Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
Od 8.11.2006 jesteś 2679 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-03-29:
TENIS STOŁOWY
25 marca 2017 roku w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów i Młodzieżowców w tenisie stołowym. Jest to najważniejsza impreza tenisistów stołowych naszego województwa podsumowująca kończący się sezon 2016/2017. Najlepsze dwie osoby/drużyny z każdej kategorii zdobywały awans do Mistrzostw Polski. Rywalizowano w grach indywidualnych, drużynowych, grach podwójnych i mikstach. Zawody trwały prawie 12 godzin.
Drużyna naszych tenisistów stołowych zrzeszonych w klubie sportowym UKS Spartakus LO Węgorzewo pod wodzą trenera Piotra Lewko przygotowywała się cały sezon do tej sportowej konfrontacji z najlepszymi zawodnikami grającymi na co dzień w ligowych klubach województwa warmińsko-mazurskiego. Sukcesem węgorzewskich licealistów Alicji Kulinek i Karoliny Waraksy było zdobycie brązowego medalu mistrzostw województwa juniorek w grze deblowej oraz III miejsca w kolejnej kategorii,w drużynowych mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego tenisa stołowego juniorek. Nasze dziewczyny musiały uznać wyższość tenisistek stołowych z Dekorglassu Działdowo i z ITR Iława.
Ponadto Alicja Kulinek (UKS Spartakus LO Węgorzewo) razem z Jędrzejem Żebrowskim (Ostródzianka Ostróda) zdobyła III miejsce mistrzostw województwa tenisa stołowego w kategorii miksta juniorów.
2017-03-15:
Udany występ drużyny Węgorzewa na halowych mistrz. województwa SZS w pchnięciu kulą i skoku w zwyż
Nowe Miasto Lubawskie było gospodarzem halowych mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w pchnięciu kulą i skoku wzwyż. Zawody były organizowane dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasze miasto reprezentowały dwie szkoły Gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Uczniowie gimnazjum w składzie Oliwia Drożyner zajęła 6 miejsce w skoku wzwyż oraz pchnięciu kulą, Klaudia Bykowska zajęła 8 miejsce w pchnięciu kulą a Anna Hołoweńko uplasowała się na 12 miejscu w pchnięciu kulą. Natomiast starsze koleżanki Izabela Mendyk i Klaudia Nazarowicz oraz kolega Szymon Jóżwiak zdobyli cztery medale w tym 3 złote Klaudia Nazarowicz skok wzwyż i pchnięcie kulą, Szymon Jóżwiak w pchnięciu kulą oraz 1 brązowy Izabeli Mendyk w pchnięciu kulą.
2017-03-14:
PIŁKA NOŻNA
Dnia 11 marca uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Gen. Mariusza Zaruskiego rozegrały turniej piłki nożnej w Biskupcu. Z czterech drużyn jedna musiała niestety odpaść, ale na szczęście Węgorzewo pokazało na co je stać i zajęło drugie miejsce w rozgrywkach.
W pierwszym meczu dziewczyny zagrały z Barczewem i niestety, po zaciętej walce przegrały 2:3. Bramki zdobyła Monika Drożyner.
Następne w kolejce były Miłki, z którymi mecz zakończył się wynikiem 0:0.
2017-03-13:
WYWIADÓWKA
16 marca 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2017-03-08:
NAMUZOWYWANIE
Już jedenasty raz Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników poezji i nastrojowej muzyki na wieczór poetycki, podczas którego zaprezentowane zostaną wiersze laureatów VI międzynarodowej edycji Konkursu Poetyckiego „Namuzowywanie”. Impreza odbędzie się 31 marca 2017 r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej LO. Czekamy na przybycie zarówno tych (a jest ich naprawdę wielu), którzy każdego roku celebrują z nami to węgorzewskie święto poezji, jak i tych, którzy w ten piątkowy wieczór po raz pierwszy nawiedzą mury naszej szkoły, by posłuchać wierszy, lirycznej muzyki i poczuć ten wyjątkowy klimat.
2017-03-06:
MISTRZOSTWA WĘGORZEWA
W dniu 04.03.2017r. w hali OSiR odbyły się Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Pań. Tegoroczne rozgrywki zorganizował i prowadził p. Dariusz Balewicz w towarzystwie sędziego głównego p. Marka Macewicza. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych, przy czym dodatkowo wszystkie panie rozgrywały trzeci set do 25, co uatrakcyjniło całe widowisko.
