Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 28 stycznia 2020 Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
Od 8.11.2006 jesteś 150390 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-10-28:
ROK SZKOLNY 19/20
Początek roku okazał się jednym wielkim pokazem nowych twarzy, wśród uczniów ale również wśród nauczycieli. Kadra znacznie się powiększyła. 2 września spotkaliśmy się na hali szkolnej, myślę że wszyscy zauważyliśmy ogólny tłok. Do naszej szkoły dołączyły dwa roczniki 03 oraz 04. Łącznie powstało 6 nowych klas.
Skutki? Przede wszystkim przeludnienie. Ruch na korytarzu został bardzo utrudniony. Winą nie jest brak stosowania się ruchem prawostronnym na schodach (może po części). Mimo że szkoła nie należy do najmniejszych, to około 400 uczniów to zdecydowanie za dużo. Jedynym problemem nie jest ilość ludzi, ale klasy młodsze mają trudności z odnalezieniem się w nowym otoczeniu. Wszędzie dookoła starsze roczniki, inni są już przyzwyczajeni do liceum, rozłożenia klas i ogólnie panujących tu zasad. Nowi nie są w tym do końca zorientowani. Nie ma ich za co winić, jednak spacerując po korytarzu szkolnym widzimy nowe, młode wystraszone twarze. Nie zapominajmy o nauczycielach, oczywiście, ich problemem nie jest strach przed wejściem do toalety szkolnej, ale cały stres związany z reformą połączony z zupełnie nowym miejscem pracy na pewno daje się we znaki.
2019-10-28:
Zajęcia z przedsiębiorczości w lo
23 września odbyły się zajęcia z przedsiębiorczości prowadził Pan Tomasz Karwowski. Gość zdradził kuluary prowadzenia własnej firmy, pokazał reguły marketingu i wyjaśnił podstawowe zasady ekonomii m.in. przedstawił różnicę między podatkiem liniowym a progresywnym. Część warsztatów dotyczyła autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz zasady redagowania CV.
F. Wasiak
2019-09-12:
Odszedł od nas przyjaciel, kolega, uczeń...


Kacper Kubajka nie żyje. Trudno nam wyrazić słowami uczucie pustki i smutku, jakie po sobie pozostawił. Łączymy się w bólu i cierpieniu z rodziną i najbliższymi Kacpra. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu... Pozostaniesz w naszej pamięci takim, jakim zawsze byłeś...
2019-09-03:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
5 września 2019 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. O godzinie 16:00 na sali gimnastycznej spotkanie plenarne rodziców uczniów klas I. Spotkania pozostałych rodziców z wychowawcami rozpoczynają się o godzinie 16:30. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-09-03:
KIERMASZ KSIĄŻEK UŻYWANYCH
Kiermasz książek używanych odbędzie się 6.09.2019 (piątek), o godzinie 13:15 (po szóstej godzinie lekcyjnej).
2019-08-30:
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019 r. (poniedziałek), o godz. 10:00.
2019-07-03:
ŚWIADECTWA MATURALNE
Świadectwa maturalne, aneksy i informacje o wynikach przekazywane będą w dniu 4 lipca w godzinach 10:00 - 15:00 oraz w dniu 5 lipca w godzinach 8:00- 15:00.
2019-07-01:
Nikt nie zasługuje na to, żeby czuć się z samym sobą źle.
Jak mamy nawiązać z kimś jakikolwiek kontakt, lub relacje skoro nie możemy zrobić tego ze sobą? Miłość do własnej osoby, swojego ciała i sposobu bycia jest najpiękniejszym rodzajem miłości, który możemy ofiarować swojej duszy. Jest to tak silne uczucie, dzięki któremu możemy wszystko. Nasza pewność siebie i wysoka samoocena będą wtedy w stanie poradzić sobie z każdym mniejszym, lub większym problemem.
Możecie nazwać tą ideologie egoistyczną, co w pewnym stopniu ma miejsce, ale nie zapominajmy, że we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek.
