Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114692 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-11-08:
Jesienne biwaki klas pierwszych
Początek jesieni , oprócz słody i spadających liści, przyniósł jeszcze świetną zabawę świeżo upieczonym licealistom z Węgorzewa. Wszystko za sprawą biwaków integracyjnych, które tradycyjnie już od wielu lat organizowane są na początku każdej pierwszej klasy. Ma to na celu zespolenie i zapoznanie się z nową grupą jak i wychowawcą.
1a
Biwak 1a miał miejsce w Przystani. Uczestnicy pełni wrażeń opowiadali o zajęciach zapoznawczych i nocnych podchodach, wyprawie do Mamerek oraz nocnym niemym kinie. – Panuje niesamowita atmosfera w tej grupie i to niemal od samego początku, widać duże zaangażowanie zarówno rodziców jak i uczniów- opowiada Elżbieta Andrulonis, wychowawca klasy.
1d
Klasa 1d tradycyjnie już miała swój biwak w Ośrodku Wypoczynkowym „Rusałka”. Wspólnie spędzony czas służył integracji, ale też jako przystało na klasę o profilu wojskowym, pewne wdrożenie do życia wojska, dlatego też klasa miała zajęcia z orientacji w terenie, musztry, a dzięki współpracy z 11 Mazurskim Pułkiem Artylerii , grupa wojskowa mogła uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w węgorzewskiej jednostce wojskowej. Zajęcia przygotowane przez nauczycieli umożliwił dobre nawiązanie współpracy, a miejsce i pogoda były dla nich wisienką na torcie.
1c i 1b
Biwaki integracyjne klasy 1c i 1b miały miejsce w ośrodku „Piękny Brzeg. Szczególnie klasę 1b zaskoczyła początkowo nieprzyjazna aura, ale zajęcia i wspólne zabawy ruchowe znacznie poprawiły dobry już i tak humor nastolatków. Następnego dnia, licealistów powitała piękna pogoda, wspólne śniadanie oraz zajęcia integracyjne razem z Dorotą Kamińską i Hanną Domasławską- Pomian i Elżbietą Andrulonis przebiegły w wesołej atmosferze.- Klasa jest niezwykła i już wiem , że będę się z nią bardzo dobrze czuła- podkreśla Anna Barczak, wychowawca 1b. W trakcie biwaku młodzież korzystała również z czasu wolnego, który pozwolił im się jeszcze lepiej poznać. Wieczór również spędzili bardzo produktywnie, organizując wspólne ognisko. „Dzięki temu biwakowi mogliśmy się lepiej poznać i zżyć jako klasa, uważam że to bardzo dobrze spędzony czas.” – powiedziała jedna z uczennic klasy IC.
Wszystkie biwaki klas pierwszych zostały przez uczniów uznany za bardzo udane. A nam zostaje życzyć im powodzenia i samych sukcesów w nowej szkole.
Gr dziennikarska 2c