Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 30 marca 2020 Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir
Od 8.11.2006 jesteś 164015 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-10-31:
KTO ZGARNIE PUCHAR BURMISTRZA?
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. Organizuje I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa.
Kolejna inicjatywa strzelecka Prezesa UKS „Spartakus” p. Pawła Kraśniewskiego. Po organizacji Szkolnej Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o puchar im. gen .Mariusza Zaruskiego ( IV edycja w tym roku szkolnym) oraz organizacji „II Powiatowych, drużynowych zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej „Licealiady”, „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, „Igrzysk Dzieci” w miesiącu październik 2019r., przyszedł czas na kolejne zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w naszym regionie tj. „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa”.
Liga strzelecka skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. Do udziału w lidze zgłosiło się 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- SP Sobiechy;
- SP Perły;
- SP Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- SP Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Celem szkolnej ligi strzeleckiej jest popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
Szkolna liga strzelecka składa się z trzech rund:
- I runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa leżąca;
- II runda - Karabinek pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa stojąca;
- III runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa klęcząca.
Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm.
W dniu 23 października 2019r. na strzelnicy pneumatycznej „ Spartakus” w ZSO Węgorzewo burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof KOŁASZEWSKI uroczyście otworzył ligę strzelecką. Następnie odbyła się I runda. Po przeprowadzeniu strzelań, wyniki ligi strzeleckiej przedstawiają się następująco:
- klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - SP Perły;
II miejsce - SP nr 1 Węgorzewo, drużyna nr 2;
III miejsce - SP Sobiechy;
IV miejsce - SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 2;
V miejsce - SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 1;
VI miejsce- SP nr 1 Węgorzewo, drużyna nr 1.
- klasyfikacja indywidualna:
I miejsce - Dominik SADOWSKI z SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 2;
II miejsce - Adam VITTEK z SP Perły;
III miejsce - Dawid BAJKOWSKI z SP Sobiechy.
Uczestnikom szkolnej ligi strzeleckiej bardzo spodobał się pomysł organizacji takich zawodów sportowych. Z niecierpliwością czekają na następne rundy, które odbędą się w listopadzie i grudniu.
Wspomniana liga strzelecka jest realizowana w ramach zadania publicznego pt. „I Szkolna Liga Strzelecka z broni pneumatycznej o puchar Burmistrza Węgorzewa” współfinansowanego przez Gminę Węgorzewo.
Gratulujemy młodym uczniom szkół podstawowych naszego regionu celnego oka, życzymy sukcesów w kolejnych rundach i w całej szkolnej lidze strzeleckiej oraz zdobycia pucharu burmistrza miasta Węgorzewa!
Emilia KRAŚNIEWSKA - grupa dziennikarska, IY