Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 09 sierpnia 2020 Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Od 8.11.2006 jesteś 201960 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
Sprawozdanie
z „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego zorganizowanego na 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę” w dniu 09.11.2019r.
W dniu 09 listopada 2019 r. odbył się „Wojewódzki Turniej Proobronny z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Liga Obrony Kraju Zarząd Wojewódzki. Współorganizatorami zawodów byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na starcie zawodów stanęło dziesięć 3-osobowych drużyn szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych reprezentujących powiaty województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie klas mundurowych w składzie:
- Kamila Kułaga – 3 d;
- Kamil Zaleski - 3d;
- Katarzyna Górecka - 2d.
Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to test wiedzy z historii; drugi to etap praktyczny w skład, którego wchodziło:
- strzelanie z kbks z postawy leżącej,
- bieg na orientację na dystansie ponad 5 kilometrów z wykonaniem zadań na poszczególnych punktach:
- pkt nr 1 - rzut granatem (atrapa granatu F-1) do celu o wymiarach 1,5 m x 1,5 m, dziewczęta z odległości 15 m, chłopcy z odległości 20 m;
- pkt nr 2 - przenoszenie skrzynki amunicji o wadze 20 kg na odcinku 30 m;
- pkt nr 3 – szkolenie sanitarne, które składało się z przetransportowania rannego na noszach na odległość 30 m oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu z złamaniem, krwotokiem.
W wyniku przeprowadzonych zawodów nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z kbks-u w postawie leżącej oraz w klasyfikacji indywidualnej II miejsce wywalczyła Katarzyna Górecka otrzymując dyplom, medal i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom celnego oka. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku ( I miejsce w całym turnieju), w tym roku nie wyszedł naszej drużynie test z historii i zajęli 8 miejsce w klasyfikacji całego turnieju.