Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 52989 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-04-11:
Przed Wielkanocą w duchu poezji
Węgorzewo. VI Międzynarodowy Konkurs Poetycki rozstrzygnięty.
Tuż przed świętami Wielkiejnocy , odbył się organizowany cyklicznie przez liceum węgorzewskie, wieczór liryczno -muzyczny „Namuzowywanie”. To już XI edycja imprezy i już po raz VI osiąga zasięg międzynarodowy.
Wieczór poetycki stanowi zwieńczenie konkursu, który trwa już od listopada. Nadesłane wiersze, po uprzednim zakodowaniu, rozsyłane są do jurorów i poddawane ocenie. Kulminacyjną częścią imprezy, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, jest wybór nagrody publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu.
2018-04-11:
Siłownia napowietrzna przy LO otwarta!
Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia ,,Horyzont" 11 grudnia 2017r. w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego podpisana została umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, a już 28 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu -Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom inicjatywy, bardzo się cieszę, że jako organ prowadzący możemy otwierać dzisiaj ten obiekt- mówi Starosta Powiatu Węgorzewskiego- Halina Faj.
Blisko 24 tys. inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS.-Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży , bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych- stwierdza Waldemar Ołyński- pomysłodawca. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz Poseł na Sejm RP- Wojciech Kossakowski- Bardzo się cieszę, że mogłem udzielić wsparcia tej inicjatywie, myślę, że uczniowie szkoły i okoliczni mieszkańcy chętnie będą korzystać z dostępnego sprzętu, planujemy, by podobna inwestycja powstała w Pozezdrzu. W skład inwestycji wchodzi wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wyciskania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.
2018-04-11:
IV miejsce dziewcząt z LO Węgorzewo
W Ostródzie 27.03.2018r. odbyły się mistrzostwa województwa w drużynowym tenisie stołowym. Prawo startu w tych mistrzostwach mieli mistrzowie i wicemistrzowie sześciu województw. Razem 12 zespołów dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja LO dziewcząt trafiła do graczy z Elbląga i Iławy. Z zespołem pierwszym wygraliśmy gładko (3:0), natomiast z Iławą przegraliśmy 3:2, zajmując drugie miejsce w grupie, jeszcze z nadzieją gry w ścisłym finale. W wyniku dobrych gier Iława przegrała z Giżyckiem i ponownie stanęli na naszej drodze w walce o III miejsce.
2018-04-11:
Zaruski otwarty na wszystkich
21 marca w węgorzewskim liceum odbył się Dzień Otwartych Drzwi, który licealiści przeżywali wspólnie z gimnazjalistami ze Srokowa, Węgorzewa, Bań Mazurskich, Pozezdrza, Radziej i Grabowa. -Każdy, bez względu na zainteresowania, znalazł dla siebie coś ciekawego- atrakcji nie brakowało- opisywała imprezę Natalia z grupy dziennikarskiej, która dokumentowała przebieg wydarzenia.
Wszystkie sale lekcyjne, sala i hala gimnastyczne stanęły przed gośćmi otworem. Nawet szkolne korytarze były zagospodarowane atrakcjami. Oprócz obejrzenia wystawy dzieł malarskich i fotograficznych autorstwa licealistów z Koła Artystycznego, gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoje sprawne oko na stanowisku z bronią elektroniczną „CYKLOP”, oczywiście pod opieką żołnierzy z 11 MPA w Węgorzewie. Uczniowie klas wojskowych przygotowali też pokazy musztry i sztuk walki. Niesamowitą frajdę gościom sprawiła możliwość sprawdzenia się na strzelnicy sportowej z broni pneumatycznej karabinka Hatsan i pistoletu Airmaster. - Strzelnica to bardzo fajny pomysł, nie w każdej szkole istnieje coś takiego, szkoła daje możliwość znalezienia nowych pasji. Klimat jest fajny, wydaje się ze wszyscy są otwarci- opowiadają Gabrysia, Sandra i Ewa z Bań Mazurskich.
2018-04-11:
WSA
W dniu 15 marca 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w dniu otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Nasi trzecioklasiści dzięki temu spotkaniu mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia dostępnymi na uczelni w Łomży oraz perspektywami zawodowymi, które się z nimi wiążą.
Nasza 35 osobowa grupa uczestniczyła w wykładzie dr pana P. Baczara na temat służb specjalnych doskonalących swoją wiedzę i umiejętności w tej uczelni. Przez ponad trzy godziny braliśmy udział w pokazach wyposażenia bojowego policji, służb więziennych, służb specjalnych. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy samoobrony i technik walk. Dodatkowo uczyliśmy się robienia sushi, uzupełnialiśmy swoją energię grochówką, słodyczami, kawą i herbatą.
2018-03-15:
WYWIADÓWKA
22 marca 2018 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
2018-03-14:
PUCHAR DOWÓDCY 11 MPA
09 marca 2018r. w węgorzewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet o Puchar Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupę I stanowiły następujące drużyny: „Koszałek Opałek” Węgorzewo, WM OSG Kętrzyn, 15BZ I Giżycko i LOI Węgorzewo, pod opieka p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Katarzyna Traczyk, Aleksandra Miazga, Laura Giczewska, Urszula Saramak, Martyna Głębocka, Aleksandra Kuć i Patrycja Wakszyńska. W grupie drugiej zagrały panie z: 11MPA w Węgorzewie, 15PP z Gołdapi, 15 BZ II w Giżycku oraz LO II w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Dominika Szram, Weronika Aftyka, Roksana Szymczuk, Wiktoria Królak, Martyna Pacewicz, Rozalia Krupka i Wiktoria Zborowska.
2018-03-08:
,, Pałkami prawdy nie da się zabić,, - O Marcu 68 słow kilka
Wśród kryzysów społeczno-politycznych PRL Marzec 68 wydaje się najbardziej złożonym i wielowymiarowym. Przenikają się w nim wątki buntu społecznego, wewnętrznej walki politycznej i kampanii antysemickiej. To inicjacja przyszłych opozycjonistów, wtedy jeszcze studentów i schyłek rządów Gomułki.

