Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
Od 8.11.2006 jesteś 2711 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-12-14:
Klasowy konkurs rzutów do kosza klas I D i I B
W dniu 25.11.2016 r. w klasach 1 d i 1 b (dziewczęta) na zajęciach wychowania fizycznego odbył się klasowy konkurs rzutów do kosza. Konkurs miał na celu popularyzację piłki koszykowej wśród młodzieży szkolnej, propagowanie zdrowego stylu życia, propagowanie postawy fair play. W konkursie wzięło udział 9 chłopców z 1 d i 8 dziewcząt z 1 d i 1 b. Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Każdy uczestnik konkursu musiał wykonać 20 rzutów do kosza, w tym:
- 3 rzuty z dwutaktu po kozłowaniu z lewej strony - każdy celny rzut oceniany za 1 punkt,
- 3 rzuty z dwutaktu po kozłowaniu z prawej strony - każdy celny rzut oceniany za 1 punkt,
- 5 rzutów osobistych - każdy celny rzut oceniany za 2 punkty,
- 9 rzutów z za linii 6,75 m - 3 rzuty z lewej strony, 3 z prawej strony, 3 rzuty ze środka -każdy celny rzut oceniany za 3 punkty.
W kategorii dziewcząt podium wywalczyły:
I miejsce – Klaudia ŻRUBEK – 1 d;
II miejsce – Karolina RUTKOWSKA- 1 d; III miejsce – Lilia GASPARJAN- 1 d.

W kategorii chłopców podium wywalczyli:
I miejsce – Mateusz JUREWICZ – 1 d;
II miejsce – Daniel CYBULSKI- 1 d;
III miejsce – Jakub DUDA – 1 d.
2016-12-14:
Szkolenie klas mundurowych czas zacząć - rok szkolny 2016/2017.
No i zaczęliśmy kolejny rok szkolny 2016/1017 zajęć wojskowych organizowanych w ramach porozumienia podpisanego z 11 Mazurskim Pułkiem Artylerii w Węgorzewie. Nasze klasy o profilu mundurowym uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez żołnierzy zawodowych na terenie jednostki wojskowej. Młodzi adepci sztuki wojskowej z klas I D, II D, III D w miesiącach październiku, listopadzie 2016r. mieli możliwość praktycznego zapoznania się z następująca tematyką żołnierskiego rzemiosła:
- składanie się do strzału, celowanie i oddanie strzału – trening z wykorzystaniem trenażera „Cyklop”;
- strzelanie z broni pneumatycznej;
- marsz krokiem zwykłym i defiladowym;
- zapoznanie się z sprzętem gaśniczym będącym na wyposażeniu jednostki wojskowej.
2016-12-14:
Być jak Spartakus!
Węgorzewo. Zajęcia strzeleckie i siłownia w LO.

Nasz Klub Sportowy ''SPARTAKUS'', działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie pręży muskuły. Wszystko za sprawą organizowanych co tydzień zajęć strzeleckich i sportowych, gdzie uczestnicy dbają o swoją sprawność fizyczną, wzmacniają mięśnie i poprawiają sylwetkę. W dawnym pomieszczeniu technicznym, a obecnie przygotowanej dla celów treningowych strzelnicy, chętni uczniowie zapoznają się z budową i zasadami działania broni pneumatycznej krótkiej (pistolet) i długiej (wiatrówka) oraz sprawdzają się, strzelając do tarcz z odległości 10m i 15m w różnych postawach strzeleckich: stojącej, klęczącej i leżącej. Dodatkowo uczestniczą w wykładach o szkodliwości używek i dopalaczy dla organizmu ludzkiego i rozmawiają o formach zdrowego spędzania wolnego czasu.
2016-12-14:
Wolontariusze na medal
„Dodajemy świętom smaku”- pod takim hasłem odbyła się jubileuszowa 20. Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności. W ostatni weekend wolontariusze ze Szkolnych Kół Wolontariatu, działających przy węgorzewskim liceum oraz ich młodsi koledzy z węgorzewskiego gimnazjum, spisali się na medal. Po raz kolejny zbierali w węgorzewskich marketach produkty żywnościowe dla potrzebujących, pod troskliwym okiem opiekunów: Bożeny Cudowskiej, Doroty Kamińskiej i Hanny Domasławskiej-Pomian. W akcji, w tym roku wzięło udział ponad 80 młodych aktywistów z liceum i gimnazjum.
-Bardzo mi zależało, by wziąć udział w tej akcji, bo dzięki niej potrzebujący ludzie mogą przeżyć prawdziwą Wigilię, poza tym lubię pomagać, chciałabym, by potrzebujący wiedzieli, że o nich pamiętamy, zwłaszcza w tym szczególnym bożonarodzeniowym okresie.- mówi Paulina Chmielewska, uczennica liceum. – Pomaganie daje dużo satysfakcji, fajnie jest czuć, że ma się jakąś moc sprawczą i jest się komuś potrzebnym – dodaje Patrycja Szumowska.
2016-12-14:
Turniej pełen emocji
27 października w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców udział wzięło 27 uczestników. Na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie oprócz zawodników zgromadziło się wielu uczniów, dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandra Oczkowska z klasy IID.
Zawody rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz.
