Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 53048 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-01-03:
Zaruszczacy z kolejnym certyfikatem.
Nasze liceum otrzymało certyfikat: BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, realizowanego pod hasłem: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.
Celem corocznego konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególny nacisk położono na szanowanie praw jednostki oraz przeciwdziałanie patologiom. Przedsięwzięcie ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.
W ramach współzawodnictwa należało wykonać jedenaście zadań m.in. przeprowadzić cykl spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych nt. „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna”; zorganizowanie debaty uczniowskiej nt. „ Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel” czy przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi .
Wywiązaliśmy się ze wszystkich zadań na 100%.
Kapituła nadająca certyfikat doceniła nasze starania i zaangażowanie i przyznała tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY.
2018-01-03:
TURNIEJ „GRAND PRIX” WĘGORZEWO, OSiR 2017/2018
W kolejnych rozgrywkach turnieju „Grand Prix Węgorzewa” nasze szkolne „stare - młode wilki”, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Kacper Kramek, Emil Grunwald, oraz gościnnie Mateusz Rodziewicz, Maciej Polakowski i Jakub Szalast godnie walczyli w drugiej rundzie wygrywając 2:1 z 11MPA w Węgorzewie. Zespoły z Olsztyna, Ełku oraz „Team Tołwiński” okazały się godnymi przeciwnikami i z nimi przegraliśmy.
Następny turniej odbędzie się 20 stycznia 2018r. Gorąco zapraszamy wszystkich licealistów do hali OSiR-u, aby wspomóc nas w walce o III miejsce w całym turnieju, bo w chwili obecnej zajmujemy IV miejsce na osiem startujących drużyn.
Klasyfikacja końcowa II Turnieju Grand Prix Węgorzewa:
1. AKS Kormoran Olsztyn
2. Tołwiński Team
3. Wojtki - Jarki
4. Masuria Volley Giżycko
5. KSD Energoutil Ełk
6. Liceum Ogólnokształcące Węgorzewo
7. UKS Jantar Gołdap
8. 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo

2018-01-03:
Tydzień Globalnej Edukacji
W dniach 20 listopada- 2 grudnia odbył się Tydzień Edukacji Globalnej (przedłużony z powodu matur próbnych). W ramach działań na szkolnym korytarzu pedagodzy szkolni rozwiesili hasła 17 celów zrównoważonego rozwoju. W klasie 2c 22.11 odbyła się gra „Świat jako 100%” oraz emisja fragmentów filmu talerz dla 10 miliardów, po którym odbyła się pogadanka dotycząca żywności i żywienia na świecie. W ramach TEG kontynuowana jest akcja Adopcja Serca, w ramach której rozpowszechnione zostały zdjęcia i informacje na temat Omana- chłopca objętego pomocą od listopada 2017 roku i jego rodziny.
2017-12-22:
FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH
Piątkowe przedpołudnie, 8 grudnia, minęło w węgorzewskim Liceum w międzynarodowo- naukowej atmosferze. Z okazji VII Międzynarodowego Festiwalu Nauk Przyrodniczych liceum gościło uczniów i nauczycieli z 10 szkół (polskich i zagranicznych), czyli reprezentantów gimnazjów w Baniach Mazurskich, Radziejach, Węgorzewie, Budrach, Pozezdrzu, Łankiejmach, Wilkowie, Czerniachowsku (Rosja), Niemieżu i Niemenczynie (Litwa). Brały w nim udział aż 24, trzyosobowe zespoły.
Cykliczna impreza została zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgorzewie. Dyscyplinami naukowymi, wokół których skupiało się wydarzenie były: biologia, fizyka i chemia.
2017-12-22:
SIATKÓWKA DZIEWCZĄT
W dniu 15.12.2017r. w hali sportowej Urania w Olsztynie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa WM SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
W turnieju wzięły udział 4 drużyny:
1. Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego z Węgorzewa,
2. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z Bartoszyc,
3. VII Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna,
4. XI Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna.
Zwyciężyła drużyna dziewcząt z VII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Drugie miejsce zajęła drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Katarzyna Traczyk, Laura Giczewska, Aleksandra Miazga, Urszula Saramak, Alicja Joka, Martyna Głębocka, Aleksandra Kuć, Patrycja Wakszyńska i Natalia Kisielewska. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Bartoszyc.
Gratulujemy naszym paniom zaszczytnego III miejsce w Regionie.
2017-12-22:
SIATKÓWKA CHŁOPCY
W dniu 08.12.2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Mistrzostwach Rejonu 2 W-M SZS w Piłce Siatkowej Chłopców, które odbyły się w Powiatowym Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie. W mistrzostwach udział wzięły drużyny z Kętrzyna, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego i Węgorzewa. Drużyna w składzie: Kacper Oszako, Jędrzej Kowalczyk, Kacper Kramek, Emil Grunwald, Kamil Ślifirski i Mateusz Trzasko dzielnie reprezentowali naszą szkołę w grupie I.
