Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 52992 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-05-26:
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 8 maja uczniowie klas pierwszych naszego liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w sprzątaniu okolic naszego pięknego miasta. Wysprzątali między innymi: promenadę i plażę miejską, Kal, cmentarz Niemiecki. Wszyscy z zaangażowaniem sprzątali Węgorzewo, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Dużo śmiechu i zabawy a przede wszystkim zdrowy spacer i pomoc społeczeństwu. Nasi Zaruszczacy zebrali ogromną ilość śmieci. Po ciężkiej lecz przyjemnej pracy każda klasa zorganizowała sobie ognisko przy którym mogli troszkę odpocząć i naładować energię. Po wyśmienitej zabawie wszyscy rozeszli się do domów.
2017-05-26:
Spotkanie z prof. Markiem Józefowiczem
5 maja 2017 r. w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów odbyło się spotkanie z dr hab. Marek Józefowiczem Prof. nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, pracującego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej w Zakładzie Fotofizyki Molekularnej i Dydaktyki Fizyki. Profesor Józefowicz spotkał się z uczniami klas pierwszych oraz członkami Klubu Fizyków Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Bardzo miło było nam gościć tak wybitnego Absolwenta węgorzewskiego liceum oraz wsłuchać tak pasjonującego wykładu.
Dziękujemy
2017-05-26:
Szlakiem Solidarności- wizyta studyjna w Gdańsku
Olimpiada solidarności z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło 3000 uczestników z całej Polski, ale tylko 48 udało się dojść do etapu centralnego, który odbędzie się we Wrocławiu 7 i 8 czerwca. Poprzedziła go wizyta studyjna w Gdańsku, zorganizowana w dniach 19-22 kwietnia przez Fundację Centrum Solidarności dla laureatów etapu wojewódzkiego, w której wziąłem aktywny udział.
Pierwszego dnia pobytu uczestniczyłem w warsztatach filmowych z grupą specjalistów Video Studio Gdańsk. Pod czujnym okiem fachowców wspólnie z kolegami nakręciliśmy wywiad z żywym świadkiem historii panem Maciejem Grzywaczewskim. Na zajęciach niespodziewanie pojawił się Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, który ciepłymi słowami przywitał olimpijczyków.
2017-05-26:
I Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017
Sprawozdanie z I Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego
Uczniowski Klub Sportowy ''SPARTAKUS'' działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie w terminie: luty - kwiecień 2017 r. zorganizował I Szkolną Ligę Strzelecką 2016/2017 z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego. Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w Zespole Szkół Ogólnokształcący im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Udział wzięło w nich 5 klas. Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej klasy, indywidualnie - najlepszych strzelców w szkole w kategorii dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
Szkolna liga strzelecka składała się z trzech rund:
- I runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa stojąca;
- II runda - Pistolet pneumatyczny – Aimaster - 5 strzałów (Ppn-10) postawa stojąca;
- III runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa leżąca.
2017-05-18:
WYWIADÓWKA
25 maja 2017 r. ( czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas I i II z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
2017-04-28:
Uczniowie klas mundurowych Zaruskiego na medal.
W dniu 22 kwietnia 2017 roku uczniowie klas o profilu mundurowym (wojskowym i policyjnym) naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat oraz oddział LOK-u na dwóch imprezach strzeleckich. Pierwsze to Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z broni sportowej palnej – kal. 5,6 mm „Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej”. Drugie to I Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego. W Olsztynie reprezentowali nas uczniowie klas o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska, Jakub Juszkiewicz, Piotr Meller, Klaudia Jadeszko. Niestety pomimo walki i ogromnym starań nie udało się odnieść sukcesu.
2017-04-28:
DZIEŃ SGH
W ostatnią środę w węgorzewskim liceum odbył się Dzień SGH dla ponad 30 uczniów gimnazjów, którzy przeszli test rekrutacyjny.
-Celem Programu Klasa akademicka SGH jest rozwinięcie współpracy Uczelni z wyróżniającymi się szkołami ponadgimnazjalnymi w Polsce. Udział w Programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala także poznać ofertę edukacyjną Uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej- mówi Waldemar Ołyński, współorganizator przedsięwzięcia.
