Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 września 2017 Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
Od 8.11.2006 jesteś 1854456 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-11-22:
Turniej siatkówki
W dniu 05.11.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w hali OSiR w Turnieju Siatkówki z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Do rozgrywek przystąpił zespół z Jednostki Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, reprezentacja „Przedsiębiorców”, Straży Granicznej, przedstawicieli Pozezdrza oraz drużyna „Eskulapa” sponsorowana przez Szpital Psychiatryczny. Mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupie walczyły o I i II miejsce, a zajmujące drugie miejsca – o III i IV.
2016-11-22:
Stypendystki z Węgorzewa
„Ach, jaka ta nasza młodzież zdolna...”- mogliśmy usłyszeć po raz kolejny, tym razem od Wicewojewody na uroczystej gali rozdania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
W miniony wtorek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, na której wyróżnionym uczniom województwa Warmińsko- Mazurskiego wręczono stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uświetniły przemówienia Wicewojewody i Wicekuratora oraz występy muzyczne uczniów olsztyńskich szkół. Wśród stypendystów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazły się przedstawicielki węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych: Julia Łapo, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen . Mariusza Zaruskiego oraz Klaudia Łoch z Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen Józefa Bema. Julia, zapytana o to, jak udało jej się osiągnąć tak dobre wyniki w nauce, zgadza się ze słowami zasłyszanymi na akademii rozdania "jak się chce, to się da".
2016-11-22:
Alicja Kulinek na podium
Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę licealiści z naszego miasta uczcili przy stołach ping-pongowych biorąc udział w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego w Giżycku z udziałem zawodników z Litwy.
Najlepszą lokatę bo I miejsce zajęła Alicja Kulinek natomiast II miejsce – Karolina Waraksa, a V-VI Eliza Drabyk.
W kategorii chłopców IV miejsce zajął Marcin Skrypoczka, a miejsce V-VI kolejny reprezentant Węgorzewa – Sebastian Kozakiewicz.
Minęła raptem doba nasi tenisiści idąc „za ciosem” wzięli udział w kolejnym turnieju (13.11.2016) tym razem o Memoriał Marty Komor w Kętrzynie. I tym razem możemy być dumni z naszych tenisistek. W finale Alicja Kulinek przegrała z reprezentantką ekstraklasy z Lidzbarka Warmińskiego 1:3. Wymiana piłek w niektórych fragmentach gry między tymi zawodniczkami była bardzo widowiskowa. Kolejny udany start zanotowała utalentowana zawodniczka z Zaruskiego – Karolina Waraksa – III miejsce. Marcin Skrypoczka z kategorii chłopców VII-VIII, a Sebastian Kozakiewicz IX-XII.
2016-11-10:
WYWIADÓWKA
17 listopada 2016 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
O godzinie 16:00, w centrum multimedialnym, odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.
2016-11-09:
Turniej pełen emocji
Węgorzewo. Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców w LO.
27 października na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie zgromadziło sie wielu uczniów, prócz zawodników znalazło się wielu kibiców dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandara Oczkowska z klasy IID. Zawody w tenisa stołowego rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz. - System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie, po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala, wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując szybkie tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11: 9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji, przypieczętowując jej zwycięstwo 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
2016-11-02:
18 IIID
10 października klasa IIID wybrała się na grę terenową, która toczyła się w lesie niedaleko Pozezdrza. Mimo mżystej pogody humory dopisywały- w końcu nie ma lekcji w szkole . Szybko okazało się, że gra terenowa to tylko kamuflaż i że nasze wychowawczynie p. Hanna Domasławską-Pomian i p. Dorota Kamińska przygotowały klasową osiemnastkę. Przy ognisku wznieśliśmy toast różową oranżadą i skosztowaliśmy urodzinowego tortu. W końcu wszyscy znaleźli czas by przy pieczeniu kiełbasek po prostu ze sobą porozmawiać. Wychowawcy złożyli nam życzenia, abyśmy osiągnęli wszystko, co sobie wymarzymy i by w dorosłym życiu spotykały nas tylko dobre chwile a jeśli zdarzą się złe, abyśmy umieli przekuć porażkę w sukces.
