Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 11 grudnia 2019 Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Od 8.11.2006 jesteś 141828 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-04-26:
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Zgodnie z Statutem Szkoły, dnia 28 marca 2018r. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. W tym roku bardzo mocno swoją obecność zaznaczyli uczniowie najmłodszych klas i to w większości oni zgłosili chęć kandydowania do Samorządu Uczniowskiego.
Swoje kandydatury zgłosili:
Banasiewicz Bartosz, Banasiewicz Wiktoria, Cimo Doriana, Dudys Magdalena, Rodzewicz Wiktoria, Świrska Julia i Wawrzynkowski Szymon.
2018-04-26:
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia obchodzimy pamiątkę dnia w którym odkryto prawdę na temat śmierci polskich oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940r. Z tej okazji pod Dębem Pamięci mjr Alfonsa Michnowicza i innych Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przy węgorzewskim liceum, odbył się apel. Na uroczystości pojawiła się rodzina oficera.
Przez trzy lata rodziny nie wiedziały co działo się z ich bliskimi, a później przez ponad pół wieku prawda była ukrywana, ponieważ ludzie bali się kar, które obowiązywały za prawdę. - Stało się to bardzo dawno, my wiedzieliśmy o tym już wcześniej. Fakt, że można o tym mówić teraz bez obaw, jest ogromnym sukcesem i ulgą- stwierdza pani Barbara Świrkowicz, wnuczka mjr Alfonsa Michnowicza
-Ja o wydarzeniach w Katyniu dowiedziałem się będąc już dorosły, nie mówiło się o tym w domu z obawy przed niebezpieczeństwem. A czym to jest dla nas... oczywiście czymś strasznym, przerażającym. Pradziadek przecież przeszedł tyle wojen, walczył na pierwszej linii frontu, a zginął w taki sposób- dodaje Edward Świrkowicz. - Takie dni powinny pomagać w tworzeniu nowej historii, abyśmy wszyscy mogli omijać błędy popełnione przez naszych przodków. Powinno to nauczyć młodych, by unikać sporów, szczególnie o błahe sprawy. Jednak czy każdy weźmie to sobie do serca? Raczej nie. Nie każdy zrozumie, nie każdemu da się dogodzić –podsumowuje Barbara Świrkowicz.
2018-04-26:
Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” 2 maja 2018
W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad ośmiuset uczestników podzielonych na 20 kategorie według wieku i płci. Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Początek biegów o godzinie 8:15, ostatni bieg o godzinie 11:30. Pierwsze startują najstarsze kategorie następnie coraz młodsze.
Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest dokonanie zgłoszenia oraz wypełnienie Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem opiekuna, wyrażającego zgodę na udział w biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach przygotowanych przez organizatora. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów, najpóźniej na 15 minut przed startem odpowiedniej grupy wiekowej. Druki do pobrania: oświadczenie dla uczestnika - .
.
http://www.osir.wegorzewo.pl/files/Dokumenty/O%C5%9Bwiadczenie%20XXII%20BD.pdf .
.
Po dokonaniu procedury zgłoszeniowej, każdy młody biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę promującą XXII Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” (liczba koszulek ograniczona – 850 szt.). .
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i dużo nagród. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych po zakończeniu biegu otrzymają: pamiątkowy medal, wodę i rogalika. Za miejsca I – VI (w rocznikach od 1998 do 2011) najlepsi otrzymają nagrodę. .
W biegach dziecięcych w kategoriach 2012; 2013 i młodsi – dzieci nie będą klasyfikowane, najmłodsi biegacze w tych kategoriach otrzymają upominek rzeczowy (na mecie). .
Każde dziecko, które ukończy bieg jest zwycięzcą!!! .
2018-04-23:
FUTBOLISTKI Z LO WĘGORZEWO
Piłkarki nożne z naszego liceum w składzie: Monika Drożyner, Róża Lipska, Katarzyne Mielniczek, Klaudia Bykowska, Klaudia Jadeszko, Nadia Zwierzykowska, Karolina Sawczuk, Kinga Subocz wzięły udział w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej kobiet w Ostródzie.
Do finału dotarło siedem drużyn, które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy.
Nasze licealistki trafiły do grupy wraz z piłkarkami z Barczewa i Wikielca. Pierwszy mecz z Barczewem zremisowaliśmy, jak mówi nam n-l w-f Piotr Lewko. Natomiast drugi przegraliśmy 2:4. Czy wyjdziemy z grupy? Wszystko zależało od meczu Barczewa z Wikielcem. Tu padł remis 1:1Taki wynik dał nam już tylko szansę gry o V miejsce z zespołem z Biskupca. W regulaminowym czasie gry był wynik 0:0. Rozstrzygnąć rezultat miały rzuty karne, które skuteczniej egzekwowały nasze piłkarki: Monika Drożyner i Nadia Zwierzykowska.
2018-04-11:
Przed Wielkanocą w duchu poezji
Węgorzewo. VI Międzynarodowy Konkurs Poetycki rozstrzygnięty.
Tuż przed świętami Wielkiejnocy , odbył się organizowany cyklicznie przez liceum węgorzewskie, wieczór liryczno -muzyczny „Namuzowywanie”. To już XI edycja imprezy i już po raz VI osiąga zasięg międzynarodowy.
