Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114631 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-12-05:
TYDZIEŃ KARIERY U ZARUSZCZAKÓW
Spotkania uczniów naszej szkoły z ludźmi pracującymi w zawodach związanych z naszymi szkolnymi kierunkami, aby stali sie architektami swojego szczęścia.
Co to jest Ogólnopolski Tydzień Kariery? Działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz doradztwa zawodowego - wspomaganie drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Tydzień kariery w naszej szkole rozpoczeliśmy spotkaniem klasy 1a z węgorzewskim weterynarzem. Opowiedział nam na jakmi kierunku zdobył wykształcenie, jak zaczęła się jego przygoda z leczeniem zwierząt oraz jak wygląda jego opieka nad chorymi czworonogami.
2c odbyła zajęcia z psychologiem i logopedą. Poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi oraz poznali przykłady ćwiczeń, jakie można wykonywać z najmłodszymi.
Piotr Wysocki przybliżył klasie 2b i 3c tajniki rekrutacji i pracy policjantów. Nasz gość opowiedział o ochronie ludzi oraz o utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mówił, że do ich głównych zadań należy pilnowanie przestrzeganie prawa, ściganie przestępców i pomoc w sytuacjach kryzysowych.
O swojej pasji do fotografii, a także wspaniałej wystawie pt. "Miasto w chmurach" dowiedzieliśmy się z opowieści Marka Kolonki. Opowiedział nam o tym, że jego przygoda z fotografią rozpoczęła się poprzez wysyłanie zdjęć na konkursy międzynarodowe. Opisał swoją wymarzoną podróż do Peru i pielgrzymkę na lodowiec.
Po tygodniu współpracy z ciekawymi ludźmi zakończyliśmy Ogólnopolski Tydzień Kariery. Po spotkaniach każdy przybliżył się do decyzji, jaką podejmie po studiach, aby każdy czerpał satysfakcję i szczęście z tego co będzie robił w przyszłości.
Szkoła została ozdobiona różnymi dekoracjami o tematyce marzeń, pojawiło się licealne drzewko marzeń, które spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem przez uczniów. Ilość liści zawieszonych na nim, mówi sama za siebie. Zorganizowana została też wycieczka, podczas której uczniowie odwiedzali Gdańskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Politechnikę Gdańską. Odwiedzili nas również absolwenci naszej szkoły i przekazali cenne rady dotyczące nauki swoim młodszym kolegom i koleżankom.