Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114677 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-02-08:
II Zimowe Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Giżycku
W dniu 20 stycznia 2019 roku na strzelnicy sportowej SOKÓŁ w Rynie, odbyły się „II Zimowe Zawody Strzeleckie "TRZECH OSI" o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Giżycku". W zawodach wzięło udział 29 zawodników (6 kobiet, 23 mężczyzn). Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas mundurowych o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Marcin Popławski z 3 d oraz Martyna Pacewicz z 2 d. Uczniowie z sukcesami walczyli z zawodowcami z klubów strzeleckich LOK-u Giżycko, klubu strzeleckiego Gwardia oraz wieloma innymi, w trzech konkurencjach:
karabinek SM 2 kal. 5,56 mm – postawa leżąca 50 m;
karabinek Tacticals kal. 7,62 mm - postawa leżąca 100 m
karabinek Bushmaster AR 15- postawa leżąca 200 m.
W klasyfikacji drużynowej wywalczyli II miejsce.
Najlepszą wśród startujących kobiet, okazała się Wiktoria Zborowska. Ona również wywalczyła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Dodatkowo Marcin Popławski okazał się najlepszym strzelcem w strzelaniu z karabinka Tacticals kal. 7,62 mm - postawa leżąca 100 m oraz zajął IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a Wiktoria Zborowska okazała się najlepsza w strzelaniu z karabinka SM 2 kal. 5,56 mm – postawa leżąca 50 m.
Trenerem naszych strzelców jest opiekun Szkolnej Sekcji Strzeleckiej z UKS „Spartakus” działającego przy naszej szkole, Paweł Kraśniewski. Gratulujemy im hartu ducha, wytrwałości, zaciętości, kolejnego sukcesu w strzelaniu amunicją bojową. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach strzeleckich.
Paweł Kraśniewski