Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Maria, Cezary, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 114663 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-06-08:
ŁOBEZ
W dniach od 27 do 30 maja br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, wchodząc w skład reprezentacji powiatu węgorzewskiego, uczestniczyli w II Spartakiadzie „7” Powiatów, która odbyła się w Łobzie. Pierwszą Spartakiadę powiatów zorganizował Samorząd Powiatu Węgorzewskiego w ubiegłym roku, zaś następna odbędzie się w 2019r. w Brzezinach.
W rozgrywkach sportowych przygotowanych dla młodzieży tj. w piłce siatkowej, drużyna dziewcząt z Węgorzewa zajęła II m-ce, natomiast drużyna chłopców III. Podczas uroczystego podsumowania Spartakiady w uroczym Młynie nad Starą Regą młodzież z Węgorzewa, opiekunowie oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i gadżety, w tym koszulki sportowe.
2018-05-24:
MISTRZOSTWA STRZELECKIE POWIATU GIŻYCKIEGO
W dniu 21 kwietnia 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat na II Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego. Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach k.Rynu. Reprezentowały nas trzy drużyny w składzie: - I drużyna - klasy o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Szymon Bednarz, Marcin Popławski; - II drużyna - Martyna Pacewicz, Sara Stadnyk, Dominika Szram; - III drużyna - Rozalia Krupka, Kamil Zaleski, Aleksandra Bednarz.
Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich. Startowało dziewięć drużyn. Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow”, do tarcz sportowych również o wymiarach 50 x 50 cm. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz, potocznie zwanych biatlonek. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej.
Po podsumowaniu wyników drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna z klas o profilu wojskowym. Nieco słabiej poszło dwóm pozostałym drużynom, które uplasowały się: III drużyna na piątym i II drużyna na szóstym miejscu. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczył uczeń z klasy o profilu wojskowym Marcin Popławski. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów jest Paweł Kraśniewski. Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły.
2018-05-21:
WYWIADÓWKA
24 maja 2018 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2018-05-10:
PROFESOR HAŚKO
Społeczność naszej Szkoły z żalem odebrała wiadomość o śmierci zasłużonego emerytowanego nauczyciela, Eugeniusza Haśki. Profesor Haśko uczył chemii wiele pokoleń uczniów Szkoły, był także niezapomnianym wychowawcą. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek obdarzony ogromnym poczuciem humory, świetny sportowiec i w końcu człowiek, który w ostatnim okresie życia niezwykle dzielnie zmagał się z chorobą.
2018-05-07:
MATURA Z MATEMATYKI PP
W czasie matur z matematyki odwiedził nas dziennikarz RMF FM i absolwent naszej szkoły Piotr Bułakowski.
O tegorocznej maturze będzie można usłyszeć w Faktach o 12:00 i o 14:00. Dodatkowo, po godzinie 14:00, na profilu RMF24 na Facebooku Tomasz Wierzchowski będzie na żywo pokazywał jak rozwiązać zadania.
Polecamy!
https://www.facebook.com/rmf24/?ref=br_rs
2018-04-26:
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Zgodnie z Statutem Szkoły, dnia 28 marca 2018r. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. W tym roku bardzo mocno swoją obecność zaznaczyli uczniowie najmłodszych klas i to w większości oni zgłosili chęć kandydowania do Samorządu Uczniowskiego.
Swoje kandydatury zgłosili:
Banasiewicz Bartosz, Banasiewicz Wiktoria, Cimo Doriana, Dudys Magdalena, Rodzewicz Wiktoria, Świrska Julia i Wawrzynkowski Szymon.
2018-04-26:
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia obchodzimy pamiątkę dnia w którym odkryto prawdę na temat śmierci polskich oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940r. Z tej okazji pod Dębem Pamięci mjr Alfonsa Michnowicza i innych Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przy węgorzewskim liceum, odbył się apel. Na uroczystości pojawiła się rodzina oficera.
Przez trzy lata rodziny nie wiedziały co działo się z ich bliskimi, a później przez ponad pół wieku prawda była ukrywana, ponieważ ludzie bali się kar, które obowiązywały za prawdę. - Stało się to bardzo dawno, my wiedzieliśmy o tym już wcześniej. Fakt, że można o tym mówić teraz bez obaw, jest ogromnym sukcesem i ulgą- stwierdza pani Barbara Świrkowicz, wnuczka mjr Alfonsa Michnowicza
-Ja o wydarzeniach w Katyniu dowiedziałem się będąc już dorosły, nie mówiło się o tym w domu z obawy przed niebezpieczeństwem. A czym to jest dla nas... oczywiście czymś strasznym, przerażającym. Pradziadek przecież przeszedł tyle wojen, walczył na pierwszej linii frontu, a zginął w taki sposób- dodaje Edward Świrkowicz. - Takie dni powinny pomagać w tworzeniu nowej historii, abyśmy wszyscy mogli omijać błędy popełnione przez naszych przodków. Powinno to nauczyć młodych, by unikać sporów, szczególnie o błahe sprawy. Jednak czy każdy weźmie to sobie do serca? Raczej nie. Nie każdy zrozumie, nie każdemu da się dogodzić –podsumowuje Barbara Świrkowicz.
