Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 maja 2021 Imieniny obchodzą: Andrzej, Magorzata, Wieczysaw
Od 8.11.2006 jesteś 320266 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-07-01:
Spartakiada „7 powiatów”
28 – 31 maja 2019r. Brzeziny k/ Łodzi
Idea spartakiady „7 powiatów” zrodziła się wśród władz samorządowych. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, wartości wynikających z uprawiania sportu, aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania właściwych postaw interpersonalnych oraz integracja młodzieży.
Do Brzezin przybyliśmy w godzinach wieczornych 28 maja. Zakwaterowani zostaliśmy w Domu Studenckim „Jodełka”. W drugim dniu, 29 maja, po uroczystym otwarciu spartakiady w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej – piłka siatkowa chłopców oraz równolegle – tenis stołowy dziewcząt.
Skład drużyny piłki siatkowej to: Szalast Wiktor, Wałach Stanisław, Kramyk Kacper, Polakowski Maciej oraz Oszako Kacper, który został uznany za najlepszego rozgrywającego turnieju. Drużyna chłopców uplasowała się na III miejscu, przegrywając jednym setem z zespołem z powiatu łobeskiego. I miejsce zajęła drużyna z Gołdapi. To co nie udało się drużynie chłopców zrekompensowała Alicja Kulinek, która zajęła I miejsce w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Drużyna siatkarska dziewcząt w tym czasie miała zorganizowany spacer po arboretum w Rogowie. W godzinach popołudniowych do rywalizacji przystąpiły nasze siatkarki, które spisały się rewelacyjnie pokonując pozostałe zespoły, nawet bez straty seta. Skład drużyny to: Traczyk Katarzyna, Kisielewska Natalia, Miazga Aleksandra, Kuć Aleksandra. Na koniec dnia organizatorzy zorganizowali ognisko integracyjne i dyskotekę na terenie arboretum w Rogowie. Młodzież miała doskonałą okazję do głębszego poznania i integracji.
W trzecim dniu, tj. 30 maja, po śniadaniu gospodarze zorganizowali sztafetowe biegi przełajowe. Drużyna składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. W sztafecie tej naszą szkołę reprezentowali Szewczyk Kacper oraz Sikora Dawid, pozostali zawodnicy uzupełniali sztafetę z węgorzewskiego technikum. W tej konkurencji zajęliśmy ostatnie IV miejsce.
2019-05-22:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
23 maja 2019 r. (czwartek) o godzinie 16:30, odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2019-05-21:
III Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego
W dniu 13 kwietnia 2019 roku uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat na III Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego. Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach k. Rynu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska – 3 d, Marcin Popławski – 3 d, Martyna Pacewicz- 2 d. Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich. Startowało siedem drużyn. Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow”, do tarcz sportowych również o wymiarach 50 x 50 cm. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz potocznie zwanych biatlonek. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. Po podsumowaniu wyników zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Natomiast w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Zborowska.
Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów jest Paweł Kraśniewski. Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły.
2019-04-29:
KOMUNIKAT
z Olecka z finałowych zawodów o Mistrzostwo Województwa w drużynowym turnieju tenisa stołowego dziewcząt z dnia 29.03.2019r.
Prawo startu w wymienionych zawodach miały drużyny, które w rywalizacji o Mistrzostwo Rejonu zajęły I lub II miejsce. Reprezentantki z naszego liceum w składzie Alicja Kulinek oraz Karolina Waraksa w rejonie zajęły I miejsce. W rozgrywkach o mistrzostwo województwa postrzegane były jako faworytki. Niestety, z przyczyn osobistych, „pierwsza rakieta” czyli Alicja Kulinek, nie mogła wziąć udziału. Zastąpiła ją więc Natalia Bałajewicz, a Karolina narzekała na kontuzję pleców. Mimo to nasze dziewczyny dzielnie stawiły czoła w pierwszej grze z Oleckiem. W grach pojedynczych było 1:1, gra deblowa przyniosła zwycięstwo dla Olecka i w efekcie przegraliśmy 3:1. W następnym meczu z Nidzicą wygraliśmy gładko 3:0. W efekcie zajęliśmy II miejsce w naszej grupie B. O wejśc8ie do finału graliśmy z Ełkiem, gdzie przegraliśmy 3:1. W meczu o III miejsce znowu spotkaliśmy się z tymi samymi reprezentantkami z Olecka i historia się powtórzyła – przegraliśmy 3:1.
