Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 09 sierpnia 2020 Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Od 8.11.2006 jesteś 201948 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
Akcja za akcją w węgorzewskim LO
-Tydzień Globalnej Edukacji, Międzynarodowy Dzień Praw dziecka i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to niewątpliwie super poprawiacze nastroju w jesienne dni.- mówią uczniowie klasy 1y. W ramach tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej i Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w liceum węgorzewskim zorganizowano szereg działań, których patronatem jest Unicef.
Wśród działań z tej okazji znalazła się sonda uliczna, a także Akcja Miś, która w tym roku włączona została w TEG. Na szkolnych korytarzach pojawiło się mnóstwo błękitnych balonów ( błękit to kolor organizacji Unicef, ale i Liceum w Węgorzewie), plakatów i przypominajek. Na wirtualnej gazetce wyświetlane były ciekawostki dotyczące Praw Dziecka, ciekawostki o pluszowym niedźwiadku i zrównoważonym rozwoju.
Uczniowie grupy dziennikarskiej za udział w sondzie rozdawali własnoręcznie upieczone babeczki i niebieskie balony z logiem liceum. Młodzież zawitała również z wypiekami do Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, gdzie mieli okazję przekonać się, że Władze W Węgorzewie świetnie orientują się w Prawach Dziecka. - Na początku, nie ukrywam, było ciężko podejść do przechodniów i rozdawać ciasteczka. Trochę się krępowałam, lecz po pewnym czasie się ośmieliłam. Zdziwiło mnie to, że ludzie cały czas pytali się czy babeczki są za darmo. Niektórzy nie mieli czasu, niektóre pani nie miały ochoty. Ale pomimo tego nie zrażałam się.- mówią organizatorki akcji.
¬- Najpierw poszłyśmy do Pana dyrektora, bardzo nam podziękował. Później nadeszła kolej na Starostwo. Panie były bardzo miłe i Pani Starosta bardzo się ucieszyła. Było to cudowne uczucie dzielić się z innymi. W przyszłości bardzo chciałbym wziąć udział w podobnej akcji. (Może na święta?)- planują kolejne zadania licealiści. W ramach projektu reprezentacja klasy dziennikarskiej 1Y pod opieką Doroty Kamińskiej wybrała się też z wizytą do Niepublicznego Przedszkola ,,Tygrysek” w Węgorzewie. -Nasza wizyta rozpoczęła się powitaniem dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Smerfy”. Na początku zadaliśmy przedszkolakom pytania o tym czy wiedzą, jaki jest dzisiaj dzień oraz czym jest UNICEF. Padały różne odpowiedzi. Następnie przeszliśmy do dalszej części naszej wizyty, czyli zorganizowaliśmy gry i zabawy. – opowiada Tomek, z klasy 1y. Dzieci miały też okazję udekorować ciastka barwami UNICEF. - Najbardziej zaskoczyła mnie kreatywność i prosty sposób widzenia świata oczami dzieci. Uważam, że praca z dziećmi jest naprawdę ciekawa, lecz (przyznam się szczerze) jest ona wymagająca wiele energii i dostarcza wielu emocji ( w większości pozytywnych )- mówi Tomek.
Ostatnim (bardzo PUSZYSTYM) działaniem , które zamykało działania z okazji TEG Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez uczniów z Klubu Dziennikarskiego, pod opieką Hanny Domasławskiej -Pomian. Młodzież zadbała, aby tego dnia atmosfera była wyjątkowo przyjemna i „pluszowa”, a to za sprawą m.in. dwóch, pięknych pluszowych niedźwiadków przechadzających się szkolnymi korytarzami, z którymi można było zrobić sobie selfie. Dziewczyny przygotowały na ten dzień również pyszne ciasteczka w kształcie misiaczków, które rozdawały licealistom. – To, obok kiermaszu słodkości, zdecydowanie najpyszniejsza akcja w naszej szkole – oceniają maturzyści.
- „CO ŁASKA ZA PRZYTULASKA” jak głosił bilbord przygotowany przez licealistki z klas 2 to okazja do zebrania datków na „Adopcję serca”, w ramach której nasze liceum opłaca naukę Omenowi Zowa, naszemu podopiecznemu. – Honorowym Przytulasem została Julia Popławska- ogłosiły Niedźwiedzie. W Centrum Multimedialnym odbył się tego dnia konkurs, w którym wzięło udział wiele pluszowych piękności od maleńkich 2 centymetrowych po misiowe olbrzymy mierzące blisko 2,5 metra. - Niektóre z pluszaków liczyły sobie ponad 30 lat! To dwa razy więcej niż żyję- śmiały się jurorki konkursu. – Nagrodę za najstarszego niedźwiadka odebrał Pan Dyrektor! Fajnie, że nauczyciele i Dyrektor też wzięli udział w naszej zabawie- podsumowują.
Gr. Dziennikarska lo