Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 11 grudnia 2019 Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Od 8.11.2006 jesteś 141835 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-07-01:
Spartakiada „7 powiatów”
28 – 31 maja 2019r. Brzeziny k/ Łodzi
Idea spartakiady „7 powiatów” zrodziła się wśród władz samorządowych. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, wartości wynikających z uprawiania sportu, aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania właściwych postaw interpersonalnych oraz integracja młodzieży.
Do Brzezin przybyliśmy w godzinach wieczornych 28 maja. Zakwaterowani zostaliśmy w Domu Studenckim „Jodełka”. W drugim dniu, 29 maja, po uroczystym otwarciu spartakiady w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej – piłka siatkowa chłopców oraz równolegle – tenis stołowy dziewcząt.
Skład drużyny piłki siatkowej to: Szalast Wiktor, Wałach Stanisław, Kramyk Kacper, Polakowski Maciej oraz Oszako Kacper, który został uznany za najlepszego rozgrywającego turnieju. Drużyna chłopców uplasowała się na III miejscu, przegrywając jednym setem z zespołem z powiatu łobeskiego. I miejsce zajęła drużyna z Gołdapi. To co nie udało się drużynie chłopców zrekompensowała Alicja Kulinek, która zajęła I miejsce w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Drużyna siatkarska dziewcząt w tym czasie miała zorganizowany spacer po arboretum w Rogowie. W godzinach popołudniowych do rywalizacji przystąpiły nasze siatkarki, które spisały się rewelacyjnie pokonując pozostałe zespoły, nawet bez straty seta. Skład drużyny to: Traczyk Katarzyna, Kisielewska Natalia, Miazga Aleksandra, Kuć Aleksandra. Na koniec dnia organizatorzy zorganizowali ognisko integracyjne i dyskotekę na terenie arboretum w Rogowie. Młodzież miała doskonałą okazję do głębszego poznania i integracji.
W trzecim dniu, tj. 30 maja, po śniadaniu gospodarze zorganizowali sztafetowe biegi przełajowe. Drużyna składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. W sztafecie tej naszą szkołę reprezentowali Szewczyk Kacper oraz Sikora Dawid, pozostali zawodnicy uzupełniali sztafetę z węgorzewskiego technikum. W tej konkurencji zajęliśmy ostatnie IV miejsce.
W tym samym dniu w godzinach popołudniowych organizatorzy zapewnili młodzieży atrakcję w postaci wycieczki kolejką wąskotorową Rogów – Jeżów – Rogów. Później młodzież uczestniczyła w zajęciach pod „profesjonalnym” okiem na strzelnicy. Wieczorem ponownie odbyła się dyskoteka. W ostatnim, czwartym, dniu uczestniczyliśmy w święcie – Dni Brzezin, podczas których dokonano podsumowania spartakiady oraz rozdano nagrody. Zdaniem opiekuna Piotra Lewko impreza była bardzo udana, a reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie.
Piotr Lewko