Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 09 sierpnia 2020 Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Od 8.11.2006 jesteś 201939 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
KTO ZGARNIE PUCHAR BURMISTRZA?
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. organizuje „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa. II runda-karabinek ,postawa strzelecka stojąca.
W dniu 14.11.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się II runda „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” skierowanej do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. W lidze bierze udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- SP Sobiechy;
- SP Perły;
- SP Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- SP Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Celem szkolnej ligi strzeleckiej jest popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
W drugiej rundzie uczniowie strzelali z karabinka pneumatyczny – Hatsan, w postawie strzeleckiej stojącej. Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm.
Po przeprowadzeniu strzelań, wyniki ligi strzeleckiej przedstawiają się następująco:
- klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - SP Perły;
II miejsce - SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 2;
III miejsce - SP nr 1 Węgorzewo, drużyna nr 2;
IV miejsce - SP Sobiechy;
V miejsce - SP nr 1 Węgorzewo, drużyna nr 1;
VI miejsce - SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 1.
- klasyfikacja indywidualna:
I miejsce - Adrian VITTEK z SP Perły;
II miejsce – Arkadiusz PIŃCZAK z SP nr 2 Węgorzewo, drużyna nr 2;
III miejsce – Bartłomiej DOMEŁA z SP Perły.
Uczestnikom szkolnej ligi strzeleckiej bardzo spodobał się pomysł organizacji takich zawodów sportowych. Z niecierpliwością czekają na ostatnią rundę oraz na podsumowanie ligi strzeleckiej, które odbędzie się w grudniu. Wspomniana liga strzelecka jest realizowana w ramach zadania publicznego pt. „I Szkolna Liga Strzelecka z broni pneumatycznej o puchar Burmistrza Węgorzewa” współfinansowanego przez Gminę Węgorzewo.
Gratulujemy młodym uczniom szkół podstawowych naszego regionu celnego oka, życzymy sukcesów w ostatniej rundzie, w całej szkolnej lidze strzeleckiej, zdobycia pucharu burmistrza miasta Węgorzewa!
Paweł Kraśniewski