2019-04-29:
Felieton
Kiedyś na stosie palono czarownice, ale że (niby) przestało to być humanitarne, a zostało uznawane za morderstwo (bez sensu), księża- zbawcy naszego narodu, rycerze na białym koniu, władcy dobra i zła, doszli do wniosku, że trzeba znaleźć nowego kozła ofiarnego, który odpowiada za wszelkie zło tego świata. Na pierwszy „ogień” rzucony został „Harry Potter (…i Zakon Szatana)”, lecz w tym wypadku jego nauki w Hogwarcie na nic się nie zdały. Czarodziej, który wygrał walkę z najpotężniejszą postacią we wszechświecie- Voldemortem, przegrał walkę z Gdańskim księdzem. Sytuacja z ostatnich dni przypomina zdarzenia z lat 30 ubiegłego wieku, gdzie po raz ostatni do palenia książek dopuścił się sam Hitler. Wtedy manifestacja dotyczyła książek związanych z tematyką wolności, liberalizmu, czy religii, dziś osoby zajmujące się nią, pozbawiają rozwijającej się młodzieży możliwości wyboru ulubionej (nie zapomnijmy dodać- szatańskiej) literatury.
2019-04-29:
Węgorzewscy aktorzy na szczycie
Teatr „Theatrum Mundi” prowadzony przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego wziął udział w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr zorganizowanym przez Telewizję Polską. W tym roku szkolnym uczestnicy mieli za zadanie nadesłanie nagrania swojego spektaklu o tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs składał się z trzech etapów, wyłaniających najciekawsze efekty pracy młodych działaczy kultury. Etap regionalny odbył się w grudniu. W tym okresie został wyemitowany reportaż TVP o działalności teatralnej węgorzewskiej młodzieży.
Następnie, w etapie ogólnopolskim, który miał miejsce na początku lutego, wyłoniono najlepsze spośród 21 zakwalifikowanych grup teatralnych.
Ostatecznie, 27 marca, naszym licealistom udało się zająć pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, poprzez uznanie jurorów. Wygrali w ten sposób nagrodę główną w postaci 5000 zł. Ich zwycięska inscenizacja to „Dziady, cz. III”.
2019-04-26:
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH
UROCZYSTE zakończenie roku szkolnego klas trzecich odbędzie się 30 kwietnia 2019 r. (wtorek), o godz. 13:00.
Zapraszamy!
2019-04-25:
UWAGA !
26 kwietnia w szkole odbędzie się strajk nauczycieli.
Dzień 26 kwietnia 2019 jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.
Uczniowie mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych sprawowanych przez:
9:00 - 12:00 - p.Czapski sala 22
12:00 -13:30 - p.Doktór sala 25
13:30 - 15:10 – p.Czapski sala 22

2019-04-25:
UWAGA !
Zaplanowana na dzień 26 kwietnia 2019 r. uroczystość Zakończenia roku szkolnego klas trzecich, nie odbędzie się.
2019-04-24:
UWAGA !
25 kwietnia w szkole odbędzie się strajk nauczycieli.
Dzień 25 kwietnia 2019 jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.
Uczniowie mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych sprawowanych przez:
9:00 - 12:00 - p.Czapski sala 22
12:00 -13:30 - p.Doktór sala 25
13:30 - 15:10 – p.Czapski sala 22

2019-04-23:
UWAGA!
24 kwietnia w szkole odbędzie się strajk nauczycieli.
  Dzień 24 kwietnia 2019 jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.
Uczniowie mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych sprawowanych przez:
9:00 - 12:00 - p.Czapski sala 22
12:00 -13:30 - p.Doktór sala 25
13:30 - 15:10 – p.Czapski sala 22