Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 11 grudnia 2019 Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Od 8.11.2006 jesteś 141856 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-03-21:
Konkurs recytatorski
W piątek 15 lutego w Olsztynie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Polska poezja XX I XXI wieku”, którego organizatorem był Uniwersytet Warmińsko- Mazurski. Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Wśród nich znalazły się trzy uczennice Liceum w Węgorzewie. Anita Dudzińska zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej” Śmiech”, Nina Woynaroska zaśpiewała utwór „Ucisz serce” Agnieszki Osieckiej, zaś Sara Stadnyk wyrecytowała liryk „Femme fatale” autorstwa Anki Graf. Na teatralnej auli wystąpiło dwudziestu ośmiu uczestników. Podczas kiery Jury oceniało poziom ich występów, goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu przygotowanego przez Młodzieżową Olsztyńską Grupę Teatralną. Po ogłoszeniu wyników konkursu młodzież mogła porozmawiać z członkami komisji i aktorem Mateuszem Mirczyńskim o tym, jak udoskonalić swój warsztat recytatorski.
Anita Dudzińska, gr . 1 dz. Lo
2019-02-08:
CEGIEŁKI
Komitet honorowy działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Mariusza Zaruskiego ogłasza zbiórkę na budowę pomnika patrona.
Za darowiznę w wysokości 100 zł każdy z ofiarodawców otrzyma pamiątkową cegiełkę w postaci kalendarza autorstwa Doroty Nowosad. W pracę zaangażowali się również uczniowie:
Adam Gulmantowicz, Katarzyna Grunwald, Karolina Kupczak, Szymon Wawrzynkowski, Gracjan Niedźwiecki, Artur Sierakowski, Kacper Kudziak, Sara Stadnyk,Amelia Załuska, Julia Świrska, Patryk Parzych, Aleksandra Wojciul, Aleksandra Bednarz, Wiktoria Osińska.
2019-02-08:
II Zimowe Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Giżycku
W dniu 20 stycznia 2019 roku na strzelnicy sportowej SOKÓŁ w Rynie, odbyły się „II Zimowe Zawody Strzeleckie "TRZECH OSI" o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Giżycku". W zawodach wzięło udział 29 zawodników (6 kobiet, 23 mężczyzn). Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas mundurowych o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Marcin Popławski z 3 d oraz Martyna Pacewicz z 2 d. Uczniowie z sukcesami walczyli z zawodowcami z klubów strzeleckich LOK-u Giżycko, klubu strzeleckiego Gwardia oraz wieloma innymi, w trzech konkurencjach:
karabinek SM 2 kal. 5,56 mm – postawa leżąca 50 m;
karabinek Tacticals kal. 7,62 mm - postawa leżąca 100 m
karabinek Bushmaster AR 15- postawa leżąca 200 m.
W klasyfikacji drużynowej wywalczyli II miejsce.
2019-02-01:
NOWY PLAN LEKCJI
Na stronie dostępny jest plan lekcji obowiązujący od 4 lutego 2019 r.
2019-01-18:
PIŁKA HALOWA
W dniu 14.01.2019r. w hali LO w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w którym naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego.
Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Zborowska, Kinga Subocz, Katarzyna Mielniczek, Natalia Zwierzykowska, Klaudia Bykowska, Natalia Bednarczyk, Karolina Sawczuk i Wiktoria Banasiewicz udowodniła, że z naszymi paniami nie warto zaczynać grać w twardym stylu, bo w rezultacie w ostatnich minutach na tablicy wyników pojawiło się 3:0 dla LO. Wygrana naszych reprezentantek to awans do rozgrywek rejonowych.
Drużyna chłopców LO 2 w składzie - Adam Gryczka, Kacper Kramek, Marcin Tokarz, Rafał Raiński, Mateusz Mielniczek, Kamil Ślifirski, Kacper Kurpiewski to prawdziwi profesjonaliści, którzy osiągnęli w walce z ZSZ wynik dwucyfrowy do zera. Mając taki zespół byli w stanie zwyciężyć z ZSZ 1 i ZSZ 2 oraz LO 1 i zdobyć I miejsce w powiecie. Reprezentacja LO 1 w składzie: Tomasz Szymański, Krystian Radzewicz, Jan Kukier, Adam Kun, Daniel Jurkiewicz, Stanisław Wałach, Jakub Jurczak, Mateusz Trzasko i Krystian Wołąziewicz to, z małym wyjątkiem, młode wilki, które w walce o II miejsce w pięknym stylu pokonała ZSZ 1 i ZSZ 2.
2019-01-15:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
17 stycznia 2019 r. (czwartek) o godzinie 17:00, odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:20 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2018-12-19:
SZS chłopcy
W dniu 13 grudnia 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w Mistrzostwach Rejonu 2 W-M SZS Piłki Siatkowej Chłopców, które odbyły się w MOSiR w Kętrzynie. W turnieju udział wzięli zespoły z ZSO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, ZSiPD Lidzbark Warmiński – I miejsce, ZSCKR Karolewo - II miejsce, ZSP nr1 Bartoszyce i LO Węgorzewo.
Nasza drużyna w składzie: Kamil Ślifirski, Mateusz Trzasko, Kacper Kramek, Wiktor Szalast, Sebastian Jurek, Stanisław Wałach, Maciej Kaszucki i Jan Kukier zajęła III miejsce ulegając w półfinale ZSiPD z Lidzbarka Warmińskiego 2:0. Przed meczem półfinałowym nasi dzielni chłopcy pokonali w pięknym stylu ZSO Kętrzyn i ZSP 2 Bartoszyce, a w walce o trzecie miejsce ZSP nr1 Bartoszyce.
