Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 53006 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-04-11:
Przed Wielkanocą w duchu poezji
Węgorzewo. VI Międzynarodowy Konkurs Poetycki rozstrzygnięty.
Tuż przed świętami Wielkiejnocy , odbył się organizowany cyklicznie przez liceum węgorzewskie, wieczór liryczno -muzyczny „Namuzowywanie”. To już XI edycja imprezy i już po raz VI osiąga zasięg międzynarodowy.
Wieczór poetycki stanowi zwieńczenie konkursu, który trwa już od listopada. Nadesłane wiersze, po uprzednim zakodowaniu, rozsyłane są do jurorów i poddawane ocenie. Kulminacyjną częścią imprezy, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, jest wybór nagrody publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu.
- Podstawowym odbiorcą konkursu jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnzajalna, jednak od kilku lat biorą w nim udział także dorośli poeci, startując w kategorii open. Główne cele, jakie stawiamy sobie, organizując „Namuzowywanie”, to wspieranie i rozwijanie uzdolnień młodzieży, popularyzowanie poezji, promowanie utalentowanych uczniów oraz rozwijanie przyjaźni i współpracy między młodzieżą polską, polonijną i rosyjską.- mówi Anna Barczak, organizator konkursu. - Mogę dodać, że w tym roku było 57 uczestników z całej Polski (nie tylko z okolicznych powiatów) i oczywiście Obwodu Kaliningradzkiego, co świadczy o utrzymującej się popularności konkursu. W wyjątkowo romantycznej scenerii, przygotowanej przez Dorotę Kamińską, wiersze laureatów konkursu poetyckiego, odczytali działający pod kierunkiem Anny Barczak członkowie grupy teatralno- kabaretowej BiS. Szczególny nastrój widzowie zawdzięczają również oprawie muzycznej, którą przygotowali Nina i Wiktor Woynarowscy, Marta Sikorska i Julia Świrska. Wyjątkowymi gośćmi w tym roku byli Andrzej Zubkowicz oraz Jakub Kokocha, których występ zachwycił wszystkich.
- Podstawowym odbiorcą konkursu jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnzajalna, jednak od kilku lat biorą w nim udział także dorośli poeci, startując w kategorii open. Główne cele, jakie stawiamy sobie, organizując „Namuzowywanie”, to wspieranie i rozwijanie uzdolnień młodzieży, popularyzowanie poezji, promowanie utalentowanych uczniów oraz rozwijanie przyjaźni i współpracy między młodzieżą polską, polonijną i rosyjską.- mówi Anna Barczak, organizator konkursu. - Mogę dodać, że w tym roku było 57 uczestników z całej Polski (nie tylko z okolicznych powiatów) i oczywiście Obwodu Kaliningradzkiego, co świadczy o utrzymującej się popularności konkursu.
Hanna Domasławska-Pomian