Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 01 czerwca 2020 Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad
Od 8.11.2006 jesteś 172458 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-10-28:
XIX Jesienny Cyklokross
22 września w Ośrodku Wypoczynkowym Piękny Brzeg odbyły się coroczne zawody o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Pogoda jak na ostatni dzień lata była bardzo słoneczna. Z każdą godziną robiło się coraz cieplej, co na pewno wszystkich wprawiało w dobry nastrój.
Uczestniczy już od godziny 9.30 mogli zapisać się do udziału. Bez względu na wiek wszyscy mogli wziąć udział! Co trzy wyścigi odbywały się dekoracje zwycięzców. Jednocześnie od godziny 11 do 13: 30 na terenie ośrodka dostępna była bezpłatna ścianka wspinaczkowa z zapewnionym instruktorem. Jako ostatni odbył się wyścig rodzinny, w którym każda, co najmniej 3 osobowa rodzina była wygrana! Liczyła się dobra zabawa. Dodatkowo każde dziecko miało szanse wygrać rower w konkursie plastycznym! Tematem konkursu były „Wakacje na rowerze”. Do wygrania były dwa rowery dla dzieci młodszych i starszych.
2019-10-28:
Wycieczka do stolicy
Na początku września grupa uczniów i absolwentów naszej szkoły związanych z teatrem uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa figur stalowych znajdująca się w Pałacu Kultury i Nauki, eksponaty zostały wykonane z niesamowitą precyzją, a cała wystawa robiła ogromne wrażenie. Nie mogło również zabraknąć odwiedzin w galerii handlowej. Wieczorem, po spacerze w Łazienkach Królewskich udaliśmy się do Belwederu, do którego została zaproszona grupa teatralna Theatrum Mundi, w związku z wygraną nagrodą TVP w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce ex aequo z pierwszym Liceum Ogólnokształcącym imienia Powstańców Śląskich w Rybniku.
2019-10-28:
KLASA Y
Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Zwykła szkoła w małej miejscowości, a powstała tu pierwsza w Polsce klasa o profilu medialnym- twórca internetowy. Patronem tej klasy jest chłopak, który urodził się właśnie w Węgorzewie. W Internecie jest znany ze swoich sztuczek magicznych. Mowa tu oczywiście o Magic of Y, za którym również klasa dostała nazwę ‘Y’. Zajęcia będą prowadzone m.in. przez Łukasza Maczugę ‘CzugA’. Pomysłodawcą jest Krzysztof Sauter, nauczyciel z liceum, który uczy informatyki i od kilku lat wraz z uczniami prowadzi klub Elovego-Esports. Uczniowie tej klasy będą mieli warsztaty dziennikarskie, ale również warsztaty o Youtube i o social mediach. Wejdą dzięki temu w świat dziennikarski, dowiedzą się jak pisać artykuły, recenzje i nie tylko. Zostaną wprowadzeni również w świat social media. Dowiedzą się jak założyć swój kanał, jak od podstaw założyć swoją markę i jak na tym zarabiać, a także poznają techniki platformy oraz marketingu na youtube.
2019-10-28:
INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH MUNDUROWYCH
11 września 2019r. reprezentacja naszej szkoły z klas mundurowych IC i IZ rywalizowała z innymi szkołami w Centrum Straży Granicznej w Kętrzynie w ramach zawodów „Jak najlepsi w straży granicznej”. Przywitał ich na zawodach Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki oraz Komendant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Robert Inglot. Konkurencje takie, jak sztafeta 4x400 metrów, tor sprawnościowy na czas rowerem, strzelanie z broni pneumatycznej, test wiedzy, tor sprawnościowy w hali sportowej. Licealiści byli niepokonani w jeździe rowerem. Jak na pierwszy raz poszło im dobrze, ale za rok z pewnością stawią się na najwyższym miejscu podium.
-„Te zawody pokazały nam, że możemy na siebie liczyć i choć na pierwszy raz było dobrze, ale za rok damy z siebie jeszcze więcej” – opowiada nam grupa zawodników z LO. - -„Było bardzo fajnie, dzięki zawodom mogliśmy się sprawdzić – dodają zawodnicy .
2019-10-28:
ROK SZKOLNY 19/20
Początek roku okazał się jednym wielkim pokazem nowych twarzy, wśród uczniów ale również wśród nauczycieli. Kadra znacznie się powiększyła. 2 września spotkaliśmy się na hali szkolnej, myślę że wszyscy zauważyliśmy ogólny tłok. Do naszej szkoły dołączyły dwa roczniki 03 oraz 04. Łącznie powstało 6 nowych klas.
Skutki? Przede wszystkim przeludnienie. Ruch na korytarzu został bardzo utrudniony. Winą nie jest brak stosowania się ruchem prawostronnym na schodach (może po części). Mimo że szkoła nie należy do najmniejszych, to około 400 uczniów to zdecydowanie za dużo. Jedynym problemem nie jest ilość ludzi, ale klasy młodsze mają trudności z odnalezieniem się w nowym otoczeniu. Wszędzie dookoła starsze roczniki, inni są już przyzwyczajeni do liceum, rozłożenia klas i ogólnie panujących tu zasad. Nowi nie są w tym do końca zorientowani. Nie ma ich za co winić, jednak spacerując po korytarzu szkolnym widzimy nowe, młode wystraszone twarze. Nie zapominajmy o nauczycielach, oczywiście, ich problemem nie jest strach przed wejściem do toalety szkolnej, ale cały stres związany z reformą połączony z zupełnie nowym miejscem pracy na pewno daje się we znaki.
2019-10-28:
Zajęcia z przedsiębiorczości w lo
23 września odbyły się zajęcia z przedsiębiorczości prowadził Pan Tomasz Karwowski. Gość zdradził kuluary prowadzenia własnej firmy, pokazał reguły marketingu i wyjaśnił podstawowe zasady ekonomii m.in. przedstawił różnicę między podatkiem liniowym a progresywnym. Część warsztatów dotyczyła autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz zasady redagowania CV.
F. Wasiak
2019-09-12:
Odszedł od nas przyjaciel, kolega, uczeń...


Kacper Kubajka nie żyje. Trudno nam wyrazić słowami uczucie pustki i smutku, jakie po sobie pozostawił. Łączymy się w bólu i cierpieniu z rodziną i najbliższymi Kacpra. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu... Pozostaniesz w naszej pamięci takim, jakim zawsze byłeś...
2019-09-03:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
5 września 2019 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. O godzinie 16:00 na sali gimnastycznej spotkanie plenarne rodziców uczniów klas I. Spotkania pozostałych rodziców z wychowawcami rozpoczynają się o godzinie 16:30. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-09-03:
KIERMASZ KSIĄŻEK UŻYWANYCH
Kiermasz książek używanych odbędzie się 6.09.2019 (piątek), o godzinie 13:15 (po szóstej godzinie lekcyjnej).
2019-08-30:
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019 r. (poniedziałek), o godz. 10:00.
2019-07-03:
ŚWIADECTWA MATURALNE
Świadectwa maturalne, aneksy i informacje o wynikach przekazywane będą w dniu 4 lipca w godzinach 10:00 - 15:00 oraz w dniu 5 lipca w godzinach 8:00- 15:00.