Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 18 listopada 2017 Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman
Od 8.11.2006 jesteś 1862237 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-12-14:
Turniej pełen emocji
27 października w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców udział wzięło 27 uczestników. Na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie oprócz zawodników zgromadziło się wielu uczniów, dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandra Oczkowska z klasy IID.
Zawody rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz.
- System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując mocne tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11:9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji przypieczentowując jej zwycięstwo 3:0. Na najnizszym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
- Bardzo się denerwowałam przed zawodami. Chociaż zwyciężyłam nie jestem zadowolona, mogłam grać lepiej!- mówi Alicja Kulinek- zdobywczyni I miejsca.
2016-11-30:
SIATKARKI
W dniu 29.11.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organizatorem była nasza szkoła. Drużyna LO, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiła w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska, Martyna Głębocka, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Róża Lipska i Patrycja Wakszyńska.
W rozgrywkach uczestniczyły po dwa zespoły z Kętrzyna, z Lidzbarka Warmińskiego, z Bartoszyc oraz przewidziane regulaminem dwa zespoły z Węgorzewa (ZSZ – nie przystąpił do rozgrywek). Drużyny zostały podzielone na dwie grupy :
A. LO I Bartoszyce , ZSPO I Lidzbark Warmiński, PCE II Kętrzyn i ZSZ II Węgorzewo
B. ZSK I Kętrzyn, LO I Węgorzewo, ZS II Bartoszyce i ZSZ II Lidzbark Warmiński.
2016-11-30:
Węgorzewscy licealiści z awansem
Alicja Kulinek i Marcin Skrypoczka nie oddali nawet seta podczas Mistrzostw Rejonu w drużynowym tenisie stołowym, które rozegrane zostały 22.11.2016r. w Lidzbarku Warmińskim.
Prawo udziału w tych mistrzostwach mieli mistrzowie i wicemistrzowie czterech powiatów tj. lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i węgorzewskiego. W kategorii dziewcząt Ala wygrała wszystkie swoje pojedynki singlowe po 3:0 i gry deblowe wraz z Karoliną Waraksa. W kategorii chłopców również Marcin nie miał sobie równych. Idąc za przysłowiowym „ciosem” nasi licealiści wzięli udział w otwartym turnieju o Puchar Burmistrza Gołdapi (26.11.2016r.). W turnieju tym wzięli również udział zawodnicy z Federacji Rosyjskiej.
2016-11-22:
Siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego na najwyższych stopniach podium w PRPS
Minął tydzień od powiatowych rozgrywek chłopców, a dziewczęta udowodniły, że waleczna płeć piękna w naszej szkole przynosi nie mniej radości. Drużyny dziewcząt, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego zdobyły I i II miejsce w powiecie.
Turniej odbył się w hali Liceum Ogólnokształcącego w dniu 08.11.2016r. Drużyna LO I w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska i Martyna Głębocka zajęła I miejsce i awansowała do turnieju rejonowego Szkolnego Związku Sportowego, a drużyna LO II w składzie: Aleksandra Kuć, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Patrycja Wakszyńska i Aleksandra Sroka zajęła II miejsce. III miejsce w turniej zajęły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych, które przegrały mecze z LO I i LO II w stosunku 2:0. Nagrody w postaci pucharu oraz medali sponsorowało Starostwo Powiatowe, a wręczała p. Barbara Dawcewicz.
2016-11-22:
Siatkarskie święto chłopców LO
Jak co roku w listopadzie, gdy za oknami szaro i ponuro, przychodzi czas emocji na Powiatowych. Rozgrywkach Piłki Siatkowej Chłopców. W tym roku nasi sportowcy spisali się na 200%. Drużyny LO I i LO II, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w pięknym stylu pokonały uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych.
Siatkarze z LO I w składzie: Mateusz Rodziewicz – kl. III A, Maciej Polakowski – kl. III D, Marcin Kowalewski – kl. III A, Michał Niedziółka – kl. III D, Kacper Oszako – kl. II B, Wiktor Szalast – kl. II B zdobyli mistrzostwo powiatu pokonując LO II (II miejsce w turnieju) w składzie: Piotr Meller – kl. II D, Jędrzej Kowalczyk – kl. II A, Jakub Szczepański – kl. II B, Radosław Majewski – kl. III A, Kasjan Biłas – kl. I B, Kacper Kramek – kl. I C i Emil Grunwald – kl. II A. III miejsce zajęli uczniowie z ZSZ.
