Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 marca 2019 Imieniny obchodz: Pelagia, Feliks, Zbysaw
Od 8.11.2006 jesteś 67498 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-10-12:
TENIS STOŁOWY
Dnia 06.10.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Zaruskiego w Węgorzewie odbył się coroczny turniej tenisa stołowego.
W rywalizacjach brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Turniej odbył się pod czujnym okiem trenera tenisa stołowego Pana Piotra Lewko. Pan Piotr bacznie obserwował zawodników i sprawiedliwie ich oceniał. Turniej został uroczyście rozpoczęty wystąpieniem dyrektora naszej szkoły Pana Waldemara Czapskiego oraz Pana Piotra. Po uroczystym otwarciu zawodnicy ustawili się przy stołach aby rozpocząć rywalizacje. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko i zawzięcie walczył o miejsce na podium. W finale dziewcząt zmierzyły się Alicja Kulinek oraz Karolina Waraksa. Po emocjonującym starciu dziewcząt wynik był ostateczny. Alicja stanęła na podium zdobywając honorowe pierwsze miejsce. Następnie w finale chłopców zmierzyli się Wiktor Szalast oraz Kacper Szewczyk. Chłopcy walczyli do końca, żaden nie ustępował drugiemu. Walka była zacięta. Po bardzo długiej rywalizacji Kacper zakończył starcie z rywalem pokonując go i zajmując przy tym pierwsze miejsce.
2017-10-12:
Licealiści na spotkaniu z przedstawicielami Ośrodka Debaty Międzynarodowej
Współpraca Polski z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej jako czynnik bezpieczeństwa Europy. Pod takim hasłem 25 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyło się spotkanie klasy IC i IA z przedstawicielami Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. - Zaplanowaliśmy spotkania cykliczne, co dwa tygodnie dla klas akademickich i humanistycznych. – mówi Waldemar Ołyński, nauczyciel, inicjator i organizator spotkania -Chcemy przedstawić uczniom zagadnienia z zakresu polityki międzynarodowej, samorządności, ale również historii i kultury.
Wykład dla uczniów poprowadził dr. Krzysztof Żęgota z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, który w jasny i zrozumiały, a zarazem ciekawy sposób opowiedział historię obwodu kaliningradzkiego, polsko- rosyjskiej współpracy transgranicznej , przedstawił zagrożenia, korzyści i szanse płynące z naszego sąsiedztwa.
2017-10-12:
Pierwsza pomoc na wielorybie, czyli otrzęsiny w LO
Na początku października, tradycyjnie już, w Węgorzewskim LO odbyły się otrzęsiny i ślubowanie, po których pierwsze klasy oficjalnie zostały prawdziwymi Zaruszczakami.
Zadania pełne humoru i dobrej zabawy przygotowali uczniowie klas drugich przebrani za diabełki i krewetki. Pierwszaki musiały udobruchać złego Posejdona i Jego żonę piosenką, układem tanecznym przygotowanym razem z wychowawcami, trenem na cześć antycznego boga oraz wykonaniem Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej na wielorybie. Zaraz po tym sprawdzono ich wiedzę na temat mórz i oceanów w quizie. Następnie musieli przejść ekstremalny tor przeszkód, który kończył się specjalnie przygotowaną morską miksturą- miks wszystkich smaków nie przypadł do gustu chyba nikomu a mimo to wszystkim klasom udało się wykonać każde z zadań. Potężny władca mórz oraz jego piękna żona bez wahania przyjęli nowych marynarzy na pokład naszego liceum.
- Bardzo mi się podobało. Byłem bardzo podekscytowany, ale jednocześnie przerażony, nie wiedziałem co mnie może czekać. Fajnie się bawiłem i super dopingowało mi się swoją klasę. Już od drugiego dnia w szkole czułem się Zaruszczakiem, ale teraz mam na to papier – śmieje się Szymon Wawrzynkowski z 1b, patrząc na akt chrztu, który otrzymali wszyscy uczniowie klas 1.- Zdążyłem się zaaklimatyzować, jest mi tu naprawdę dobrze.- dodaje.
2017-10-12:
POWIATOWE BIEGI SZTAFETOWE w POZEZDRZU
Zgodnie z kalendarzem powiatowych imprez sportowych w dniu 25.09.2017r., na terenie Orlika w Pozezdrzu odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Naszą szkołę, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego reprezentowali: Kamila Sojka - kl. I A,Wiktoria Zborowska kl.II, Kinga Subocz kl.II D, Kamila Kułaga – kl. I D, Rozalia Krupka – kl. I D, Sara Stadnyk – kl. I D, Martyna Pacewicz – kl. I D, Klaudia Nazarowicz – kl. II A, Wiktoria Królak – kl. II A, Klaudia Jadeszko – kl. III D, Jakub Kamiński – kl. I D, Jakub Skrzecz – kl. I D, Maciej Suchy – kl. I D, Dawid Sikora – kl. I D, Marcin Tokarz – kl. II B, Jakub Lewandowski – kl. I D, Piotr Szymczak – kl. III D, Damian Kondzior – III D, Tomasz Flis – kl. III D, Jakub Woźnica – kl. III D, Piotr Meller – kl. III D.