2018-12-19:
Piłka ręczna dziewcząt
W dniu 10.12.2018 w hali sportowej OSiR w Kętrzynie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych ,, Licealiada,,.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt pod opieką prof. Ewy Wesołowskiej w składzie:
Kinga Subocz III D, Klaudia Bykowska II A, Weronika Aftyka II B, Doriana Cimo II B, Wiktoria Banasiewicz II B, Nina Woynarowska II B, Karolina Sawczuk II C, Maryna Pacewicz II D, Rozalia Krupka II D, Wiktoria Zborowska III D.
W klasyfikacji końcowej drużyna po rozegranych meczach zajęła III miejsce i wróciła z dyplomem i pucharem.
2018-12-19:
Siatkarki LO w Węgorzewie w trójce najlepszych w regionie
dniu 17.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyły w Półfinale Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w hali Urania w Olsztynie. Nasze mistrzynie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiły w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Martyna Pacewicz, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock, Dominika Szram i Maja Sawicz.
Po ciężkich bojach panie uległy zespołom z Olsztyna (LO Chemik i LO IV) natomiast w kolejnym spotkaniu pokonały 2:0 odwieczne rywalki z ZSP 2 Bartoszyce i zajęły III miejsce w 1 regionie.
2018-12-19:
SZS
W dniu 14.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, uczestniczyły w turnieju rejonowym w ramach eliminacjach do Mistrzostw Regionu I Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej. Zespół w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Martyna Pacewicz, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Aleksandra Sobolewska, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock i Dominika Szram od godziny 10.00 do godziny 18.00 walczył o nominację do rozgrywek półfinałowych w Olsztynie.
Turniej odbywał się na dwóch halach w Kętrzynie. Nasz zespół, po losowaniu, rozpoczął rozgrywki w ZS im. Marii Skłodowskiej - Curie będąc w grupie z ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz ZSZ Kętrzyn. Nasze panie dzielnie pokonały oba zespoły po 2:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału pokonując w nim ZSZ Lidzbark Warmiński 2:0 w hali PCSTiR Kętrzyn. W finale reprezentantki LO spotkały się z ZSP2 Bartoszyce i uległy w tie-breaku 13:15. W walce o III miejsce PCE Kętrzyn pokonało ZSZ Lidzbark Warmiński. W końcowej klasyfikacji, na sześć drużyn, LO Węgorzewo zajęło II miejsce i awansowało do rozgrywek Regionu w Olsztynie, które odbędą się 17 grudnia 2018r. w hali Urania.
2018-12-19:
FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH
Dnia 7 grudnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal nauk przyrodniczych. Z tej okazji liceum gościło uczniów i nauczycieli z 8 szkół (polskich i zagranicznych): w Baniach Mazurskich, Wydminach, Radziejach, Pozezdrzu, Srokowie, Czerniachowsku - Rosja, Niemieżu i Niemenczynie – Litwa. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, zaś dyscyplinami naukowymi, wokół których skupiało się wydarzenie były: biologia, fizyka i chemia. - "Uczniowie chętnie przyjeżdżają, nie tylko na konkursy, ale też żeby zwiedzać miasto."- Opowiadają opiekunowie z Obwodu Kaliningradzkiego. „Młodzież czeka na grudzień, bo wie, że będzie konkurs i chętnie się do niego przygotowuje."- dodają.
W pierwszym etapie uczestnicy wzięli udział w konkursie indywidualnym min. rozwiązywanie testu z biologii, chemii oraz fizyki. Tematyką tegorocznych konkursów indywidualnych było:
Planeta Terra - biologia - Czy możliwe jest życie bez bakterii?
Ceres - chemia - Czy mamy bać się smogu?
Wstęga Mőbiusa - fizyka - Odmienne stany i niezwykłe przemiany.
Zwycięscy konkursu z poszczególnych przedmiotów zostali wyłonieni na podstawie liczby punktów zdobytych w teście.
- Bardzo mi się podoba atmosfera panująca w szkole podczas festiwalu, tym bardziej, że jestem absolwentką tej szkoły!- opowiada Anna Piech-Wróbel, opiekun drużyny z Bań Mazurskich
-Byłam tu parę razy i sądzę, że poziom jest wyrównany. Znam panią od chemii, była moją nauczycielką, więc sądzę, że ten test nie mógł być za trudny- śmieje się.
W drugim etapie brały udział drużyny, które miały za zadanie przygotować pokazy i prezentacje dotyczące szeroko rozumianych zagadnień ekologicznych, jak również przybliżające pojęcia i zjawiska przyrodnicze. Drużyny, które brały udział w rywalizacji otrzymywali punkty przeliczeniowe za test oraz za część praktyczną. Prezentacje uczestników oceniała komisja powołana spośród nauczycieli szkół, biorących udział w konkursie. Ocenie podlegały: poprawność merytoryczna wystąpień, sposób zaprezentowania zjawiska, oryginalność i wkład pracy uczniów w przygotowanie pokazu oraz wykorzystanie 5-minutowego limitu czasu.
Obok przystępnej formy, przygotowane wystąpienia zawierały solidną dawkę wiedzy, a przy tym były tak sugestywne i ciekawe, że nawet bariera językowa nie stanowiła problemu.