Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 05 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria
Od 8.11.2006 jesteś 173288 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-10-28:
INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH MUNDUROWYCH
11 września 2019r. reprezentacja naszej szkoły z klas mundurowych IC i IZ rywalizowała z innymi szkołami w Centrum Straży Granicznej w Kętrzynie w ramach zawodów „Jak najlepsi w straży granicznej”. Przywitał ich na zawodach Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki oraz Komendant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Robert Inglot. Konkurencje takie, jak sztafeta 4x400 metrów, tor sprawnościowy na czas rowerem, strzelanie z broni pneumatycznej, test wiedzy, tor sprawnościowy w hali sportowej. Licealiści byli niepokonani w jeździe rowerem. Jak na pierwszy raz poszło im dobrze, ale za rok z pewnością stawią się na najwyższym miejscu podium.
-„Te zawody pokazały nam, że możemy na siebie liczyć i choć na pierwszy raz było dobrze, ale za rok damy z siebie jeszcze więcej” – opowiada nam grupa zawodników z LO. - -„Było bardzo fajnie, dzięki zawodom mogliśmy się sprawdzić – dodają zawodnicy .
Zawody stanowiły doskonały wstęp do zajęć integracyjnych obu pierwszych klas mundurowych IC i IŻ, które odbyły się w dniach 18-20.09.2019r. w ośrodku „Piękny Brzeg”. Rozpoczęli musztrą w 11 Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie. Zajęcia urozmaiciło spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, na których przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy oraz reguły zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzięki zajęciom przygotowanym przez szkolnych pedagogów, które poznali na szkoleniu, uczniowie mogli lepiej się poznać, współpracować w grupie i dobrze się bawić. Wspólny obóz zakończyli ogniskiem z kiełbaskami.
-„Wspólne gry i zabawy pozwoliły nam się nawzajem poznać” – wspominają dziewczyny.
-„Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do takiego spędzenia czasu” – mówi jedna z uczestniczek.
J K, WG 2C