2017-10-03:
Świeżo upieczeni Zaruszczacy w plenerze
Na początku września odbyły się biwaki klas pierwszych.
Zawitaliśmy do miejsca spotkań uczniów, którzy integrowali się pod czujną opieką wychowawców: pani Elżbiety Siwińskiej, Karola Kępki, Pawła Kraśniewskiego oraz Anny Faj.
Uczniowie klas I A i B uczestniczyli w rozmaitych zajęciach, m.in. wykład pani Krystyny Jarosz na temat Wizny, natomiast pan Mikołaj Grochot opisał życie codzienne w Korei Północnej, gdzie spędził kilka miesięcy. Czas wolny spędzano przy tlącym się ognisku.
Z samego rana wykonywano orzeźwiającą, poranną gimnastykę.
Integracja trwała w najlepsze.
Uczniowie ciepło wspominali pobyt w domkach podczas czasu wolnego.- Największą wadą była pogoda - nieustannie padał deszcz, lecz nie przeszkadzał nam w integracji, tłumaczyli świeżo upieczeni Zaruszczacy.
2017-10-03:
WYNIKI XII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU EKOLOGICZNEGO NADZIEJA ZIEMI
Beneficjentami jednodniowego Turnieju Ekologicznego, który odbył się 29 września 2017r z okazji Światowego Dnia Drzewa byli gimnazjaliści.
Zmagania przebiegały w kilku etapach.
Pierwszy –polegał na wykonaniu i zaprezentowaniu albumów a także filmów lub prezentacji dotyczących ochrony i znaczenia drzew ze zdjęciami drzew i zadrzewień śródpolnych z miejscowości, z której pochodzą uczniowie ( 15 gatunków - 15 zdjęć autorskich, z nazwą polską i łacińską).
Drugi – rozwiązanie testu n/t znaczenia drzew rosnących w mieście, w lesie i drzew śródpolnych; skutków masowego wycinania drzew i ogólnej wiedzy o drzewach.
Trzeci - wykonanie zadań w terenie.
Każdy etap był punktowany. Suma punktów ze wszystkich kategorii pozwoliła wyłonić zwycięzców.
Wyniki XII MTE:
I miejsce zespół z Więcek (opiekun mgr Ewa Szarmacher) w składzie :
1. Bodnar Mateusz
2. Kicka Katarzyna
3. Smolińska Kamila
2017-09-01:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
7 września 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
O godzinie 16:00 na dolnym korytarzu spotkanie plenarne rodziców uczniów klas I.
Spotkania pozostałych rodziców z wychowawcami rozpoczynają się o godzinie 16:30. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2017-09-01:
KIERMASZ KSIĄŻEK UŻYWANYCH
Kiermasz książek używanych odbędzie się 6.09.2017 (środa), o godzinie 13:15 (po szóstej godzinie lekcyjnej.
2017-09-01:
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017r. (poniedziałek), o godz. 10:00.
2017-08-23:
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów klas IV SP.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w LO
4-go września (poniedziałek)
w Sali nr 15 o godzinie 15:00
Elżbieta Siwińska
Tel. 500251282
2017-08-18:
MAMY ZŁOTY MEDAL
Klaudia Nazarowicz UKS Sokół Węgorzewo została mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U 18 w siedmioboju. Zawody odbyły się w dniach 04-06.08.2017 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Klaudia zaczęła rywalizacje od biegu na 100 mppł uzyskała 14.56 s zaledwie o 0,02 s gorzej od rekordu życiowego. Drugą konkurencją pierwszego dnia był skok wzwyż, padł pierwszy rekord życiowy poprawiony o 5 cm, Klaudia skoczyła 161cm. Kolejną konkurencją było pchnięcie kulą, został pobity drugi rekord życiowy o 34 cm, odległość rekordu życiowego wynosi teraz 12,40m. Ostatnią konkurencją pierwszego dnia był bieg na 200 metrów, uradowana po bardzo dobrych wcześniejszych startach przyszedł czas i na trzeci rekord życiowy. Klaudia pobiegła o 0,34 s szybciej od poprzedniego rekordu który w tej chwili wynosi 26,14 s. Po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji Klaudia miała nad drugą zawodniczką przewagę 76 punktów nad trzecią 111 punktów, nad czwarta zawodniczka traciła już 333 pkt. Drugiego dnia rywalizacje siedmioboistki zaczynały od skoku w dal, wynik uzyskany przez Klaudię to 5,68 cm druga zawodniczka 5,23m zaś trzecia 5,09m. Tym konkursem Klaudia powiększyła przewagę nad rywalkami. Piątą konkurencją był rzut oszczepem, padł kolejny rekord życiowy 32,67m poprawiony o 3,17m. Przystępując do ostatniej konkurencji siedmioboku biegu na 800 metrów, zawodniczka Węgorzewa miała przewagę nad drugą o 177 pkt, jest to ok 13,5 sekundy. Czas który uzyskała Klaudia to 2:32:06s, kolejny rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy. Suma zgromadzonych punktów wyniosła 5062 pkt to o 429 oczek poprawiony rekord życiowy w siedmioboku, jako jedyna przekroczyła granicę 5000 tyś punktów.