Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 02 lipca 2020 Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton
Od 8.11.2006 jesteś 182433 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-12-20:
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 11.11.2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie, w której poczet sztandarowy w składzie: Paulina Wakszyńska, Weronika Zebzda, Oliwia Wawryniuk, Julia Siemionko i Jan Kukier godnie reprezentował naszą szkołę i jej społeczność. Obchody zakończyły się przemarszem na Plac Wolności, gdzie odbył się apel poległych i uroczysta defilada Kompanii Reprezentacyjnej wraz z pododdziałami.
2019-12-20:
JESIENNE ŚWIĘTO BIEGÓW
W dniu 10.11.2019r. uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, pod opieką p. Piotra Wysockiego, p. Urszuli Jańczuk i p. Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w Jesiennym Święcie Biegów organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Młodzież i opiekunowie w składzie 28 osobowym brała udział w 4,5 km marszu torowiskiem w Ogonkach. Dzielnie ukończyliśmy marsz, wzmacniając się grochówką i pomidorówką, którą serwowali żołnierze JW 2568.
2019-12-20:
TURNIEJ SIATKOWY MĘŻCZYZN
W dniu 09.11.2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn, który odbył się w hali OSiR z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Drużyna pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Stanisław Wałach, Jan Kujawski, Jan Kukier, Mateusz Trzasko, Kacper Szewczyk, Miłosz Kutnik, Katarzyna Mazek, Olga Mazek oraz Mateusz Polakowski dzielnie walczyła broniąc naszych barw i w końcowej klasyfikacji zajęła III miejsce w grupie. Dziękując naszym uczniom i absolwentom życzymy dalszego zaangażowania w tej pięknej dyscyplinie sportu.
2019-12-20:
Zawody sprawnościowo – obronne połączone z konkursem wiedzy w 101 odzyskania niepodległości.
W dniu 8 listopada 2019 r. 11 Mazurski Pułk Artylerii oraz WSŻWP I WSSK WĘGORAPA byli organizatorami cyklicznych zawodów sprawnościowo – obronnych dla młodzieży szkół podstawowych i klas mundurowych szkół średnich połączonych z konkursem wiedzy w 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Była to już czwarta edycja turnieju. Wsparcia finansowego organizatorom udzieliło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Gmina Węgorzewo. Wsparcia organizacyjnego udzielił ZSO w Węgorzewie, który był gospodarzem pierwszej konkurencji – testu historycznego. . Celem zawodów było uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości oraz stworzenie warunków do zdrowej rywalizacji w różnych dyscyplinach dla młodzieży, szczególnie klas o profilu mundurowym. Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba drużyn – 20 3-osobowych drużyn (60 uczniów) z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego. Mimo zimna atmosfera zawodów była do samego końca budująca. Zawody rozpoczęły się zbiórką na terenie liceum w Węgorzewie. Zawody otworzyli: burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof Kołaszewski, wicestarosta p. Mariusz Fatyga oraz w imieniu Dowódcy 11 MPA, mjr Rafał Ługiewicz. I kierownik Klubu 11 MPA, p. Aleksander Iwaniuk, który przypomniał zasady regulaminowe turnieju. Pierwszą konkurencją był test wiedzy z historii, który został oceniony przez połączoną komisję z ZSO i Klubu 11 MPA. Kolejne konkurencje odbywały się już na terenie placu ćwiczeń węgorzewskiej jednostki wojskowej. Strzelanie z kbks (pozycja leżąca, odległość 50 metrów) i rzut granatem (do celu). Ostatnią konkurencją zwodów był bieg na orientację. Trasa wbrew początkowym obawom okazała się „przyjazna” - drużyny znajdywały wszystkie 12 punktów rozrzucone wokół terenów byłego WDW i mieściły się w większości przypadków w limicie czasowym. Mimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych, atmosfera zawodów była do samego końca budująca.

