Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 05 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria
Od 8.11.2006 jesteś 173285 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-10-28:
ROK SZKOLNY 19/20
Początek roku okazał się jednym wielkim pokazem nowych twarzy, wśród uczniów ale również wśród nauczycieli. Kadra znacznie się powiększyła. 2 września spotkaliśmy się na hali szkolnej, myślę że wszyscy zauważyliśmy ogólny tłok. Do naszej szkoły dołączyły dwa roczniki 03 oraz 04. Łącznie powstało 6 nowych klas.
Skutki? Przede wszystkim przeludnienie. Ruch na korytarzu został bardzo utrudniony. Winą nie jest brak stosowania się ruchem prawostronnym na schodach (może po części). Mimo że szkoła nie należy do najmniejszych, to około 400 uczniów to zdecydowanie za dużo. Jedynym problemem nie jest ilość ludzi, ale klasy młodsze mają trudności z odnalezieniem się w nowym otoczeniu. Wszędzie dookoła starsze roczniki, inni są już przyzwyczajeni do liceum, rozłożenia klas i ogólnie panujących tu zasad. Nowi nie są w tym do końca zorientowani. Nie ma ich za co winić, jednak spacerując po korytarzu szkolnym widzimy nowe, młode wystraszone twarze. Nie zapominajmy o nauczycielach, oczywiście, ich problemem nie jest strach przed wejściem do toalety szkolnej, ale cały stres związany z reformą połączony z zupełnie nowym miejscem pracy na pewno daje się we znaki.
Nikt nie zamierza winić młodszych klas za skutki reformy. Nie oszukujmy się, to uciążliwe dla wszystkich licealistów wraz z nauczycielami. Zanim minie czas zaaklimatyzowania się, powinniśmy się wspierać. Rok szkolny będzie ciężki, ale nie musi dostarczać ogromu strachu dla nowych uczniów, nikt nie chce was winić i osądzać, dla wszystkich jest to nowa sytuacja.
Julia Żagarska