Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 09 sierpnia 2020 Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Od 8.11.2006 jesteś 201949 osobą odwiedzającą naszą stronę
2020-01-09:
WYWIADÓWKA
16 stycznia 2020 (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. O godzinie 16:20 na sali gimnastycznej spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z pedagogiem szkolnym. O godzinie 16:30 spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami klas w gabinetach.
Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 1700 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-12-06:
KONKURS PLASTYCZNY
Wydział Nauk Społecznych w Giżycku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
organizuje konkurs dla uczniów szkół średnich na stworzenie prac graficznych pokazujących

"Eko świat za 20 lat".

Celem konkursu jest szerzenia nawyku dbania o środowisko.

Podpisane prace należy wysłać na adres e-mail promocja.gizycko@wsb.net.pl.

Konkurs trwa do 31.01.2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie
https://www.wsb.net.pl/eko-swiat-za-20-lat/ .
2019-12-20:
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem akcji było uświadomienie jak ważna jest praca którą my- wolontariusze wykonujemy przez cały rok. Przy wejściu do szkoły każdy uczeń i nauczyciel dostawał słodki prezeńcik z informacją, jaki obchodzimy dziś dzień. Na 15 minutowej przerwie zorganizowaliśmy kiermasz słodkości, były ciasta, pierniczki, babeczki. Celem akcji było ubieranie funduszy na wsparcie edukacji naszego adopcyjnego synka Omena. Cała szkoła chętnie kupowała wypieki wolontariuszy, co pozwoliło nam zebrać łączna kwotę o wartości 205 zł! Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
2019-12-20:
Sprawozdanie
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. zorganizował „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa.
W dniu 04.12.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się III runda, a zarazem ostatnia „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” .
W lidze wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa Sobiechy;
- Szkoła Podstawowa Perły;
- Szkoła Podstawowa Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- Szkoła Podstawowa Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Liga skierowana była do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
W ostatniej rundzie uczniowie strzelali z karabinka pneumatyczny – Hatsan, w postawie strzeleckiej klęczącej. Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm. Po przeprowadzeniu strzelań, nastąpiło podsumowanie ostatniej rundy oraz całej ligi strzeleckiej.
Zwycięzcą I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej i zarazem zdobywcą pucharu Burmistrza Węgorzewa okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pereł w składzie:
- Bartłomiej DOMEŁA;
- Adrian VITTEK;
- Rafał KOWALIK.
2019-12-20:
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Środowego poranka uczniowie szkół województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się na warsztatach dziennikarskich pt. NOWE WIDNOKRĘGI- zrozumieć media, organizowanym w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Poprowadzili je pracownicy i szkoleniowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy Radia Maryja i TV TRWAM. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele następujących placówek: Szkoły Podstawowej SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Smolajnach, Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Jana Pawła ll w Olsztynku, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie, XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Bursy nr 2 im. Rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynie, ll Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie, Technikum nr 1 w Olsztynie oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie.
2019-12-20:
Akcja za akcją w węgorzewskim LO
-Tydzień Globalnej Edukacji, Międzynarodowy Dzień Praw dziecka i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to niewątpliwie super poprawiacze nastroju w jesienne dni.- mówią uczniowie klasy 1y. W ramach tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej i Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w liceum węgorzewskim zorganizowano szereg działań, których patronatem jest Unicef.
Wśród działań z tej okazji znalazła się sonda uliczna, a także Akcja Miś, która w tym roku włączona została w TEG. Na szkolnych korytarzach pojawiło się mnóstwo błękitnych balonów ( błękit to kolor organizacji Unicef, ale i Liceum w Węgorzewie), plakatów i przypominajek. Na wirtualnej gazetce wyświetlane były ciekawostki dotyczące Praw Dziecka, ciekawostki o pluszowym niedźwiadku i zrównoważonym rozwoju.
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU CHŁOPCÓW
W dniu 29.11.2019r.w Zespole Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Chłopców rocznik 2000 i młodsi, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński, ZSO Lidzbark Warmiński oraz nasi panowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie I z czterema zespołami, a w grupie II znalazły się trzy zespoły.
2019-12-20:
MISTRZOSTWA REJONU DZIEWCZĄT
W dniu 28.11.2019r.w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze, na które przybyły reprezentacje 7 drużyn: ZSCKR Karolewo, LO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, LO Bartoszyce, ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz nasze panie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie.
Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w bardzo mocnej grupie II z czterema zespołami, a w grupie I znalazły się trzy zespoły.
2019-12-20:
KTO ZGARNIE PUCHAR BURMISTRZA?
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. organizuje „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa. II runda-karabinek ,postawa strzelecka stojąca.
W dniu 14.11.2019r w ZSO im . gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyła się II runda „I Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa” skierowanej do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. W lidze bierze udział 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- SP Sobiechy;
- SP Perły;
- SP Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- SP Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
2019-12-20:
Obchody czy zamieszki ?
Dnia 11 listopada 2019 roku obchodziliśmy 101 rocznice Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie . Jest to wspaniała okazja do świętowania dla każdego patrioty, lecz od kilku lat dochodzi do pewnego niezbyt dobrego procederu. Są to zamieszki spowodowane poprzez zezwalanie na prowadzenie kontr marszy, partii podżegających do nienawiści , w tym samym czasie co w miarę pokojowo są prowadzone marsze innych partii. Również w tym roku doszło do takich zdarzeń z powodu nie dopilnowania organizacji marszy i kontrmarszy . Do niepokojów doszło w takich mieście jak : Wrocław . Jest to spokojne miasto, kulturalnych ludzi, ale z powodu złej organizacji w postaci zbyt małej ilości służb i nie odsunięcia tras marszy od innych wydarzyły się tam tragedie .
2019-12-20:
Sprawozdanie
z „Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego zorganizowanego na 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę” w dniu 09.11.2019r.
W dniu 09 listopada 2019 r. odbył się „Wojewódzki Turniej Proobronny z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Liga Obrony Kraju Zarząd Wojewódzki. Współorganizatorami zawodów byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na starcie zawodów stanęło dziesięć 3-osobowych drużyn szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych reprezentujących powiaty województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie klas mundurowych w składzie:
- Kamila Kułaga – 3 d;
- Kamil Zaleski - 3d;
- Katarzyna Górecka - 2d.
Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to test wiedzy z historii; drugi to etap praktyczny w skład, którego wchodziło:
- strzelanie z kbks z postawy leżącej,
- bieg na orientację na dystansie ponad 5 kilometrów z wykonaniem zadań na poszczególnych punktach:
- pkt nr 1 - rzut granatem (atrapa granatu F-1) do celu o wymiarach 1,5 m x 1,5 m, dziewczęta z odległości 15 m, chłopcy z odległości 20 m;
- pkt nr 2 - przenoszenie skrzynki amunicji o wadze 20 kg na odcinku 30 m;
- pkt nr 3 – szkolenie sanitarne, które składało się z przetransportowania rannego na noszach na odległość 30 m oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu z złamaniem, krwotokiem.
W wyniku przeprowadzonych zawodów nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z kbks-u w postawie leżącej oraz w klasyfikacji indywidualnej II miejsce wywalczyła Katarzyna Górecka otrzymując dyplom, medal i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom celnego oka. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku ( I miejsce w całym turnieju), w tym roku nie wyszedł naszej drużynie test z historii i zajęli 8 miejsce w klasyfikacji całego turnieju.