Nie możemy zamykać się na ludzi, uważając, że nasze towarzystwo nam wystarczy. Nie możemy poprawiać własnej sytuacji psychicznej, kosztem innych. Oprócz miłości do samego siebie, nie zapomnijmy obdarowywać nią całego świata. Oczywiście- można uwielbiać swoją osobę i mieć całą resztę w dupie, ale to do niczego nie prowadzi. Mimo tego, że nasz komfort powinien być priorytetem dla nas samych, musimy liczyć się z innymi ludźmi i funkcjonować w społeczeństwie. Dobrze jest mieć świadomość, że jest się pięknym, dobrym człowiekiem, ale pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć, że nie jesteśmy tym najlepszym na całym świecie, każdy jest na równi z każdym.
2019-07-01:
Naświetlony problem
Czytając jeden z miliona nudnych artykułów dotyczących przepisów ruchu i bezpieczeństwa drogowego, trafiłam na tekst poruszający konieczność noszenia elementów odblaskowych. Według prowadzonych raportów wynika, że statystyczny Polak ma tendencję do nieprzestrzegania niektórych przepisów ruchu drogowego. Z czego wynika owe niedbalstwo? Statystycznie wolimy narażać swoje i cudze życie. Statystycznie jesteśmy nieodpowiedzialni.
Statystycznie prawie nikt z nas nie nosi odblasków… Uznawane za kicz, za zbędne, po prostu śmieszne walają się gdzieś w domu, wielu z nas nawet nie wie, że je posiada. Często żyjemy w przeświadczeniu, że każdemu może się coś stać, ale nie mi.
2019-07-01:
Rewia mody
„W co by się dzisiaj ubrać" to pytanie, jakie najczęściej pada z ust polskiej nastolatki, która stoi rano przed ogromną szafą pękającą w szwach. Dorosłemu człowiekowi zwłaszcza mężczyźnie to pytanie wydaje się śmieszne, bo oni twierdzą, że należy ubrać się wygodnie i odpowiednio do pogody. Nastolatka pożegnała się z rozsądkiem, który zastąpiła artykułami o tym jak wyglądać modnie. Gdy dziewczyna po dłuższym namyśleniu wybrała strój, swój następny etap porannej rutyny kieruje do łazienki, w której spędza następne 20 minut pracując nad idealnym makijażem i układaniu fryzury. Około godziny ósmej w pełnym rynsztunku, czyli butach na obcasie, spodniach z niezliczoną ilością dziur i bluzkę z najnowszej kolekcji Calvina Kleina skąpana we francuskich perfumami rusza do szkoły. Gdy dociera do klasy spotyka swoje przyjaciółki w podobnym stroju i razem siadają na ostanie ławki. W czasie lekcji cała grupka dobrze się bawi przeglądając Instagrama lub Facebooka. Większość nauczycieli, po wielu latach walki, już przestała zwracać uwagę na te panienki, ale jeszcze niektórzy próbują wypełnić swoją misję. Jednym słowem mówiąc szkoła zamienia się w prawdziwą rewie mody.
2019-07-01:
Wycinka drzew: dobrze czy źle ?
Najczęstszymi z powodów wycinki drzew, poza lasami, są zagrożenie dla budynków, ruchu ulicznego czy linii energetycznych, lecz czy zawsze jest to konieczne? Jakie szkody lub korzyści to niesie?
Korzystne w wycince jest na pewno, że wycinając niektóre drzewa zmniejszamy ryzyko wielu tragicznych wypadków np. zawalenia się wiekowego drzewa na dom czy linie energetyczne lub drogę. W powyżej przedstawionej sytuacji ścieńcie lub przycięcie jest konieczne z powodu zagrożenia ,lecz co z sytuacjami gdy ono jest niskie lub nie występuje ? Wtedy wycinka przynosi szkody takie jak: przyczynianie się do efektów globalnego ocieplenia, zmniejszenia bariery przed zawiewaniem dróg zimą czy sprzyja powstawaniu bagnistych terenów, gdy drzewa przestają zatrzymywać nadmiar wody w okolicy. Drzewa stanowią również dom dla wielu ptaków, owadów oraz ssaków. Zrozumiałe jest, że drzewo jest doskonałym surowcem opałowym pod względem ceny, dostępności i zastosowania na imprezach jak wspólne ogniska.