Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
Od 8.11.2006 jesteś 2684 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-06-21:
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.
II Festiwal Nauk Humanistycznych za nami
Już po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się Festiwal Nauk Humanistycznych . 19 maja placówka gościła gimnazjalistów z 4 okolicznych szkół, którzy stanęli do rywalizacji w 5 konkursach języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, historycznym i mitologicznym. Po uroczystym otwarciu przez p. wicedyrektor Natalię Doktór uczestnicy wszystkich konkursów napisali 45 minutowy test dotyczący wybranych zagadnień.
- Zadania były dosyć trudne, ale myślę, że sobie poradziłem- mówi Bartosz Banasiewicz- uczeń Węgorzewskiego gimnazjum- zwycięzca konkursu Lemoniada.
12 Prac Herkulesa to Konkurs Mitologiczny organizowany cyklicznie przez 8 lat przez p. Ewę Zawadkę - Kocham mitologię od zawsze i cieszę się, że są uczniowie, którzy się tym interesują komentuje organizatorka.
W tym roku celem gimnazjalistów stało się przygotowanie prezentacji o wybranym bogu lub bogini. Powiatowy Konkurs Historyczny ’Węgorzewskie Termopile’’ przyciągnął największą ilość osób. Prezentacja nt. postaci ze ''sprawy polskiej w polityce Napoleona nie sprawiła uczniom żadnego problemu, a ich kreatywność zaskoczyła oceniających.
- Temat jest tak ciekawy, że od razu miałyśmy pomysł na prezentacje.
- Zachętą do wzięcia udziału są punkty przy rekrutacji.- mówią Kamila Kułaga (Gim. Pozezdrze) i Wiktoria Bubelska ( Gim.Radzieje).
W przerwie pomiędzy konkursami odbyła się gra terenowa pt. ’Mariusz Zaruski- pionier nie tylko polskiego żeglarstwa’’.
W ramach Turnieju odbyły sie również zmagania w językach obcych- Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego ''Germania, Galia, Helvetia" i Powiatowy Konkurs Jezyka Angielskiego ''Holidays and special occasions in Great Britan''. W pierwszym z nich gimnazjaliści musieli przygotować prezentacje nt. wybranego landu niemieckiego. W drugim nt. dowolnego świeta w Wielkiej Brytani.
Młodzi polonisci również zostali docenieni, to dla nich odbył się konkurs pt. Lemoniada, oprócz testu uczestnicy wzieli udział w quizie, gdzie wykazali się wiedzą o lekturach, gramatykce itp. Pikanterii dodaje fakt, iż o pierwsze miejsce rozegrała się dogrywka.
Pamiętamy również o wielkim wkładzie nauczycieli przygotowujacych podopiecznych do konkursu.
- Uczniowie chetnie startują w tych konkursach, a ja wspieram ich merytorycznie.- stwierdza p. Danuta Górska z Gimnazjum w Pozezdrzu.
Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, co sprawiło, że wszyscy byli zadowoleni.
Mateusz Latawski IIc