NAGRODY INDYWIDUALNE
STRZELANIE:
I MIEJSCE – MATEUSZ WAWRYSZKO – ZSO WĘGORZEWO – 50 PKT (sto procent strzałów w dziesiątkę).
II miejsce zespołowo drużyna ZSO Węgorzewo 1, klasa IC – 55,5 pkt. (Paulina Wakszyńska, Kacper Dujnowski, Jan Ruła),
IV miejsce zespołowo ZSO Węgorzewo 2, klasa IC – 54,5 pkt. (Patryk Milinkiewicz, Aleksandra Niemotko, Patryk Ozimek),
XVI miejsce zespołowo ZSO Węgorzewo 3, klasa IZ (Marta Ruła, Bartosz Ciołek, Mateusz Wawryszko).

2019-12-20:
SIATKÓWKA DZIEWCZĘTA
Powiatowe Rozgrywki Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych w Węgorzewie stanowią pierwszy etap współzawodnictwa sportowego w ramach działań prosportowych Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie. Młodzież naszej szkoły przygotowuje się do nich przez cały rok, na zajęciach pozalekcyjnych w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 18.00. Skuteczność tych zajęć potwierdzają osiągane wyniki sportowe naszych młodych siatkarzy i siatkarek. W bieżącym roku szkolnym turniej piłki siatkowej dziewcząt odbył się 22.10.2019r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z LO i dwa z ZSZ.
2019-12-20:
SIATKÓWKA CHŁOPCY
W dniu 29.10. 2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentanci szkoły, skupieni w dwóch zespołach, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie. Zespół LO I w składzie: Stanisław Wałach, Jakub Fedusio, Kamil Ślifirski, Jan Kujawski, Jan Kukier, Mateusz Trzasko, Kacper Kurpiewski, Kacper Szewczyk i Sebastian Jurek zajął I miejsce wygrywając z drużyną ZSZ I i ZSZ II oraz LO II po 2:0, a zespół LO II w składzie: Jakub Jurczak, Daniel Jurkiewicz, Miłosz Kutnik, Adam Subocz, Tymoteusz Jachimiak, Krystian Jurek, Michał Kowalewski i Dorian Kręciewski zajął III miejsce przegrywając z LO I i ZSZ I. II miejsce zajęła drużyna ZSZ I, a IV – ZSZ II.
2019-11-20:
WYWIADÓWKA
21 listopada 2019 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
O godzinie 16:00 na sali gimnastycznej spotkanie z pedagogiem szkolnym:
• Depresja sezonowa.
• Gdzie szukać pomocy ?

Spotkania rodziców z wychowawcami rozpoczną się o godzinie 16:30.
Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-11-18:
TURNIEJ SZACHOWY
W dniu 07.11.2019 r. rozegrano w Węgorzewie II Powiatowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Węgorzewa Marzenny Supranowicz. W zawodach wzięło udział 87 szachistów z siedmiu szkół naszego powiatu. Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Kasyno Wojskowe w Węgorzewie, sekcja szachowa CWKS Vęgoria i SP Radzieje. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: „młodzik” (klasy IV SP i młodsi), „junior” (klasy V – VIII SP) i „szkoły średnie”. Rozegrano 7 rund na dystansie 10 minut na zawodnika. Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii nagrodzone zostały pucharami, wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie bułki i wodę mineralną.
Zespół szkół Ogólnokształcących stanowiło 14 osób:
1) Adam Patejko III a
2) Dawid Czerniewicz III a
3) Patryk Drabyk III a
4) Kacper Morawski III a
5) Patryk Parzych III d
6) Damian Mackiewicz III d
7) Łukasz Puziewski III d
8) Adam Kamiński II a
9) Gracjan Cisek II a
10) Arkadiusz Wysocki II a
11) Nikola Pietruszka II a
12) Jakub Kowalski I a
13) Hanna Kowalik I x
14) Rosłana Rabij I y
W kategorii „szkoły średnie” nasza szkoła zajęła pięć z sześciu miejsc medalowych:
Kategoria szkoły średnie dziewczęta:
I miejsce: Hanna Kowalik z kl. IX
II miejsce: Nikola Pietruszka z kl. II a
III miejsce: Rusłana Rabij z kl. IY
Kategoria szkoły średnie chłopcy:
I miejsce: Mackiewicz Damian z kl. III d (jako jedyny w turnieju wygrał wszystkie partie)
II miejsce: Kamiński Adam z kl. II a
III miejsce: Kamil Kaczmarek z ZSZ
2019-10-31:
KTO ZGARNIE PUCHAR BURMISTRZA?
