Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 maja 2021 Imieniny obchodzą: Andrzej, Magorzata, Wieczysaw
Od 8.11.2006 jesteś 320220 osobą odwiedzającą naszą stronę
2020-01-17:
Cyberprzemoc
Niby wirtualna, a boli naprawdę.
Czego NIE robić:
-nie wstawiaj do Internetu niczego, czego nie powiesiłabyś/ powiesiłbyś w ramce u babci na ścianie
-nie bądź hejterem ( to z reguły bardzo nieszczęśliwe i zakompleksione osoby- przecież taki nie jesteś) - nie komentuj i krytykuj, bo nie widzisz jak reaguje osoba po drugiej stronie –nie chcesz mieć nikogo na sumieniu
-nie lekceważ, kiedy ktoś wykorzystuje Twoje zdjęcie- w Internecie nic nie ginie. Nie wiesz, jak ktoś może wykorzystać Twój wizerunek
-nie lajkuj krzywdzących treści- wcześniej czy później poniesiesz odpowiedzialność za to, co robisz i mówisz
Co robić:
- zmieniaj hasła - „123qwerty”, twórz nietypowe
- zgłoś się, na przemoc jest paragraf - pamiętaj to nie Ty zrobiłeś źle, nie masz się, czego wstydzić, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże
-jeśli już staniesz się ofiara cyberprzemocy, nie ukrywaj tego przed dorosłymi, im szybciej zareagujesz tym szybciej to się skończy
- chroń swoje dane
- reaguj- miej odwagę stanąć w obronie osoby krzywdzonej
2020-01-17:
Dzień Łagodności
Ostatni, grudniowy dzień zajęć na stałe zapisał się w szkolnym kalendarzu jako tzw. ,,Dzień Łagodności'- czas wigilii klasowych i kolęd.
Coroczne święto rozpoczęło spotkanie kolędowe, podczas którego klasy, nie szczędząc gardeł w ten magiczny dzień, popisały się licznymi talentami muzycznymi i choreograficznymi. Podobnie jak co roku, każda z klas miała przygotować plakat dotyczący zasad zdrowego żywienia oraz reguł zachowania podczas studniówki. Trwały również gorączkowe przygotowania stołów wigilijnych, ponieważ każdy z poziomów klas mógł zdobyć 1 nagrodę za atmosferę, potrawy i wystrój stołu w swojej sali. Każda klasa została doceniona i mogła liczyć na słodkie nagrody, by w miłej i przyjaznej atmosferze rozpocząć przerwę świąteczną.
Gr dziennikarska LO
Hanna Domasławska-Pomian
2020-01-17:
KOMUNIKAT
z przeprowadzonych zawodów o Mistrzostwo Rejonu II w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej odbył się 10.12.2019r. w Lidzbarku Warmińskim. Prawo startu miały drużyny, które zdobyły mistrzostwo i w-ce mistrzostwo naszego powiatu. Reprezentacja dziewcząt naszego liceum to: Natalia Jankowiak i Julia Majewska, natomiast chłopców to: Kacper Szewczyk i Kacper Rymszewicz. Drużyna dziewcząt w wyniku losowania „dostała” się do grupy reprezentującej szkoły LO Bartoszyce, LO Kętrzyn, ZSZ Węgorzewo, LO Lidzbark Warmiński. Turniej rozgrywano systemem „do dwóch przegranych” z finałem z prawej strony zamkniętym.
2020-01-09:
WYWIADÓWKA
16 stycznia 2020 (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. O godzinie 16:20 na sali gimnastycznej spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z pedagogiem szkolnym. O godzinie 16:30 spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami klas w gabinetach.
Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 1700 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-12-06:
KONKURS PLASTYCZNY
Wydział Nauk Społecznych w Giżycku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
organizuje konkurs dla uczniów szkół średnich na stworzenie prac graficznych pokazujących

"Eko świat za 20 lat".

Celem konkursu jest szerzenia nawyku dbania o środowisko.

Podpisane prace należy wysłać na adres e-mail promocja.gizycko@wsb.net.pl.

Konkurs trwa do 31.01.2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie
https://www.wsb.net.pl/eko-swiat-za-20-lat/ .
2019-12-20:
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem akcji było uświadomienie jak ważna jest praca którą my- wolontariusze wykonujemy przez cały rok. Przy wejściu do szkoły każdy uczeń i nauczyciel dostawał słodki prezeńcik z informacją, jaki obchodzimy dziś dzień. Na 15 minutowej przerwie zorganizowaliśmy kiermasz słodkości, były ciasta, pierniczki, babeczki. Celem akcji było ubieranie funduszy na wsparcie edukacji naszego adopcyjnego synka Omena. Cała szkoła chętnie kupowała wypieki wolontariuszy, co pozwoliło nam zebrać łączna kwotę o wartości 205 zł! Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
2019-12-20:
Sprawozdanie
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. zorganizował „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa.
W dniu 04.12.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się III runda, a zarazem ostatnia „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” .
W lidze wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa Sobiechy;
- Szkoła Podstawowa Perły;
- Szkoła Podstawowa Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- Szkoła Podstawowa Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Liga skierowana była do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
W ostatniej rundzie uczniowie strzelali z karabinka pneumatyczny – Hatsan, w postawie strzeleckiej klęczącej. Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm. Po przeprowadzeniu strzelań, nastąpiło podsumowanie ostatniej rundy oraz całej ligi strzeleckiej.
Zwycięzcą I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej i zarazem zdobywcą pucharu Burmistrza Węgorzewa okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pereł w składzie:
- Bartłomiej DOMEŁA;
- Adrian VITTEK;
- Rafał KOWALIK.
2019-12-20:
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Środowego poranka uczniowie szkół województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się na warsztatach dziennikarskich pt. NOWE WIDNOKRĘGI- zrozumieć media, organizowanym w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Poprowadzili je pracownicy i szkoleniowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy Radia Maryja i TV TRWAM. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele następujących placówek: Szkoły Podstawowej SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Smolajnach, Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Jana Pawła ll w Olsztynku, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie, XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Bursy nr 2 im. Rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynie, ll Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie, Technikum nr 1 w Olsztynie oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie.
2019-12-20:
Akcja za akcją w węgorzewskim LO
-Tydzień Globalnej Edukacji, Międzynarodowy Dzień Praw dziecka i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to niewątpliwie super poprawiacze nastroju w jesienne dni.- mówią uczniowie klasy 1y. W ramach tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej i Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w liceum węgorzewskim zorganizowano szereg działań, których patronatem jest Unicef.
Wśród działań z tej okazji znalazła się sonda uliczna, a także Akcja Miś, która w tym roku włączona została w TEG. Na szkolnych korytarzach pojawiło się mnóstwo błękitnych balonów ( błękit to kolor organizacji Unicef, ale i Liceum w Węgorzewie), plakatów i przypominajek. Na wirtualnej gazetce wyświetlane były ciekawostki dotyczące Praw Dziecka, ciekawostki o pluszowym niedźwiadku i zrównoważonym rozwoju.
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU CHŁOPCÓW
W dniu 29.11.2019r.w Zespole Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Chłopców rocznik 2000 i młodsi, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński, ZSO Lidzbark Warmiński oraz nasi panowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie I z czterema zespołami, a w grupie II znalazły się trzy zespoły.
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU DZIEWCZĄT
W dniu 28.11.2019r.w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: ZSCKR Karolewo, LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz nasze panie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie.
Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w bardzo mocnej grupie II z czterema zespołami, a w grupie I znalazły się trzy zespoły.