Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
Od 8.11.2006 jesteś 10648 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-06-07:
Obóz przygotowawczy po raz drugi!
Gimnazjaliści biwakują w Liceum.
- Nudny weekend? My się nie nudzimy!- mówią gimnazjaliści, którzy wzięli udział w obozie Przygotowawczym Gimnazjalistów „Pierwszy krok”, organizowanym przez liceum w Węgorzewie już po raz drugi.
W ostatni piątek w internacie węgorzewskiego liceum zaroiło się od młodzieży . Wszystko to za sprawą uczniów gimnazjów z całego regionu, którzy licznie stawili się na obozie.- Wśród uczestników znaleźli się m.in. młodzi ludzie z Grabowa, Boćwinki, Kruklanek, Pozezdrza i Gołdapi. Nie zabrakło oczywiście uczniów z gimnazjum węgorzewskiego. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy, zgodnie z wyborem przyszłego profilu nauczania: grupa mieszana, e-sportowa i ciesząca się największą popularnością mundurowo-sportowa. Piątkowy wieczór poświęcony był nawiązywaniu kontaktów, czemu sprzyjały gry integracyjne, prowadzone przez pedagoga i ognisko, przy którym młodzież wraz z licealistami, należącymi do harcerstwa śpiewała piosenki i radośnie pląsała.
Dla profilu e- sportowego przygotowano wiele ciekawych zajęć. Młodzi informatycy spędzili kilka godzin na ciekawych zajęciach z uczestnikami klubu e-sportowego. Maciej Kaszucki oraz Jerzy Matuła przeprowadzili prelekcję na temat e-sportu i jego miejsca we współczesnym świecie. Organizatorzy zadbali, aby i w nocy młodzież się nie nudziła. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież do 6 rano grała w gry planszowe, oglądała filmy na nocy filmowej, a grupa e-sportowa rozegrała turnieje w gry FiFa, Leauge of Legend i CS: go. - Było naprawdę fajnie, myślę, że przyjdziemy do tej szkoły- zgodnie stwierdzają chłopcy.- Mysleliśmy , że noc w szkole to największy koszmar ucznia ale wcale nie! Nie sądziliśmy, że możemy dobrze się bawić w szkole i to w nocy.- dodają.
Grupa mundurowa wybrała się pod opieką nauczycieli na nocny wymarsz w kierunku tzw. Cmentarza Betezdy, który jest najstarszą nekropolią na terenie powiatu węgorzewskiego. – Na sama myśl , że to był były cmentarz ciarki przechodzą po plecach, a my wybraliśmy się tam przed samą północą – opowiada Ola.
Od soboty rozpoczęło się strzelanie z broni pneumatycznej w postawie leżącej i szkolenie medyczne z instruktorem zajęć wojskowych. Miał miejsce też konkurs strzelecki i szkolenie o musztrze.
W planie obozu znalazły się też zajęcia przyrodnicze, podczas których licealiści pokazywali młodszym kolegom eksperymenty fizyczne i zajęcia z języka angielskiego. W ramach poznawania miasta Gimnazjaliści odwiedzili Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną i Muzeum Kolejnictwa w Węgorzewie, i rozegrali grę terenową na temat detali architektonicznych na terenie Węgorzewa. Biwak zakończyła gra escaperoom i wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursach gier komputerowych , konkursie tanecznym, strzeleckim i inne osiągnięcia w trakcie obozu.