- System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując mocne tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11:9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji przypieczentowując jej zwycięstwo 3:0. Na najnizszym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
- Bardzo się denerwowałam przed zawodami. Chociaż zwyciężyłam nie jestem zadowolona, mogłam grać lepiej!- mówi Alicja Kulinek- zdobywczyni I miejsca.
2016-11-30:
SIATKARKI
W dniu 29.11.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organizatorem była nasza szkoła. Drużyna LO, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiła w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska, Martyna Głębocka, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Róża Lipska i Patrycja Wakszyńska.
W rozgrywkach uczestniczyły po dwa zespoły z Kętrzyna, z Lidzbarka Warmińskiego, z Bartoszyc oraz przewidziane regulaminem dwa zespoły z Węgorzewa (ZSZ – nie przystąpił do rozgrywek). Drużyny zostały podzielone na dwie grupy :
A. LO I Bartoszyce , ZSPO I Lidzbark Warmiński, PCE II Kętrzyn i ZSZ II Węgorzewo
B. ZSK I Kętrzyn, LO I Węgorzewo, ZS II Bartoszyce i ZSZ II Lidzbark Warmiński.
2016-11-30:
Węgorzewscy licealiści z awansem
Alicja Kulinek i Marcin Skrypoczka nie oddali nawet seta podczas Mistrzostw Rejonu w drużynowym tenisie stołowym, które rozegrane zostały 22.11.2016r. w Lidzbarku Warmińskim.
Prawo udziału w tych mistrzostwach mieli mistrzowie i wicemistrzowie czterech powiatów tj. lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i węgorzewskiego. W kategorii dziewcząt Ala wygrała wszystkie swoje pojedynki singlowe po 3:0 i gry deblowe wraz z Karoliną Waraksa. W kategorii chłopców również Marcin nie miał sobie równych. Idąc za przysłowiowym „ciosem” nasi licealiści wzięli udział w otwartym turnieju o Puchar Burmistrza Gołdapi (26.11.2016r.). W turnieju tym wzięli również udział zawodnicy z Federacji Rosyjskiej.
2016-11-22:
Siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego na najwyższych stopniach podium w PRPS
Minął tydzień od powiatowych rozgrywek chłopców, a dziewczęta udowodniły, że waleczna płeć piękna w naszej szkole przynosi nie mniej radości. Drużyny dziewcząt, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego zdobyły I i II miejsce w powiecie.
Turniej odbył się w hali Liceum Ogólnokształcącego w dniu 08.11.2016r. Drużyna LO I w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska i Martyna Głębocka zajęła I miejsce i awansowała do turnieju rejonowego Szkolnego Związku Sportowego, a drużyna LO II w składzie: Aleksandra Kuć, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Patrycja Wakszyńska i Aleksandra Sroka zajęła II miejsce. III miejsce w turniej zajęły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych, które przegrały mecze z LO I i LO II w stosunku 2:0. Nagrody w postaci pucharu oraz medali sponsorowało Starostwo Powiatowe, a wręczała p. Barbara Dawcewicz.
2016-11-22:
Siatkarskie święto chłopców LO
Jak co roku w listopadzie, gdy za oknami szaro i ponuro, przychodzi czas emocji na Powiatowych. Rozgrywkach Piłki Siatkowej Chłopców. W tym roku nasi sportowcy spisali się na 200%. Drużyny LO I i LO II, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w pięknym stylu pokonały uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych.
Siatkarze z LO I w składzie: Mateusz Rodziewicz – kl. III A, Maciej Polakowski – kl. III D, Marcin Kowalewski – kl. III A, Michał Niedziółka – kl. III D, Kacper Oszako – kl. II B, Wiktor Szalast – kl. II B zdobyli mistrzostwo powiatu pokonując LO II (II miejsce w turnieju) w składzie: Piotr Meller – kl. II D, Jędrzej Kowalczyk – kl. II A, Jakub Szczepański – kl. II B, Radosław Majewski – kl. III A, Kasjan Biłas – kl. I B, Kacper Kramek – kl. I C i Emil Grunwald – kl. II A. III miejsce zajęli uczniowie z ZSZ.
2016-11-22:
Turniej siatkówki
W dniu 05.11.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w hali OSiR w Turnieju Siatkówki z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Do rozgrywek przystąpił zespół z Jednostki Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, reprezentacja „Przedsiębiorców”, Straży Granicznej, przedstawicieli Pozezdrza oraz drużyna „Eskulapa” sponsorowana przez Szpital Psychiatryczny. Mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupie walczyły o I i II miejsce, a zajmujące drugie miejsca – o III i IV.
2016-11-22:
Stypendystki z Węgorzewa
„Ach, jaka ta nasza młodzież zdolna...”- mogliśmy usłyszeć po raz kolejny, tym razem od Wicewojewody na uroczystej gali rozdania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
W miniony wtorek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, na której wyróżnionym uczniom województwa Warmińsko- Mazurskiego wręczono stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uświetniły przemówienia Wicewojewody i Wicekuratora oraz występy muzyczne uczniów olsztyńskich szkół. Wśród stypendystów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazły się przedstawicielki węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych: Julia Łapo, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen . Mariusza Zaruskiego oraz Klaudia Łoch z Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen Józefa Bema. Julia, zapytana o to, jak udało jej się osiągnąć tak dobre wyniki w nauce, zgadza się ze słowami zasłyszanymi na akademii rozdania "jak się chce, to się da".