Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 53005 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-04-11:
Siłownia napowietrzna przy LO otwarta!
Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia ,,Horyzont" 11 grudnia 2017r. w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego podpisana została umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, a już 28 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu -Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom inicjatywy, bardzo się cieszę, że jako organ prowadzący możemy otwierać dzisiaj ten obiekt- mówi Starosta Powiatu Węgorzewskiego- Halina Faj.
Blisko 24 tys. inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS.-Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży , bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych- stwierdza Waldemar Ołyński- pomysłodawca. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz Poseł na Sejm RP- Wojciech Kossakowski- Bardzo się cieszę, że mogłem udzielić wsparcia tej inicjatywie, myślę, że uczniowie szkoły i okoliczni mieszkańcy chętnie będą korzystać z dostępnego sprzętu, planujemy, by podobna inwestycja powstała w Pozezdrzu. W skład inwestycji wchodzi wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wyciskania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.
,,Podoba mi się, szkoła robi coś dla nas, wychodzi nam na przeciw. Taka siłownia była potrzebna miastu i szkole, i oto jest. Myślę, że będę z niej korzystała. Jak tylko zrobi się cieplej, oczywiście." mówi Lilia, 2LO Podobnego zdania jest Michał- ,,Świetna inicjatywa, naprawdę. Przede wszystkim potrzebna. Osobiście dodałbym tu elementy przydatne dla ludzi uprawiających Street Workout, ale tym, co jest tu, na pewno się zadowolę.".
Mateusz Latawski