Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114693 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-11-08:
Krabem być ? Otrzęsiny w węgorzewskim Liceum
Jak każdego roku (a tradycja to stara niemal jak świat) , w październiku, w Węgorzewskim LO odbyły się otrzęsiny i ślubowanie, po których pierwsze klasy oficjalnie zostały prawdziwymi Zaruszczakami.
Atrakcje przygotowane przez starszych kolegów wymagały od pierwszaków nie lada sprawnością, talentem wokalnym i tanecznym a także zręcznością Jamesa Bonda. Wśród tegorocznych zadań znalazły się bowiem mi.in.: tor przeszkód dla uczniów i wychowawców, zakończony namiotem, z którego wyjście z twarzą (niepomalowaną farbkami) zależały od posiadania iście lisiego sprytu. Pierwszaki, poprzebierane za kraby, rozgwiazdy, wodorosty i inne morskie stworzenia, musiały złożyć w ofierze bogowi mórz i oceanów, Posejdonowi i Jego żonie Prozerpinie, piosenkę o morskiej tematyce z układem tanecznym przygotowanym razem z wychowawcami. - Bardzo mi się podobało. Fajnie się bawiłyśmy i super dopingowało mi się swoją klasę. Jesteśmy certyfikowanymi Zaruszczakami- śmieją się dziewczyny z klasy 1c , spoglądając na certyfikat, który otrzymali wszyscy uczniowie klas 1. Na pierwszaków czekała też specjalnie przygotowana mikstura ( z opowiadań oślizgła, tajemnicza i dziwna) , z której uczestnicy mieli za zadanie wyłapać „niespodzianki”.
Jako zwieńczenie zabawy drugoklasiści przygotowali fotobudkę , gdzie każdy z uczestników otrzęsin koniecznie musiał zrobić sobie zdjęcie jako zwierze morskie. – To będą chyba nasze najlepsze zdjęcia – opowiadają z przymrużeniem oka świeżo upieczeni Zaruszczacy z 1d. Potężny władca mórz oraz jego piękna żona bez wahania przyjęli nowych uczniów na pokład naszego liceum.
Grupa dziennikarska lo 1c