W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja uległa drużynie z Zespołu Szkół w Bartoszycach 0:2 (w setach do 20 i 27). W drugim spotkaniu, po dramatycznym tie breaku, pokonaliśmy zespół z Kętrzyna i awansowaliśmy z drugiego miejsca do półfinałów. W półfinale spotkaliśmy się z zwycięzcą II grupy ZST Bartoszyce, któremu ulegliśmy w setach do 18 i 20.
2017-12-22:
ZAWODY STRZELECKIE
W dniu 06.12.2017r. odbyły się I Mikołajkowe zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o puchar prezesa UKS „Spartakus".
Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej i zdobywcą statuetki najlepszego strzelca zawodów został Jakub Juszkiewicz z klasy 2 d, kolejne miejsca zdobyli Marcin Popławski – 2 d, Szymon Jóźwiak – 2 b.
W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych uczniowie klasy 2 d podium uzupełniły reprezentacje klasy 2 b i 1 a.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach wszystkim strzelcom.
2017-12-06:
TURNIEJ „GRAND PRIX” WĘGORZEWO, OSiR 2017
Jak co roku, w grudniu, węgorzewski OSiR inauguruje turniej piłki siatkowej mężczyzn „Grand Prix Węgorzewa”. Nasze szkolne „młode wilki”, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Kacper Kramek, Emil Grunwald, Mateusz Trzasko, Damian Kondzior, Kacper Huszczo i Adam Patejko oraz gościnnie Maciej Polakowski i Jakub Szalast godnie walczyli w pierwszej rundzie wygrywając 2:0 z 11MPA w Węgorzewie (26:24; 25:21) oraz 2:0 z UKS „Jantar” Gołdap (25:20; 25:16). Zespoły z Olsztyna, Giżycka oraz „Team Tołwiński” okazały się bardzo trudnymi przeciwnikami i z nimi przegraliśmy. Następne turnieje odbędą się 30 grudnia i 20 stycznia 2018r.
2017-12-04:
LO Węgorzewo z awansem
Finał Rejonowy w drużynowym tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych odbył się w Lidzbarku Warmińskim 23.11.2017r. Prawo startu w tym turnieju miały drużyny, które zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Alicja Kulinek i Karolina Waraksa, które swoje wszystkie pojedynki singlowe, jak i debel wygrały po 3 : 0. Natomiast chłopcy w składzie: Kacper Szewczyk i Cezary Wasilewski zajęli II miejsce, ulegając ZSZ Węgorzewo 2 : 3.
Obie drużyny awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się na przełomie luty/marzec 2018r. Ten okres, jak mówi trener Piotr Lewko, należy intensywnie poświęcić treningowi, aby podobnie wypaść w finałach wojewódzkich.
Piotr Lewko
2017-12-04:
Eko – świadomi II
Nasi uczniowie w ramach projektu ekologiczny „Eko – świadomi II” wzięli udział w konkursie plastycznym „Bioróżnorodność” na terenie Powiatu Węgorzewskiego.
I MIEJSCE zajęła Klaudia Piliszko, klasa I C
II MIEJSCE Karolina Michalak, klas I C
WYRÓŻNIENIE Karolina Sawczuk, klasa IC
Do konkursu młodzież przygotowała Dorota Nowosad.
Gratulujemy.
2017-12-04:
WYCIECZKA DO POZNANIA
Poznań to cudowne miasto z piękną architekturą z minionych czasów, gdzie przeszłość styka się z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki. Przekonaliśmy się o tym spacerując uliczkami starego miasta oraz będąc na Uniwersytecie Artystycznym. Celem naszej podróży do Poznania była interaktywna wystawa „Björk Digital” w Starym Browarze. Najnowszy artystyczny projekt ikony islandzkiej muzyki i sztuki prezentowany był już m.in w Tokio, Los Angeles, Paryżu, Barcelonie i Reykjaviku.Wystawa, to wizja Björk i współpracującego z nią artysty, Jamesa Merry’ego. Powstała z zespołem światowej sławy reżyserów, programistów i grafików. Stanowi ją seria innowacyjnych prac w wirtualnej rzeczywistości będących zapisem emocjonalnej podróży artystki przez jej twórczość, pokazywanych w kilku odsłonach. Islandzka artystka, wychodząc zupełnie poza ramy tradycyjnej muzyki, przeniosła nas w nową wirtualną rzeczywistość. Znaleźliśmy się w wewnątrz najnowocześniejszej instalacji „Black Lake”, jaką udało się do tej pory stworzyć. Okulary VR przeniosły nas do świata zamieszkanego przez piosenkarkę. "Czułem jak wchodziła we mnie, w moją przestrzeń osobistą. Osaczyła mnie." opowiada Mateusz Górski, uczestnik wycieczki.