Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 listopada 2018 Imieniny obchodz: Maria, Edmund, Marek
Od 8.11.2006 jesteś 38940 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-07-14:
MATURA 2017 W NASZEJ SZKOLE
Zdawalność w naszym liceum wyniosła 91,2%, gdzie zdawalność we wszystkich liceach w kraju to 84,4%, a w województwie 80,9%.
8,8% uczniów, którzy nie zdali egzaminu przystąpią do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

EGZAMINY OBOWIĄZKOWE
stanin średni: język polski, język angielski,
stanin powyżej średniego: matematyka, język niemiecki, język rosyjski.

Liczba osób, które uzyskały wyniki najwyższe i wysokie:

POZIOM PODSTAWOWY
język polski: 87% - 1 osoba , 86% - 1 osoba, 84%-1 osoba , 80%- 1 osoba, 76%-1 osoba
matematyka: 100% - 3 osoby, 98% - 7 osób, 96% - 2 osoby, 94% - 4 osoby, 92% - 6 osób, 90% - 1 osoba
język angielski: 100% - 13 osób, 98% - 5 osób, 96% - 7 osób, 94% - 5 osób, 92% - 2 osoby, 90% - 2 osoby
język niemiecki: 98% - 1 osoba, 92% - 1 osoba
język rosyjski: 100% - 1 osoba

