Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114634 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-12-05:
ZAWODY
Sprawozdanie z zawodów sprawnościowo – obronnych dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączonych z konkursem wiedzy w 100 odzyskania niepodległości.
W dniu 09 listopada 2018 r. odbyły się zawody sprawnościowo - obronne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączone z konkursem wiedzy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorem zawodów był 11 Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie. Wsparcia finansowego organizatorowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Gmina Węgorzewo. Wsparcia organizacyjnego Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Celem zawodów było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz stworzenie warunków do zdrowej rywalizacji w różnych dyscyplinach dla młodzieży. Na starcie zawodów stanęło siedemnaście 3-osobowych drużyn z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego.
Mimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych, atmosfera zawodów była do samego końca budująca.
Zawody składały się z czterech konkurencji:
- pierwszą konkurencją był test wiedzy z historii,
- drugą konkurencją było strzelanie z kbks z postawy leżącej,
- trzecią konkurencją był rzut granatem (do celu),
- czwartą, ostatnią konkurencją zwodów był bieg na orientację.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
- Kamil Zaleski – 2d, Katarzyna Górecka i Kacper Duda – klasa 1 d;
W wyniku przeprowadzonych zawodów nasza drużyna zajęła III miejsce zdobywając puchar, nagrody rzeczowe, a także gadżety promocyjne węgorzewskich samorządów. Nie zabrakło też tradycyjnej wojskowej grochówki na zakończenie zmagań.
Opiekun Paweł KRAŚNIEWSKI i Piotr WYSOCKI