Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114611 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-07-01:
Miłosierdzie bliźniego
Jakiś czas temu na kanele „7 metrów pod ziemią” oglądałam wywiad dot. mowy nienawiści. Poruszył jakże aktualny temat tolerancji. W filmie wystąpił homoseksualista i muzułmanka. Zdali tam swoje świadectwa z życia codziennego. Najbardziej dotknęły mnie- osobę, innego wyznania i orientacji, komentarze pod materiałem, obnażające fal ę nienawiści na osoby, które nikogo swoim postępowaniem nie krzywdzą. Nie mogę zrozumieć dlaczego w XXI wieku, w wieku wielkiego progresu, myśli humanistycznej, ludzie potrafią nadal szerzyć nienawiść za czyjeś preferencje i poglądy. Przecież homoseksualizm istniał od zawsze, nie jest to wymysł rozwijającego się świata tym bardziej, nie jest to żadna choroba. Słyszałam o wielu przypadkach, gdy gej czy mężczyzna czujący się psychicznie kobietą, po wmówieniu, że jest chory, szedł do wojska, tylko po to by stać się „bardziej męski”, wyleczyć się, zawalczyć o akceptację otoczenia.
Żyjemy w katolickim kraju, o silnych tradycjach chrześcijańskich, lecz mało kto mówi o miłosierdziu do bliźniego. Jakiś czas temu angielski dziennikarz, gej i ateista udał się na pielgrzymkę do Watykanu. Na audiencji u papieża, opowiedział o sobie, na co głowa kościoła ku jego zaskoczeniu odpowiedziała, że ludzie często zamiast widzieć człowieka w człowieku, widzą w nim tylko homoseksualistę, najsilniejsi chrześcijanie nie pamiętają, że Bóg nakazał kochać.
Przechadzając się po mieście zauważyłam plakat wyborczy do Europarlamentu pod hasłem „tak dla rodziny, nie dla zboczeńców” „Nie będą Żydzi i Niemcy uczyć naszych dzieci”. Ludzie ze środowiska LGBT są napiętnowani, nie mają w naszym kraju żadnych praw partnerskich. Nie ma dla nich prawa i sprawiedliwości. Czy taka Polska ma być reprezentowana na arenie między narodowej? Rasistowska, homofobiczna, ksenofobiczna, antysemicka?
„Ludzie chcą nas na siłę przyzwyczaić do tego”- widziałam komentarz pod jakimś postem dot. omawianego tematu.
Wika Bubelska