2016-11-22:
Turniej siatkówki
W dniu 05.11.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w hali OSiR w Turnieju Siatkówki z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Do rozgrywek przystąpił zespół z Jednostki Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, reprezentacja „Przedsiębiorców”, Straży Granicznej, przedstawicieli Pozezdrza oraz drużyna „Eskulapa” sponsorowana przez Szpital Psychiatryczny. Mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupie walczyły o I i II miejsce, a zajmujące drugie miejsca – o III i IV.
2016-11-22:
Stypendystki z Węgorzewa
„Ach, jaka ta nasza młodzież zdolna...”- mogliśmy usłyszeć po raz kolejny, tym razem od Wicewojewody na uroczystej gali rozdania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
W miniony wtorek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, na której wyróżnionym uczniom województwa Warmińsko- Mazurskiego wręczono stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uświetniły przemówienia Wicewojewody i Wicekuratora oraz występy muzyczne uczniów olsztyńskich szkół. Wśród stypendystów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazły się przedstawicielki węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych: Julia Łapo, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen . Mariusza Zaruskiego oraz Klaudia Łoch z Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen Józefa Bema. Julia, zapytana o to, jak udało jej się osiągnąć tak dobre wyniki w nauce, zgadza się ze słowami zasłyszanymi na akademii rozdania "jak się chce, to się da".
2016-11-22:
Alicja Kulinek na podium
Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę licealiści z naszego miasta uczcili przy stołach ping-pongowych biorąc udział w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego w Giżycku z udziałem zawodników z Litwy.
Najlepszą lokatę bo I miejsce zajęła Alicja Kulinek natomiast II miejsce – Karolina Waraksa, a V-VI Eliza Drabyk.
W kategorii chłopców IV miejsce zajął Marcin Skrypoczka, a miejsce V-VI kolejny reprezentant Węgorzewa – Sebastian Kozakiewicz.
Minęła raptem doba nasi tenisiści idąc „za ciosem” wzięli udział w kolejnym turnieju (13.11.2016) tym razem o Memoriał Marty Komor w Kętrzynie. I tym razem możemy być dumni z naszych tenisistek. W finale Alicja Kulinek przegrała z reprezentantką ekstraklasy z Lidzbarka Warmińskiego 1:3. Wymiana piłek w niektórych fragmentach gry między tymi zawodniczkami była bardzo widowiskowa. Kolejny udany start zanotowała utalentowana zawodniczka z Zaruskiego – Karolina Waraksa – III miejsce. Marcin Skrypoczka z kategorii chłopców VII-VIII, a Sebastian Kozakiewicz IX-XII.
2016-11-10:
WYWIADÓWKA
17 listopada 2016 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
O godzinie 16:00, w centrum multimedialnym, odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.
2016-11-09:
Turniej pełen emocji
Węgorzewo. Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców w LO.
27 października na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie zgromadziło sie wielu uczniów, prócz zawodników znalazło się wielu kibiców dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandara Oczkowska z klasy IID. Zawody w tenisa stołowego rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz. - System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie, po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala, wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując szybkie tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11: 9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji, przypieczętowując jej zwycięstwo 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
2016-11-02:
18 IIID
10 października klasa IIID wybrała się na grę terenową, która toczyła się w lesie niedaleko Pozezdrza. Mimo mżystej pogody humory dopisywały- w końcu nie ma lekcji w szkole . Szybko okazało się, że gra terenowa to tylko kamuflaż i że nasze wychowawczynie p. Hanna Domasławską-Pomian i p. Dorota Kamińska przygotowały klasową osiemnastkę. Przy ognisku wznieśliśmy toast różową oranżadą i skosztowaliśmy urodzinowego tortu. W końcu wszyscy znaleźli czas by przy pieczeniu kiełbasek po prostu ze sobą porozmawiać. Wychowawcy złożyli nam życzenia, abyśmy osiągnęli wszystko, co sobie wymarzymy i by w dorosłym życiu spotykały nas tylko dobre chwile a jeśli zdarzą się złe, abyśmy umieli przekuć porażkę w sukces.