Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisaw, Zenon
Od 8.11.2006 jesteś 150487 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU CHŁOPCÓW
W dniu 29.11.2019r.w Zespole Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Chłopców rocznik 2000 i młodsi, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński, ZSO Lidzbark Warmiński oraz nasi panowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie I z czterema zespołami, a w grupie II znalazły się trzy zespoły.
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU DZIEWCZĄT
W dniu 28.11.2019r.w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: ZSCKR Karolewo, LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz nasze panie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie.
Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w bardzo mocnej grupie II z czterema zespołami, a w grupie I znalazły się trzy zespoły.
2019-12-20:
KTO ZGARNIE PUCHAR BURMISTRZA?
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. organizuje „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa. II runda-karabinek ,postawa strzelecka stojąca.
W dniu 14.11.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się II runda „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” skierowanej do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. W lidze bierze udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- SP Sobiechy;
- SP Perły;
- SP Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- SP Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
2019-12-20:
Obchody czy zamieszki ?
Dnia 11 listopada 2019 roku obchodziliśmy 101 rocznice Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie . Jest to wspaniała okazja do świętowania dla każdego patrioty, lecz od kilku lat dochodzi do pewnego niezbyt dobrego procederu. Są to zamieszki spowodowane poprzez zezwalanie na prowadzenie kontr marszy, partii podżegających do nienawiści , w tym samym czasie co w miarę pokojowo są prowadzone marsze innych partii. Również w tym roku doszło do takich zdarzeń z powodu nie dopilnowania organizacji marszy i kontrmarszy . Do niepokojów doszło w takich mieście jak : Wrocław . Jest to spokojne miasto, kulturalnych ludzi, ale z powodu złej organizacji w postaci zbyt małej ilości służb i nie odsunięcia tras marszy od innych wydarzyły się tam tragedie .
2019-12-20:
Sprawozdanie
z „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego zorganizowanego na 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę” w dniu 09.11.2019r.
W dniu 09 listopada 2019 r. odbył się „Wojewódzki Turniej Proobronny z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Liga Obrony Kraju Zarząd Wojewódzki. Współorganizatorami zawodów byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na starcie zawodów stanęło dziesięć 3-osobowych drużyn szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych reprezentujących powiaty województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie klas mundurowych w składzie:
- Kamila Kułaga – 3 d;
- Kamil Zaleski - 3d;
- Katarzyna Górecka - 2d.
Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to test wiedzy z historii; drugi to etap praktyczny w skład, którego wchodziło:
- strzelanie z kbks z postawy leżącej,
- bieg na orientację na dystansie ponad 5 kilometrów z wykonaniem zadań na poszczególnych punktach:
- pkt nr 1 - rzut granatem (atrapa granatu F-1) do celu o wymiarach 1,5 m x 1,5 m, dziewczęta z odległości 15 m, chłopcy z odległości 20 m;
- pkt nr 2 - przenoszenie skrzynki amunicji o wadze 20 kg na odcinku 30 m;
- pkt nr 3 – szkolenie sanitarne, które składało się z przetransportowania rannego na noszach na odległość 30 m oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu z złamaniem, krwotokiem.
W wyniku przeprowadzonych zawodów nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z kbks-u w postawie leżącej oraz w klasyfikacji indywidualnej II miejsce wywalczyła Katarzyna Górecka otrzymując dyplom, medal i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom celnego oka. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku ( I miejsce w całym turnieju), w tym roku nie wyszedł naszej drużynie test z historii i zajęli 8 miejsce w klasyfikacji całego turnieju.
2019-12-20:
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 11.11.2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie, w której poczet sztandarowy w składzie: Paulina Wakszyńska, Weronika Zebzda, Oliwia Wawryniuk, Julia Siemionko i Jan Kukier godnie reprezentował naszą szkołę i jej społeczność. Obchody zakończyły się przemarszem na Plac Wolności, gdzie odbył się apel poległych i uroczysta defilada Kompanii Reprezentacyjnej wraz z pododdziałami.
2019-12-20:
JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW
W dniu 10.11.2019r. uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, pod opieką p. Piotra Wysockiego, p. Urszuli Jańczuk i p. Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w Jesiennym Święcie Biegów organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Młodzież i opiekunowie w składzie 28 osobowym brała udział w 4,5 km marszu torowiskiem w Ogonkach. Dzielnie ukończyliśmy marsz, wzmacniając się grochówką i pomidorówką, którą serwowali żołnierze JW 2568.
2019-12-20:
TURNIEJ SIATKOWY MĘŻCZYZN
W dniu 09.11.2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn, który odbył się w hali OSiR z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Drużyna pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Stanisław Wałach, Jan Kujawski, Jan Kukier, Mateusz Trzasko, Kacper Szewczyk, Miłosz Kutnik, Katarzyna Mazek, Olga Mazek oraz Mateusz Polakowski dzielnie walczyła broniąc naszych barw i w końcowej klasyfikacji zajęła III miejsce w grupie. Dziękując naszym uczniom i absolwentom życzymy dalszego zaangażowania w tej pięknej dyscyplinie sportu.