2018-04-26:
Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” 2 maja 2018
W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad ośmiuset uczestników podzielonych na 20 kategorie według wieku i płci. Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Początek biegów o godzinie 8:15, ostatni bieg o godzinie 11:30. Pierwsze startują najstarsze kategorie następnie coraz młodsze.
Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest dokonanie zgłoszenia oraz wypełnienie Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem opiekuna, wyrażającego zgodę na udział w biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach przygotowanych przez organizatora. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów, najpóźniej na 15 minut przed startem odpowiedniej grupy wiekowej. Druki do pobrania: oświadczenie dla uczestnika - .
.
http://www.osir.wegorzewo.pl/files/Dokumenty/O%C5%9Bwiadczenie%20XXII%20BD.pdf .
.
Po dokonaniu procedury zgłoszeniowej, każdy młody biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę promującą XXII Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” (liczba koszulek ograniczona – 850 szt.). .
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i dużo nagród. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych po zakończeniu biegu otrzymają: pamiątkowy medal, wodę i rogalika. Za miejsca I – VI (w rocznikach od 1998 do 2011) najlepsi otrzymają nagrodę. .
W biegach dziecięcych w kategoriach 2012; 2013 i młodsi – dzieci nie będą klasyfikowane, najmłodsi biegacze w tych kategoriach otrzymają upominek rzeczowy (na mecie). .
Każde dziecko, które ukończy bieg jest zwycięzcą!!! .
2018-04-23:
FUTBOLISTKI Z LO WĘGORZEWO
Piłkarki nożne z naszego liceum w składzie: Monika Drożyner, Róża Lipska, Katarzyne Mielniczek, Klaudia Bykowska, Klaudia Jadeszko, Nadia Zwierzykowska, Karolina Sawczuk, Kinga Subocz wzięły udział w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej kobiet w Ostródzie.
Do finału dotarło siedem drużyn, które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy.
Nasze licealistki trafiły do grupy wraz z piłkarkami z Barczewa i Wikielca. Pierwszy mecz z Barczewem zremisowaliśmy, jak mówi nam n-l w-f Piotr Lewko. Natomiast drugi przegraliśmy 2:4. Czy wyjdziemy z grupy? Wszystko zależało od meczu Barczewa z Wikielcem. Tu padł remis 1:1Taki wynik dał nam już tylko szansę gry o V miejsce z zespołem z Biskupca. W regulaminowym czasie gry był wynik 0:0. Rozstrzygnąć rezultat miały rzuty karne, które skuteczniej egzekwowały nasze piłkarki: Monika Drożyner i Nadia Zwierzykowska.
2018-04-11:
Przed Wielkanocą w duchu poezji
Węgorzewo. VI Międzynarodowy Konkurs Poetycki rozstrzygnięty.
Tuż przed świętami Wielkiejnocy , odbył się organizowany cyklicznie przez liceum węgorzewskie, wieczór liryczno -muzyczny „Namuzowywanie”. To już XI edycja imprezy i już po raz VI osiąga zasięg międzynarodowy.
Wieczór poetycki stanowi zwieńczenie konkursu, który trwa już od listopada. Nadesłane wiersze, po uprzednim zakodowaniu, rozsyłane są do jurorów i poddawane ocenie. Kulminacyjną częścią imprezy, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, jest wybór nagrody publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu.
2018-04-11:
Siłownia napowietrzna przy LO otwarta!
Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia ,,Horyzont" 11 grudnia 2017r. w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego podpisana została umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, a już 28 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu -Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom inicjatywy, bardzo się cieszę, że jako organ prowadzący możemy otwierać dzisiaj ten obiekt- mówi Starosta Powiatu Węgorzewskiego- Halina Faj.
Blisko 24 tys. inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS.-Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży , bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych- stwierdza Waldemar Ołyński- pomysłodawca. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz Poseł na Sejm RP- Wojciech Kossakowski- Bardzo się cieszę, że mogłem udzielić wsparcia tej inicjatywie, myślę, że uczniowie szkoły i okoliczni mieszkańcy chętnie będą korzystać z dostępnego sprzętu, planujemy, by podobna inwestycja powstała w Pozezdrzu. W skład inwestycji wchodzi wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wyciskania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.