Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 marca 2019 Imieniny obchodz: Pelagia, Feliks, Zbysaw
Od 8.11.2006 jesteś 67535 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-06-08:
LIMES
IX Powiatowy Konkurs Matematyczny LIMES dla gimnazjalistów organizowany przez LO im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

W konkursie uczestniczyło 10 trzyosobowych drużyn – 4 z Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie, 4 z ZPO Banie Mazurskie, 1 drużyna z Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Jana Pawła II oraz drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół w Radziejach.
Konkurs składał się z trzech części: testu indywidualnego, zespołowego rozwiązywania zadań i przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat „Paradoksy w matematyce”.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Bań Mazurskich w składzie: Bombała Oliwia, Piwowarczyk Marlena, Dąbrowski Paweł, podopieczni Bożeny Bułas.
Drugie miejsce drużyna z Węgorzewa w składzie: Piotr Bartosz, Piotr Zwierzchowski, Artur Sierakowski, podopieczni Sławomira Dobrowolskiego.
Miejsce trzecie drużyna z Bań Mazurskich w składzie: Borowiec Olga, Kuzyk Dominik, Zadarko Patrycja, podopieczni Bożeny Bułas.
Nagrodzony został też najlepszy wynik z testu indywidualnego. Osiągnęła go Oliwia Bombała z Gimnazjum w Baniach Mazurskich.
Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.