Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 11 grudnia 2019 Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Od 8.11.2006 jesteś 141865 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-05-21:
III Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego
W dniu 13 kwietnia 2019 roku uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat na III Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego. Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach k. Rynu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska – 3 d, Marcin Popławski – 3 d, Martyna Pacewicz- 2 d. Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich. Startowało siedem drużyn. Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow”, do tarcz sportowych również o wymiarach 50 x 50 cm. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz potocznie zwanych biatlonek. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. Po podsumowaniu wyników zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Natomiast w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Zborowska.
Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów jest Paweł Kraśniewski. Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły.
Gratulujemy naszym uczniom klas mundurowych celnego oka, osiągniętych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.
Paweł Kraśniewski