2019-12-20:
Zawody sprawnościowo – obronne połączone z konkursem wiedzy w 101 odzyskania niepodległości.
W dniu 8 listopada 2019 r. 11 Mazurski Pułk Artylerii oraz WSŻWP I WSSK WĘGORAPA byli organizatorami cyklicznych zawodów sprawnościowo – obronnych dla młodzieży szkół podstawowych i klas mundurowych szkół średnich połączonych z konkursem wiedzy w 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Była to już czwarta edycja turnieju. Wsparcia finansowego organizatorom udzieliło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Gmina Węgorzewo. Wsparcia organizacyjnego udzielił ZSO w Węgorzewie, który był gospodarzem pierwszej konkurencji – testu historycznego. . Celem zawodów było uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości oraz stworzenie warunków do zdrowej rywalizacji w różnych dyscyplinach dla młodzieży, szczególnie klas o profilu mundurowym. Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba drużyn – 20 3-osobowych drużyn (60 uczniów) z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego. Mimo zimna atmosfera zawodów była do samego końca budująca. Zawody rozpoczęły się zbiórką na terenie liceum w Węgorzewie. Zawody otworzyli: burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof Kołaszewski, wicestarosta p. Mariusz Fatyga oraz w imieniu Dowódcy 11 MPA, mjr Rafał Ługiewicz. I kierownik Klubu 11 MPA, p. Aleksander Iwaniuk, który przypomniał zasady regulaminowe turnieju. Pierwszą konkurencją był test wiedzy z historii, który został oceniony przez połączoną komisję z ZSO i Klubu 11 MPA. Kolejne konkurencje odbywały się już na terenie placu ćwiczeń węgorzewskiej jednostki wojskowej. Strzelanie z kbks (pozycja leżąca, odległość 50 metrów) i rzut granatem (do celu). Ostatnią konkurencją zwodów był bieg na orientację. Trasa wbrew początkowym obawom okazała się „przyjazna” - drużyny znajdywały wszystkie 12 punktów rozrzucone wokół terenów byłego WDW i mieściły się w większości przypadków w limicie czasowym. Mimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych, atmosfera zawodów była do samego końca budująca.

NAGRODY INDYWIDUALNE
STRZELANIE:
I MIEJSCE – MATEUSZ WAWRYSZKO – ZSO WĘGORZEWO – 50 PKT (sto procent strzałów w dziesiątkę).
II miejsce zespołowo drużyna ZSO Węgorzewo 1, klasa IC – 55,5 pkt. (Paulina Wakszyńska, Kacper Dujnowski, Jan Ruła),
IV miejsce zespołowo ZSO Węgorzewo 2, klasa IC – 54,5 pkt. (Patryk Milinkiewicz, Aleksandra Niemotko, Patryk Ozimek),
XVI miejsce zespołowo ZSO Węgorzewo 3, klasa IZ (Marta Ruła, Bartosz Ciołek, Mateusz Wawryszko).

2019-12-20:
SIATKÓWKA DZIEWCZĘTA
Powiatowe Rozgrywki Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych w Węgorzewie stanowią pierwszy etap współzawodnictwa sportowego w ramach działań prosportowych Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie. Młodzież naszej szkoły przygotowuje się do nich przez cały rok, na zajęciach pozalekcyjnych w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 18.00. Skuteczność tych zajęć potwierdzają osiągane wyniki sportowe naszych młodych siatkarzy i siatkarek. W bieżącym roku szkolnym turniej piłki siatkowej dziewcząt odbył się 22.10.2019r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z LO i dwa z ZSZ.
2019-12-20:
SIATKÓWKA CHŁOPCY
W dniu 29.10. 2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentanci szkoły, skupieni w dwóch zespołach, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie. Zespół LO I w składzie: Stanisław Wałach, Jakub Fedusio, Kamil Ślifirski, Jan Kujawski, Jan Kukier, Mateusz Trzasko, Kacper Kurpiewski, Kacper Szewczyk i Sebastian Jurek zajął I miejsce wygrywając z drużyną ZSZ I i ZSZ II oraz LO II po 2:0, a zespół LO II w składzie: Jakub Jurczak, Daniel Jurkiewicz, Miłosz Kutnik, Adam Subocz, Tymoteusz Jachimiak, Krystian Jurek, Michał Kowalewski i Dorian Kręciewski zajął III miejsce przegrywając z LO I i ZSZ I. II miejsce zajęła drużyna ZSZ I, a IV – ZSZ II.