Wieczór poetycki stanowi zwieńczenie konkursu, który trwa już od listopada. Nadesłane wiersze, po uprzednim zakodowaniu, rozsyłane są do jurorów i poddawane ocenie. Kulminacyjną częścią imprezy, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, jest wybór nagrody publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu.
2018-04-11:
Siłownia napowietrzna przy LO otwarta!
Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia ,,Horyzont" 11 grudnia 2017r. w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego podpisana została umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, a już 28 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu -Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom inicjatywy, bardzo się cieszę, że jako organ prowadzący możemy otwierać dzisiaj ten obiekt- mówi Starosta Powiatu Węgorzewskiego- Halina Faj.
Blisko 24 tys. inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS.-Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży , bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych- stwierdza Waldemar Ołyński- pomysłodawca. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz Poseł na Sejm RP- Wojciech Kossakowski- Bardzo się cieszę, że mogłem udzielić wsparcia tej inicjatywie, myślę, że uczniowie szkoły i okoliczni mieszkańcy chętnie będą korzystać z dostępnego sprzętu, planujemy, by podobna inwestycja powstała w Pozezdrzu. W skład inwestycji wchodzi wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wyciskania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.
2018-04-11:
IV miejsce dziewcząt z LO Węgorzewo
W Ostródzie 27.03.2018r. odbyły się mistrzostwa województwa w drużynowym tenisie stołowym. Prawo startu w tych mistrzostwach mieli mistrzowie i wicemistrzowie sześciu województw. Razem 12 zespołów dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja LO dziewcząt trafiła do graczy z Elbląga i Iławy. Z zespołem pierwszym wygraliśmy gładko (3:0), natomiast z Iławą przegraliśmy 3:2, zajmując drugie miejsce w grupie, jeszcze z nadzieją gry w ścisłym finale. W wyniku dobrych gier Iława przegrała z Giżyckiem i ponownie stanęli na naszej drodze w walce o III miejsce.
2018-04-11:
Zaruski otwarty na wszystkich
21 marca w węgorzewskim liceum odbył się Dzień Otwartych Drzwi, który licealiści przeżywali wspólnie z gimnazjalistami ze Srokowa, Węgorzewa, Bań Mazurskich, Pozezdrza, Radziej i Grabowa. -Każdy, bez względu na zainteresowania, znalazł dla siebie coś ciekawego- atrakcji nie brakowało- opisywała imprezę Natalia z grupy dziennikarskiej, która dokumentowała przebieg wydarzenia.
Wszystkie sale lekcyjne, sala i hala gimnastyczne stanęły przed gośćmi otworem. Nawet szkolne korytarze były zagospodarowane atrakcjami. Oprócz obejrzenia wystawy dzieł malarskich i fotograficznych autorstwa licealistów z Koła Artystycznego, gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoje sprawne oko na stanowisku z bronią elektroniczną „CYKLOP”, oczywiście pod opieką żołnierzy z 11 MPA w Węgorzewie. Uczniowie klas wojskowych przygotowali też pokazy musztry i sztuk walki. Niesamowitą frajdę gościom sprawiła możliwość sprawdzenia się na strzelnicy sportowej z broni pneumatycznej karabinka Hatsan i pistoletu Airmaster. - Strzelnica to bardzo fajny pomysł, nie w każdej szkole istnieje coś takiego, szkoła daje możliwość znalezienia nowych pasji. Klimat jest fajny, wydaje się ze wszyscy są otwarci- opowiadają Gabrysia, Sandra i Ewa z Bań Mazurskich.
2018-04-11:
WSA
W dniu 15 marca 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w dniu otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Nasi trzecioklasiści dzięki temu spotkaniu mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia dostępnymi na uczelni w Łomży oraz perspektywami zawodowymi, które się z nimi wiążą.
Nasza 35 osobowa grupa uczestniczyła w wykładzie dr pana P. Baczara na temat służb specjalnych doskonalących swoją wiedzę i umiejętności w tej uczelni. Przez ponad trzy godziny braliśmy udział w pokazach wyposażenia bojowego policji, służb więziennych, służb specjalnych. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy samoobrony i technik walk. Dodatkowo uczyliśmy się robienia sushi, uzupełnialiśmy swoją energię grochówką, słodyczami, kawą i herbatą.
2018-03-15:
WYWIADÓWKA
22 marca 2018 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
2018-03-14:
PUCHAR DOWÓDCY 11 MPA
09 marca 2018r. w węgorzewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet o Puchar Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupę I stanowiły następujące drużyny: „Koszałek Opałek” Węgorzewo, WM OSG Kętrzyn, 15BZ I Giżycko i LOI Węgorzewo, pod opieka p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Katarzyna Traczyk, Aleksandra Miazga, Laura Giczewska, Urszula Saramak, Martyna Głębocka, Aleksandra Kuć i Patrycja Wakszyńska. W grupie drugiej zagrały panie z: 11MPA w Węgorzewie, 15PP z Gołdapi, 15 BZ II w Giżycku oraz LO II w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Dominika Szram, Weronika Aftyka, Roksana Szymczuk, Wiktoria Królak, Martyna Pacewicz, Rozalia Krupka i Wiktoria Zborowska.