Strzelectwo sportowe. Uczniowski Klub Sportowy ”Spartakus” działający przy LO Węgorzewo od października do grudnia 2019r. Organizuje I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa.
Kolejna inicjatywa strzelecka Prezesa UKS „Spartakus” p. Pawła Kraśniewskiego. Po organizacji Szkolnej Ligi Strzeleckiej z Broni Pneumatycznej o puchar im. gen .Mariusza Zaruskiego ( IV edycja w tym roku szkolnym) oraz organizacji „II Powiatowych, drużynowych zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej „Licealiady”, „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, „Igrzysk Dzieci” w miesiącu październik 2019r., przyszedł czas na kolejne zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w naszym regionie tj. „I Ligę Strzelecką z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Węgorzewa”.
Liga strzelecka skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego regionu. Do udziału w lidze zgłosiło się 6 trzyosobowych drużyn (18 uczniów) z następujących szkół:
- SP Sobiechy;
- SP Perły;
- SP Nr 1 Węgorzewo (dwie drużyny);
- SP Nr 2 Węgorzewo (dwie drużyny).
Celem szkolnej ligi strzeleckiej jest popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej szkoły podstawowej w naszym rejonie, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
Szkolna liga strzelecka składa się z trzech rund:
- I runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa leżąca;
- II runda - Karabinek pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa stojąca;
- III runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa klęcząca.
Uczestnicy strzelają z odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm.
2019-10-28:
Powiatowe zawody strzeleckie: Licealiada, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Igrzyska Dzieci
W dniu 15 października 2019r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie przeprowadził Powiatowe zawody strzeleckiego z broni pneumatycznej, Licealiada (rocznik 2000 i młodsi), Igrzyska Dzieci i Młodzieży ( rocznik 2005-2006), Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi).
Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w budynku ZSO. Celem zawodów było popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka pneumatycznego oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców w powiecie. Udział w zawodach wzięło 27 uczniów z czterech szkół podstawowych:
- Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa,
- Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa,
- Szkoła Podstawowa z Sobiech,
- Szkoła Podstawowa z Pereł,
oraz z jednej szkoły ponadpodstawowej:
- Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa.
Zawody strzeleckie odbyły się w konkurencji: karabinek pneumatyczny – 3 strzały próbne, 5 strzałów ocenianych z odległości 10 metrów, do tarczy wiatrówkowej 14x14, z postawy strzeleckiej:
- stojącej, Licealiada,
- leżącej, Igrzyska Dzieci i Młodzieży, Igrzyska Dzieci.
Uczestnicy zawodów posiadali celne oko, o miejscach na podium decydowało niekiedy tylko kilka punktów.
2019-10-28:
Dzień Nauczyciela
Dnia 14 października 2019 w węgorzewskim liceum ogólnokształcącym odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Apel został poprowadzony przez Szymona oraz Magdalenę uczniów naszego liceum . Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań ,pana dyrektora, dla wszystkich zgromadzonych . Następnie swoimi występami zgromadzenie uświetniła Nina Wojnarowska oraz Julia Świrska po czym odbyło się uroczyste wręczenie kwiatów nauczycielom poprzez delegacje klas . Po całej uroczystości podzielono tort i zaproszono wszystkich do kilku wyznaczonych klas w , których gościom został podany poczęstunek.