Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 listopada 2018 Imieniny obchodz: Maria, Edmund, Marek
Od 8.11.2006 jesteś 38909 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-03-13:
WYWIADÓWKA
16 marca 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2017-03-08:
NAMUZOWYWANIE
Już jedenasty raz Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników poezji i nastrojowej muzyki na wieczór poetycki, podczas którego zaprezentowane zostaną wiersze laureatów VI międzynarodowej edycji Konkursu Poetyckiego „Namuzowywanie”. Impreza odbędzie się 31 marca 2017 r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej LO. Czekamy na przybycie zarówno tych (a jest ich naprawdę wielu), którzy każdego roku celebrują z nami to węgorzewskie święto poezji, jak i tych, którzy w ten piątkowy wieczór po raz pierwszy nawiedzą mury naszej szkoły, by posłuchać wierszy, lirycznej muzyki i poczuć ten wyjątkowy klimat.
2017-03-06:
MISTRZOSTWA WĘGORZEWA
W dniu 04.03.2017r. w hali OSiR odbyły się Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Pań. Tegoroczne rozgrywki zorganizował i prowadził p. Dariusz Balewicz w towarzystwie sędziego głównego p. Marka Macewicza. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych, przy czym dodatkowo wszystkie panie rozgrywały trzeci set do 25, co uatrakcyjniło całe widowisko.
W mistrzostwach uczestniczyły siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Katarzyna Traczyk (wyróżniona, jako najlepsza zawodniczka w drużynie), Aleksandra Miazga, Laura Giczewska, Alicja Joka, Natalia Kisielewska i Aleksandra Furtak, drużyna gimnazjalistek z klubu „Koszałek Opałek” oraz przedstawicielki węgorzewskiej SP1 - „Jedyneczki”.
2017-03-06:
Olimpiada Filozoficzna : jakie wyzwania przed Małgosią?
Z radością zawiadamiamy, że Małgosia Bartosz, uczennica klasy II a , zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Filozoficznej. Kolejny etap: Warszawa, kwiecień. Przypominamy, że nagrodą dla finalistów i laureatów etapu centralnego jest indeks na humanistyczne kierunki prestiżowych uniwersytetów.
Nigdy nie wiesz, jak się skończy Twoja przygoda z filozofią…
( Praca Małgosi pisana na etapie szkolnym wkrótce do przeczytania na stronie LO w zakładce „ Prace uczniów”. Jej temat brzmi: Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie „dobrego życia”? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla „sprawy” czy może „święty spokój”?)
2017-03-06:
TURNIEJ SKOLIMOWSKIEGO
W dniu 24.02.2017r.na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w jubileuszowym XXX Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców im. Lecha Skolimowskiego. Po uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci patrona turnieju i dokonaniu losowania rozpoczęły się gry turniejowe do dwóch wygranych. W pierwszym meczu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Marcin Polakowski, Wiktor Szalast, Igor Jurczak, Mateusz Rodziewicz, Jędrzej Kowalczyk, Emil Grunwald, Kacper Oszako i Wojciech Wałejko (gościnnie wystąpili Michał Niedziółka i Jakub Szalast) rozegrali trudne spotkanie z gospodarzami wygrywając w tie breaku 2:1. W drugim spotkaniu nasi chłopcy ulegli w tie breaku drużynie z Bartoszyc. Kolejne mecze to zacięte boje między absolwentami, a drużyną ZS Kętrzyn, gdzie większą formą zabłysnęli byli uczniowie technikum.
W końcowym spotkaniu, w walce o II miejsce nasi wojownicy ulegli absolwentom do 20 i 18, zajmując w rezultacie III miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie LO został Wiktor Szalast.
2017-02-23:
Szacunek i wsparcie dla weterana
Wojsko Polskie bierze udział w wielu operacjach międzynarodowych. Żołnierze wyjeżdżają w celach pokojowych, obserwacyjnych, humanitarnych, rozpoznawczych i policyjnych. O udziale WP w misjach zagranicznych opowiedział ucznim naszego liceum przedstawiciel Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Gość w ciekawy, iście wojskowy sposób tłumaczył Zaruszczakom prawdziwy sens pracy w wojsku i misji zagranicznych z jego udziałem. Ważnym akcentem wykładu było przypomnienie o weteranach jako bohaterach narodowych i ich wkładzie w walkę o niepodległość Polski. Od 2011r. w celach uhonorowania zasług kombatantów Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 29 maja Świętem Weterana poza Granicami Państwa.
2017-02-20:
2017 rokiem Zaruskiego
Węgorzewo/ Warszawa. Rok Mariusza Zaruskiego rozpoczęty.
2017 rokiem Zaruskiego
31 stycznia minęła 150.rocznica urodzin polskiego taternika, współzałożyciela TOPRu, żeglarza i oficera Wojska Polskiego- Generała Mariusza Zaruskiego. Z tej okazji Polski Związek Żeglarski, pod kierunkiem pomysłodawcy, Marka Słodownika, zainaugurował Rok Mariusza Zaruskiego uroczystą Galą, która odbyła się w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl. Na uroczyste otwarcie zostali zaproszeni również uczniowie węgorzewskiego liceum, którzy pod opieką Ewy Wesołowskiej, z dumą prezentowali sztandar szkoły. Prócz przedstawicieli z naszego regionu na spotkaniu znaleźli się również uczniowie i nauczyciele 18 pozostałych placówek, noszących Jego imię, a także , ubrany w regionalne stroje, poczet Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wśród zaproszonych gości obecni byli też ludzi blisko związani z bohaterem między innymi Wojciech Brzechowski- inicjator symbolicznego pochówku Mariusz Zaruskiego w Zakopanym, Stefan Heinrich – żeglarz, ratownik TOPR, ale również syn chrzestny Generała, czy Maria Grodzicki popularyzatorka idei przez Niego głoszonych.
2017-02-01:
NOWY PLAN LEKCJI
Od 6 lutego obowiązuje nowy plan lekcji dostępny na szkolnej stronie internetowej.
2017-01-19:
ODCHODZĄ NASI PROFESOROWIE
W nocy z 18/19 stycznia 2017 roku odeszła profesor Renata Grochowska, wieloletnia nauczycielka języka polskiego (01.09.1986 - 31.08.2006) oraz wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie w latach 01.09.2002 - 31.08.2003.
W dniu dzisiejszym, tj. 19.01.2017 r., od godziny 15:00 do jutra 20.01.2017 r., do godz. 13:30 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym zostanie wystawione ciało zmarłej.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę (21.01.2017 r.), mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła, po której kondukt żałobny odprowadzi naszą nauczycielkę i koleżankę na cmentarz.
2017-01-18:
WOŚP – licealiści zagrali
Z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie z węgorzewskiego liceum zagrali w turnieju tenisa stołowego w Giżycku. Alicja Kulinek w kategorii dziewcząt szkół średnich stanęła na najwyższym podium, jej koleżanka Karolina Waraksa – III m. Warto podkreślić, iż Alicja dzień wcześniej wzięła udział w turnieju w Olecku, gdzie w silnie obsadzonych zawodach zajęła III miejsce. Natomiast w kategorii chłopców – Marcin Skrypoczka w swoim dobrym występie stanął na III miejscu podium. Następny reprezentant Węgorzewa w tej kategorii – Sebastian Kozakiewicz - IV m.
2017-01-18:
WYWIADÓWKA
19 stycznia 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.