2017-04-28:
TENIS STOŁOWY
W niedzielę 2 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim odbyły się wojewódzkie rozgrywki w tenisie stołowym o puchar TVP Olsztyn. Nie zabrakło na nim zdolnych uczniów naszych szkół. Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie reprezentowała Alicja Kulinek, natomiast Szkołę Podstawową w Perłach Adrian Vittek uczeń klasy V. Był to już kolejny etap rozgrywek, które kończą się finałem w Działdowie. Nasi zawodnicy pod czujnym okiem trenera Piotra Lewki stoczyli batalię o wejście do finału. Nie było łatwo. Tenisiści z Kętrzyna. Olecka, Białej Piskiej, Górowa Iławeckiego reprezentowali wysoki poziom. Jednakże nasi zawodnicy pokazali klasę i nie zawiedli. Zarówno Ala Kulinek, jak i Adrian Vittek weszli do finałów i już w niedzielę 9 kwietnia powalczą o podium na finałach w Działdowie. Niewątpliwie duży wkład w ten sukces ma trener naszych zawodników. Dziękujemy Panie Piotrze.
2017-03-31:
Wojewódzkie zawody strzeleckie z broni pneumatycznej.
W dniu 18 marca 2017 roku uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego, reprezentując sekcję strzelecką węgorzewskiego oddziału Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju uczestniczyli w „Wojewódzkich zawodach strzeleckich LOK juniorów młodszych z broni pneumatycznej – kal. 4,5 mm - Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2017” przeprowadzonych na strzelnicy pneumatycznej LOK-u w Olsztynie na ul. Westerplatte 1a. Skład drużyny z Węgorzewa stanowili uczniowie klasy I d o profilu wojskowym:
- Wiktoria Zborowska,
- Klaudia Barańska,
- Marcin Popławski,
- Jakub Juszkiewicz.
Trenerem umiejętności strzeleckich młodzieży jest nauczyciel zajęć wojskowych p. Paweł Kraśniewski.
Zawody składały się z konkurencji - Kpn - 20, tj. strzelanie z 4,5 mm karabinu pneumatycznego z zamkniętymi przyrządami celowniczymi do tarcz o wymiarach – 45,5 mm z pierścieniami, w pozycji stojąc:
a) strzelanie próbne – 5 tarcz – bez ograniczeń – czas 5 min.
b) strzelanie oceniane – po 2 strzały do 10 tarcz - 20 strzałów - czas 30 min.
W zawodach brało udział 15 zespołów reprezentujących regionalne oddziały LOK z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Nasi uczniowie pomimo, że był to ich pierwszy start w takich zawodach, pierwsze strzelanie z tego typu broni, dzielnie, z pełnym zaangażowaniem walczyli o jak najwyższą lokatę. W ostatecznym rachunku zajęli bardzo dobre piąte miejsce.
2017-03-29:
PAMIĘTAMY
1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające działaczy tzw. Drugiej Konspiracji.
Poprzedzająca środę niedziela była wyjątkowym dniem dla wielu Węgorzewian. Zebrali się oni w centrum miasta-na Placu Wolności-aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia 160 zawodników wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Dystans, który pokonali miał znaczenie symboliczne. 1963m - liczba oznaczająca rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych.
Na szyii każdego z uczestników wydarzenia, zawisnął pamiątkowy medal. Ten znak wdzięczności wręczyli zebranym m.in. burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk oraz dowódca 11. MPA płk. Jacek Wera.
2017-03-29:
TENIS STOŁOWY
25 marca 2017 roku w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów i Młodzieżowców w tenisie stołowym. Jest to najważniejsza impreza tenisistów stołowych naszego województwa podsumowująca kończący się sezon 2016/2017. Najlepsze dwie osoby/drużyny z każdej kategorii zdobywały awans do Mistrzostw Polski. Rywalizowano w grach indywidualnych, drużynowych, grach podwójnych i mikstach. Zawody trwały prawie 12 godzin.
Drużyna naszych tenisistów stołowych zrzeszonych w klubie sportowym UKS Spartakus LO Węgorzewo pod wodzą trenera Piotra Lewko przygotowywała się cały sezon do tej sportowej konfrontacji z najlepszymi zawodnikami grającymi na co dzień w ligowych klubach województwa warmińsko-mazurskiego. Sukcesem węgorzewskich licealistów Alicji Kulinek i Karoliny Waraksy było zdobycie brązowego medalu mistrzostw województwa juniorek w grze deblowej oraz III miejsca w kolejnej kategorii,w drużynowych mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego tenisa stołowego juniorek. Nasze dziewczyny musiały uznać wyższość tenisistek stołowych z Dekorglassu Działdowo i z ITR Iława.
Ponadto Alicja Kulinek (UKS Spartakus LO Węgorzewo) razem z Jędrzejem Żebrowskim (Ostródzianka Ostróda) zdobyła III miejsce mistrzostw województwa tenisa stołowego w kategorii miksta juniorów.