Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 02 lipca 2020 Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton
Od 8.11.2006 jesteś 182423 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-07-01:
Nikt nie zasługuje na to, żeby czuć się z samym sobą źle.
Jak mamy nawiązać z kimś jakikolwiek kontakt, lub relacje skoro nie możemy zrobić tego ze sobą? Miłość do własnej osoby, swojego ciała i sposobu bycia jest najpiękniejszym rodzajem miłości, który możemy ofiarować swojej duszy. Jest to tak silne uczucie, dzięki któremu możemy wszystko. Nasza pewność siebie i wysoka samoocena będą wtedy w stanie poradzić sobie z każdym mniejszym, lub większym problemem.
Możecie nazwać tą ideologie egoistyczną, co w pewnym stopniu ma miejsce, ale nie zapominajmy, że we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek.
Nie możemy zamykać się na ludzi, uważając, że nasze towarzystwo nam wystarczy. Nie możemy poprawiać własnej sytuacji psychicznej, kosztem innych. Oprócz miłości do samego siebie, nie zapomnijmy obdarowywać nią całego świata. Oczywiście- można uwielbiać swoją osobę i mieć całą resztę w dupie, ale to do niczego nie prowadzi. Mimo tego, że nasz komfort powinien być priorytetem dla nas samych, musimy liczyć się z innymi ludźmi i funkcjonować w społeczeństwie. Dobrze jest mieć świadomość, że jest się pięknym, dobrym człowiekiem, ale pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć, że nie jesteśmy tym najlepszym na całym świecie, każdy jest na równi z każdym.
Ludzie potrafią mieć ohydny charakter, dzięki któremu mogą zrobić jedną z najgorszych dla człowieka rzeczy, czyli obniżyć jego samoocenie i własną wartość do poziomu worka śmieci.
Nikt nie ma prawa uważać was za gorszych. Nieważne, czy jesteście grubi, chudzi, wysocy, niscy, nikt, ale to nikt nie daje innym prawa do traktowania kogokolwiek w gorszy sposób. Musicie mieć świadomość, że niereagowanie na tego typu problemy pokazuje waszą słabość. Nie możecie pozwalać sobie na to, żeby ktokolwiek obchodził się z wami w taki sposób. Nieważne, że przez całe wasze życie dokładnie to robiliście. Musicie pokazać oprawcy, że nie jest bezkarny. Macie w sobie siłę, która wam to umożliwia, tylko widocznie jeszcze o tym nie wiecie. Pamiętajcie, że przyzwalając na traktowanie kogoś źle, obserwowanie całego zdarzenia bez najmniejszej reakcji jest równie obrzydliwe, co zachowanie samego oprawcy. Bardzo ważne jest wsparcie otoczenia. To jest zadanie dla nas wszystkich. Nie wystarczy być tolerancyjnym, musimy zacząć reagować.
Pamiętajcie- każdy z was jest w spaniały, a z każdym kolejnym dniem, możecie być najlepszą wersją samego siebie.
Przygotowałem dla was kilka rad, dzięki którym wasza samoocena z pewnością byłaby w stanie się poprawić.
1. Każdego dnia spróbuj czegoś nowego. Nieważne czym to „coś” będzie.
Próbując nowych rzeczy będziesz w stanie bliżej poznać siebie i swoje nawyki. Będziesz pewna tego co lubisz i co preferujesz, dzięki czemu poczujesz się pewniej.
2. Codziennie stawiaj sobie nowy cel.
Każdego dnia pokaż samemu sobie ile jesteś wart i że jesteś w stanie osiągnąć wszystko. Wielkość celu nie jest ważna, chodzi tu o to, żeby poszerzać swoje horyzonty i możliwości.
3. Twój komfort jest najważniejszy.
Nie zawsze musisz robić to, czego oczekują od ciebie inni. Zastanów się, czego oczekujesz od samej siebie.
4. Zacznij mieć swoje zdanie.
Skończ pytać się wszystkich koleżanek, czy dobrze wyglądasz w tej bluzce. Sama powinnaś wiedzieć w czym czujesz się dobrze! Podejmuj samodzielne decyzje, dzięki temu udowodnisz sobie, że jesteś samowystarczalna i że twoje zdanie się liczy.
5. Pokaż wszystkim prawdziwą siebie.
Pamiętaj, że nie zawsze musisz być dla każdego miła. Jeśli cokolwiek Ci przeszkadza- powiedz o tym głośno! Zdejmij maskę, nie musisz nikomu nic udowadniać, znaj swoją wartość.
Łukasz Lachowicz