Antysemicka nagonka
W bezbarwnym okresie ,,małej stabilizacji,, rok 1968r. przyniósł za Gomułki moment przyspieszenia historii. Atmosfera zagęściła się już w czerwcu 1967r., gdy wojna izraelsko-arabska przyniosła wzrost napięcia w kraju. Władze rozpętały potężną kampanię propagandową. Zmuszeni do udziału w masówkach ludzie mieli potępić ,, izraelskiego agresora,, (sojusznika USA) i solidaryzować się z prosowieckimi państwami arabskimi. Władze umiejętnie wykorzystały wojnę na Bliskim Wschodzie jako pretekst do wszczęcia kampanii antysemickiej i oczyszczenia niewygodnych elementów aparatu partyjnego. Podobnie instrumentalnie wykorzystano autentyczny bunt młodzieży.

2018-03-08:
Jak uczciliśmy żołnierzy wyklętych
Od czwartku do niedzieli w Węgorzewie miały miejsce uroczystości i imprezy plenerowe, których celem było uczczenie pamięci Żołnierzy wyklętych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny, a z którymi nowe władze powojennej Polski obeszły się okrutnie.

- Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście rozpoczęto, podobnie jak w całym kraju, w czwartek 1 marca- na rondzie im. „Żołnierzy Wyklętych”- . - opisuje Wiktoria. Zostało tam zapalone Światełko Pamięci bohaterom antykomunistycznego podziemia. Wśród uczestników znaleźli się węgorzewscy licealiści, którzy na cześć walczących zapalili białe i czerwone znicze. Jak dziś ideę oddawania czci Żołnierzom wyklętym postrzegają młodzi ludzie?
2018-03-05:
Dzień Otwartych Drzwi w LO
21 marca, pierwszego dnia wiosny, w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen Mariusza Zaruskiego będzie miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi. Uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali z tej okazji wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i tych prawie dorosłych. Eksperymenty, gra escaperoom, zajęcia na strzelnicy sportowej i wiele innych ciekawych niespodzianek będzie od 8.30 czekać na odwiedzających mury liceum.
Potwierdzenie przybycia grup zorganizowanych można zgłaszać
pod numerem telefonu 874272367,
bądź na pośrednictwem e-maila liceum@lowegorzewo.pl
2018-03-05:
OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W dniu 04.03.2018r. Węgorzewo, wzorem 333 innych miast w Polsce, uczciło pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, którzy swoimi czynami dali przykład walki o wolność Ojczyzny do ostatniej kropli krwi.
Obchody rozpoczęto o godz. 10.00 uroczystą mszą w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich w asyście pocztów sztandarowych szkół, środowisk kombatanckich oraz oddziału reprezentacyjnego 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.
Naszą szkołę reprezentował dyrektor p. Waldemar Czapski oraz poczet sztandarowy: Wiktoria Zborowska, Marcin Popławski i Klaudia Barańska pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego. Po mszy, o godz. 13.00 z Placu Wolności wyruszyli uczestnicy biegu „Wilczym Tropem”, zorganizowanego przez OSiR w Węgorzewie, w którym aktywny udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy policyjnej, wojskowej oraz grupa wolontariuszy pod opieką p. Doroty Kamińskiej.