Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 maja 2021 Imieniny obchodzą: Andrzej, Magorzata, Wieczysaw
Od 8.11.2006 jesteś 320201 osobą odwiedzającą naszą stronę
2020-06-15:
MATEMATYKA STOSOWANA I KONKURS LICZENIA NA SOROBANIE
Rafał Świtulski 2a i Artur Sierakowski 2b, są finalistami V edycji Konkursu „Matematyka Stosowana”, organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” działającym przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap to quiz online na platformie Moodle rozwiązywany indywidualnie przez każdego uczestnika. Spośród 91 zespołów biorących udział w konkursie do drugiego etapu zakwalifikowały się 34 drużyny. Etap II odbył się stacjonarnie na kampusie Politechniki Białostockiej i trwał dwa dni. Polegał na drużynowym przeprowadzeniu doświadczeń bądź pomiarów i wykonaniu niezbędnych obliczeń matematycznych na poszczególnych wydziałach PB.

Finalistom gratulujemy, szczególnie, że udział w konkursie wymagał wiedzy daleko wykraczającej poza obowiązującą podstawę programową matematyki w liceum.


Dodatkowo w ramach Konkursu „Matematyka stosowana” 11 marca odbył się indywidualny konkurs Arytmetyki Mentalnej SOROBAN zorganizowany przez Superminds Academy Ltd. pod patronatem Związku Sorobanu w Japonii, w którym Rafał Świtulski zajął 3 miejsce !

Nagrodą, oprócz samych liczydeł, jest roczny kurs online techniki liczenia na japońskim sorobanie.

Gratulujemy.