2016-11-02:
„Z Węgorzewa do Dubaju”
Wybór przyszłej kariery zawodowej jest dylematem wielu młodych ludzi, stojących u progu dorosłości. Niektórym brakuje motywacji w stawianiu górnolotnych celów, innym perspektywa ''wyrwania się'' z peryferii jest zbyt odległa i nieosiągalna. Pomocą w takiej sytuacji może się okazać opowieść osoby, której droga zawodowa układa się po najlepszej myśli. Dlatego też 19 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z Dawidem Potocznym, trenerem personalnym i dietetykiem i absolwentem węgorzewskiego liceum, w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Oprócz tego zwoje umiejętności zaprezentowali młodzi ludzie ze Szkoły Jazdy na Rolkach. –Ewolucje jakie wykonywali naprawdę były niesamowite, można raczej obejrzeć w talentschow’s, niż na żywo i to w wykonaniu naszych kolegów – mówi Ewa z Węgorzewa.
- Mam nadzieję, że goście Węgorzewskiej Kuźni Talentów zainspirują naszą młodzież. Już zaprosiliśmy na przełom stycznia i lutego profesora fizyki pana Marka Józefowicza - mówi Jolanta Rodzewicz- dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie.
2016-10-28:
Dzień Nauczyciela
13 października w Węgorzewskim Centrum Kultury obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział nasze licealne Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Nauczyciele zostali nagrodzeni za trud włożony w edukację i rozwój młodzieży. „To jest jeden z tych dni, w których ja jako dyrektor mam okazję podziękować swoim nauczycielom za pracę. Wydaje mi się, że jest to niezmiernie ważne, ale też uczniowie mają okazję podziękować swoim nauczycielom i to jest dla nas bardzo miłe.” - mówi Pani Jolanta Rodzewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie. „Myślę, że obchody Dnia Edukacji Narodowej są bardzo potrzebne, bo zawód nauczyciela jest mimo wszystko niedoceniany, a jednocześnie bardzo ciężki.”- dodaje Anna Czapska, ekspert do spraw edukacji i promocji zdrowia w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie.
2016-10-26:
PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
W dniu 24.10.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się w hali OSiR. Do turnieju przystąpiły dwa zespoły z LO pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, dwa zespoły z ZSZ oraz gościnnie drużyna z Gimnazjum. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO I w składzie:
2016-10-24:
PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
W dniu 20.10.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym zmierzyły się zespoły z LO w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego oraz reprezentantki z Zespołu Szkół Zawodowych.
Zgodnie z harmonogramem, o godz. 9.00 rozpoczęliśmy losowanie zespołów w systemie Bergera, co dało nam kolejność spotkań 1- 3 ; 2 – 3 oraz 1 – 2. Zespół pierwszy LO I tworzyły uczennice: Julita Fal – kl. III D, Michalina Stodolska – kl. III D, Monika Łyp – kl. III D, Martyna Tkacz – kl. III D, Weronika Sołtys – kl. III D, Wiktoria Rodzewicz – kl. I A, Izabela Libera – kl. III D, Klaudia Barańska – kl. I D, Wiktoria Zborowska – kl. I D, Kinga Subocz – kl. I D, Karolina Rutkowska – kl. I D i Klaudia Jadeszko – kl. II D. Drugą drużynę – LO II reprezentowały: Karolina Waraksa – kl. I C, Julia Kalus – kl. I C, Karolina Pyłypcio – kl. I C, Aleksandra Kuć – kl. I C, Zuzanna Wiśniewska – kl. I C, Aleksandra Miazga – kl. I C, Klaudia Nazarowicz – kl. I A, Oliwia Gnap – kl. I D, Wiktoria Tyszka – kl. I A, Róża Lipska – kl. II A, Laura Giczewska – kl. II A, Monika Drożyner – kl. II A, Alicja Joka – kl. II A oraz Urszula Saramak – kl. II A.
2016-10-18:
Hej ha otrzęsiny! Hej ha się bawimy!
Rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego przez naszych pierwszoklasistów nie mogło obejść się bez tradycyjnych otrzęsin. Na nieświadomych wrażeń uczniów czekało wiele atrakcji.
Uroczystość otworzyła przemowa boga mórz i oceanów- Posejdona, który z niecierpliwością oczekiwał darów przygotowanych na tę specjalną okazję. Fantazja uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania, hitem była skrzynia z żywiołami i eliksir miłości, na zawsze łączący Posejdona z ukochaną. Nie zabrakło również autorskich piosenek i ciekawych układów choreograficznych. Dodatkowym atutem występujących były przebrania o morskiej tematyce, które bardzo przypadły do gustu władcy oceanów. Wszystkie poprzednie atrakcje były tylko zapowiedzią do prawdziwego chrztu, bojowego sprawdzianu mającego na celu przetestowanie hardu ducha i sprawności fizycznej kajtków. Tor przeszkód przygotowany przez drugie klasy nie ominął nawet wychowawców, na szczęście każdy uczestnik poradził sobie z zadaniem i przyjął pasowanie na ,,morskiego zwierzaka".