W mistrzostwach uczestniczyły siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Katarzyna Traczyk (wyróżniona, jako najlepsza zawodniczka w drużynie), Aleksandra Miazga, Laura Giczewska, Alicja Joka, Natalia Kisielewska i Aleksandra Furtak, drużyna gimnazjalistek z klubu „Koszałek Opałek” oraz przedstawicielki węgorzewskiej SP1 - „Jedyneczki”.
2017-03-06:
Olimpiada Filozoficzna : jakie wyzwania przed Małgosią?
Z radością zawiadamiamy, że Małgosia Bartosz, uczennica klasy II a , zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Filozoficznej. Kolejny etap: Warszawa, kwiecień. Przypominamy, że nagrodą dla finalistów i laureatów etapu centralnego jest indeks na humanistyczne kierunki prestiżowych uniwersytetów.
Nigdy nie wiesz, jak się skończy Twoja przygoda z filozofią…
( Praca Małgosi pisana na etapie szkolnym wkrótce do przeczytania na stronie LO w zakładce „ Prace uczniów”. Jej temat brzmi: Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie „dobrego życia”? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla „sprawy” czy może „święty spokój”?)
2017-03-06:
TURNIEJ SKOLIMOWSKIEGO
W dniu 24.02.2017r.na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w jubileuszowym XXX Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców im. Lecha Skolimowskiego. Po uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci patrona turnieju i dokonaniu losowania rozpoczęły się gry turniejowe do dwóch wygranych. W pierwszym meczu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Marcin Polakowski, Wiktor Szalast, Igor Jurczak, Mateusz Rodziewicz, Jędrzej Kowalczyk, Emil Grunwald, Kacper Oszako i Wojciech Wałejko (gościnnie wystąpili Michał Niedziółka i Jakub Szalast) rozegrali trudne spotkanie z gospodarzami wygrywając w tie breaku 2:1. W drugim spotkaniu nasi chłopcy ulegli w tie breaku drużynie z Bartoszyc. Kolejne mecze to zacięte boje między absolwentami, a drużyną ZS Kętrzyn, gdzie większą formą zabłysnęli byli uczniowie technikum.
W końcowym spotkaniu, w walce o II miejsce nasi wojownicy ulegli absolwentom do 20 i 18, zajmując w rezultacie III miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie LO został Wiktor Szalast.
2017-02-23:
Szacunek i wsparcie dla weterana
Wojsko Polskie bierze udział w wielu operacjach międzynarodowych. Żołnierze wyjeżdżają w celach pokojowych, obserwacyjnych, humanitarnych, rozpoznawczych i policyjnych. O udziale WP w misjach zagranicznych opowiedział ucznim naszego liceum przedstawiciel Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Gość w ciekawy, iście wojskowy sposób tłumaczył Zaruszczakom prawdziwy sens pracy w wojsku i misji zagranicznych z jego udziałem. Ważnym akcentem wykładu było przypomnienie o weteranach jako bohaterach narodowych i ich wkładzie w walkę o niepodległość Polski. Od 2011r. w celach uhonorowania zasług kombatantów Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 29 maja Świętem Weterana poza Granicami Państwa.
2017-02-20:
2017 rokiem Zaruskiego
Węgorzewo/ Warszawa. Rok Mariusza Zaruskiego rozpoczęty.
2017 rokiem Zaruskiego
31 stycznia minęła 150.rocznica urodzin polskiego taternika, współzałożyciela TOPRu, żeglarza i oficera Wojska Polskiego- Generała Mariusza Zaruskiego. Z tej okazji Polski Związek Żeglarski, pod kierunkiem pomysłodawcy, Marka Słodownika, zainaugurował Rok Mariusza Zaruskiego uroczystą Galą, która odbyła się w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl. Na uroczyste otwarcie zostali zaproszeni również uczniowie węgorzewskiego liceum, którzy pod opieką Ewy Wesołowskiej, z dumą prezentowali sztandar szkoły. Prócz przedstawicieli z naszego regionu na spotkaniu znaleźli się również uczniowie i nauczyciele 18 pozostałych placówek, noszących Jego imię, a także , ubrany w regionalne stroje, poczet Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wśród zaproszonych gości obecni byli też ludzi blisko związani z bohaterem między innymi Wojciech Brzechowski- inicjator symbolicznego pochówku Mariusz Zaruskiego w Zakopanym, Stefan Heinrich – żeglarz, ratownik TOPR, ale również syn chrzestny Generała, czy Maria Grodzicki popularyzatorka idei przez Niego głoszonych.
2017-02-01:
NOWY PLAN LEKCJI
Od 6 lutego obowiązuje nowy plan lekcji dostępny na szkolnej stronie internetowej.