Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 02 lipca 2020 Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton
Od 8.11.2006 jesteś 182447 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
Sprawozdanie
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. zorganizował „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa.
W dniu 04.12.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się III runda, a zarazem ostatnia „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” .
W lidze wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa Sobiechy;
- Szkoła Podstawowa Perły;
- Szkoła Podstawowa Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- Szkoła Podstawowa Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Liga skierowana była do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
W ostatniej rundzie uczniowie strzelali z karabinka pneumatyczny – Hatsan, w postawie strzeleckiej klęczącej. Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm. Po przeprowadzeniu strzelań, nastąpiło podsumowanie ostatniej rundy oraz całej ligi strzeleckiej.
Zwycięzcą I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej i zarazem zdobywcą pucharu Burmistrza Węgorzewa okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pereł w składzie:
- Bartłomiej DOMEŁA;
- Adrian VITTEK;
- Rafał KOWALIK.
Natomiast najlepszym strzelcem ligi został uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Węgorzewa, Dominik SADOWSKI. Dodatkowo wyłoniono również najlepszego strzelca w kategorii dziewcząt. Została nią uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Węgorzewa, Magdalena BANASIEWICZ. Szczegółowe wyniki ligi strzeleckiej przedstawiają się następująco:
- klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Pereł - 50 pkt;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa, drużyna nr 2 - 46 pkt;
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa, drużyna nr 2 – 43 pkt ;
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa, drużyna nr 1 – 35 pkt;
V miejsce – Szkoła Podstawowa z Sobiech – 31 pkt;
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa, drużyna nr 1- 29 pkt;
- klasyfikacja indywidualna:
I miejsce- Dominik SADOWSKI, Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa - 95 pkt;
II miejsce – Bartłomiej DOMEŁA, Szkoła Podstawowa z Pereł - 94 pkt;
III miejsce – Adrian VITTEK, Szkoła Podstawowa z Pereł - 90 pkt.
Okazałe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom ligi strzeleckiej wręczył osobiście burmistrz miasta Węgorzewa, p. Krzysztof Kołaszewski w asyście dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego p. Waldemara Czapskiego oraz głównego pomysłodawcy i organizatora ligi strzeleckiej Prezesa UKS „Spartakus” działającego przy szkole
p. Pawła Kraśniewskiego. Uczestnikom szkolnej ligi strzeleckiej bardzo spodobał się pomysł organizacji takich zawodów sportowych. Z niecierpliwością czekają na następne zawody strzeleckie. Burmistrz zapewnił uczestników, że będzie mocno wspierał strzelectwo sportowe i pomagał w realizacji zawodów strzeleckich. Trzymamy za słowo. Wspomniana liga strzelecka była realizowana w ramach zadania publicznego pt. „I Szkolna Liga Strzelecka z broni pneumatycznej o puchar Burmistrza Węgorzewa” współfinansowanego przez Gminę Węgorzewo.
Gratulujemy młodym uczniom szkół podstawowych naszego regionu celnego oka, oraz życzymy sukcesów w kolejnych zawodach strzeleckich!
Paweł Kraśniewski