POZIOM ROZSZERZONY
język polski poziom rozszerzony: 90%-1 osoba, 80%-1 osoba , 76%-1 osoba
język niemiecki: 90% - 1 osoba
język rosyjski: 88% - 1 osoba
matematyka: 84% - 1 osoba, 78% - 1 osoba , 76% - 1 osoba , 74% - 2 osoby
chemia: 82% - 1 osoba, 73% - 1 osoba
historia: 88% - 1 osoba
biologia 82% - 1 osoba, 77% - 1 osoba, 73% - 1 osoba, 72% - 1 osoba
geografia: 85% - 1 osoba , 80% - 1 osoba
wos: 85% - 1 osoba
fizyka: 67% - 2 osoby
2017-06-29:
SPARTAKIADA „7 POWIATÓW – WĘGORZEWO 2017”
W dniach 11-14 czerwca 2017r. uczniowie z LO w Węgorzewie uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych na obiektach OSiR -u i ZG-H Dziokan. Drużyny, pod opieką Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Laura Giczewska, Martyna Głębocka, Patrycja Wakszyńska, Klaudia Jadeszko i Furtak Aleksandra oraz Wiktor Szalast, Kacper Oszako, Mateusz Rodziewicz, Piotr Meller, Kacper Kramek i Jakub Szczepański dzielnie walczyły w turnieju finałowym i w końcowej klasyfikacji zajęły I miejsce wśród mężczyzn i II miejsce wśród kobiet. W imprezie udział brali reprezentanci powiatów: brzezińskiego, gołdapskiego, łobeskiego, wschowskiego, sztumskiego i węgorzewskiego.
2017-06-22:
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI
W dniach 6-8 czerwca 2017r. we Wrocławiu odbył się finał IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii''. W całej edycji olimpiady udział wzięło ponad 3000 uczniów, ale tylko 48 udało się awansować do etapu centralnego, w tym Mateuszowi Latawskiemu z Liceum w Węgorzewie, który wraz z dwiema osobami z województwa warmińsko-mazurskiego stworzył reprezentację. Drużyna musiała przygotować film na jeden z wybranych tematów i obronić ją w formule obrony pracy magisterskiej. Dodatkowo pozytywnie wypaść na egzaminie ustnym. - komisję tworzyło grono fachowców pod przewodnictwem prof. Jerzego Eislera- historyka, dyrektora warszawskiego IPN-u.
-Cieszę się, że podczas wystąpienia prof. Eisler zwrócił na mnie uwagę i wypowiadał się w pochlebnych słowach, "Chciałbym, aby nauczyciele historii myśleli tak jak ty"- powiedział.
2017-06-21:
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.
II Festiwal Nauk Humanistycznych za nami
Już po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się Festiwal Nauk Humanistycznych . 19 maja placówka gościła gimnazjalistów z 4 okolicznych szkół, którzy stanęli do rywalizacji w 5 konkursach języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, historycznym i mitologicznym. Po uroczystym otwarciu przez p. wicedyrektor Natalię Doktór uczestnicy wszystkich konkursów napisali 45 minutowy test dotyczący wybranych zagadnień.
- Zadania były dosyć trudne, ale myślę, że sobie poradziłem- mówi Bartosz Banasiewicz- uczeń Węgorzewskiego gimnazjum- zwycięzca konkursu Lemoniada.
12 Prac Herkulesa to Konkurs Mitologiczny organizowany cyklicznie przez 8 lat przez p. Ewę Zawadkę - Kocham mitologię od zawsze i cieszę się, że są uczniowie, którzy się tym interesują komentuje organizatorka.
2017-06-07:
Obóz przygotowawczy po raz drugi!
Gimnazjaliści biwakują w Liceum.
- Nudny weekend? My się nie nudzimy!- mówią gimnazjaliści, którzy wzięli udział w obozie Przygotowawczym Gimnazjalistów „Pierwszy krok”, organizowanym przez liceum w Węgorzewie już po raz drugi.
W ostatni piątek w internacie węgorzewskiego liceum zaroiło się od młodzieży . Wszystko to za sprawą uczniów gimnazjów z całego regionu, którzy licznie stawili się na obozie.- Wśród uczestników znaleźli się m.in. młodzi ludzie z Grabowa, Boćwinki, Kruklanek, Pozezdrza i Gołdapi. Nie zabrakło oczywiście uczniów z gimnazjum węgorzewskiego. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy, zgodnie z wyborem przyszłego profilu nauczania: grupa mieszana, e-sportowa i ciesząca się największą popularnością mundurowo-sportowa. Piątkowy wieczór poświęcony był nawiązywaniu kontaktów, czemu sprzyjały gry integracyjne, prowadzone przez pedagoga i ognisko, przy którym młodzież wraz z licealistami, należącymi do harcerstwa śpiewała piosenki i radośnie pląsała.
Dla profilu e- sportowego przygotowano wiele ciekawych zajęć. Młodzi informatycy spędzili kilka godzin na ciekawych zajęciach z uczestnikami klubu e-sportowego. Maciej Kaszucki oraz Jerzy Matuła przeprowadzili prelekcję na temat e-sportu i jego miejsca we współczesnym świecie. Organizatorzy zadbali, aby i w nocy młodzież się nie nudziła. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież do 6 rano grała w gry planszowe, oglądała filmy na nocy filmowej, a grupa e-sportowa rozegrała turnieje w gry FiFa, Leauge of Legend i CS: go. - Było naprawdę fajnie, myślę, że przyjdziemy do tej szkoły- zgodnie stwierdzają chłopcy.- Mysleliśmy , że noc w szkole to największy koszmar ucznia ale wcale nie! Nie sądziliśmy, że możemy dobrze się bawić w szkole i to w nocy.- dodają.
Grupa mundurowa wybrała się pod opieką nauczycieli na nocny wymarsz w kierunku tzw. Cmentarza Betezdy, który jest najstarszą nekropolią na terenie powiatu węgorzewskiego. – Na sama myśl , że to był były cmentarz ciarki przechodzą po plecach, a my wybraliśmy się tam przed samą północą – opowiada Ola.
2017-06-07:
LIMES
2 czerwca, gościliśmy w naszej szkole najlepszych matematyków wśród gimnazjalistów naszego powiatu.
VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny LIMES dla gimnazjalistów zorganizowało nasze liceum i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.
W konkursie uczestniczyło 7 trzyosobowych drużyn – 4 z Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie, 2 drużyny z Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Jana Pawła II oraz drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół w Radziejach.
Konkurs składał się z trzech części: testu indywidualnego, zespołowego rozwiązywania zadań i przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat „Statystyka wokół nas”.
2017-06-07:
Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego najlepsza w województwie.
W dniu 25-28 maj 2017 roku 9 uczniów klasy II d o profilu mundurowym, dokładnie wojskowym naszego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką swojego nauczyciela zajęć wojskowych p. Pawła Kraśniewskiego, brała udział w 4- dniowym „Obozie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe”. Szkołą reprezentowali: Szymon Bednarz, Cezary Romejko, Piotr Meller, Michał Gorczyca, Klaudia Jadeszko, Paulina Chmielewska, Marta Podpirka, Magdalena Rozmysłowska, Patrycja Szumowska.
Obóz zorganizowała Liga Obrony Kraju we współpracy z Biurem ds. Proobronnych MON. W obozie oprócz naszych uczniów wzięli udział uczniowie z Elbląga, Kętrzyna, Gołdapi i Olecka. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli na terenie ośrodka ”Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna k/Klewek. Zasadniczym celem obozu było opanowanie umiejętności, wiedzy oraz ujednolicenia działania w zakresie: szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa, szkolenia medycznego, musztry, taktyki, survivalu i wychowania fizycznego przez nauczycieli oraz uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe.
2017-05-26:
SIATKÓWKA
Mistrzynie powiatu węgorzewskiego kobiet, drużyna uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Aleksandra Miazga, Katarzyna Traczyk, Alicja Joka, Laura Giczewska, Martyna Głębocka i Aleksandra Kuć po wygraniu eliminacji rejonowych i pokonaniu 2:0 zawodniczek z Wydmin, spotkały się w półfinale województwa z siatkarkami ULKS „Derby Biała Piska” i MKS Dobre Miasto. Awans do finału uzyskały pokonując panie z Dobrego Miasta 2:0 i ulegając ULKS Biała Piska 25:23 i 25:18.
Rozgrywki półfinałowe odbyły się 7 maja 2017r. w ZS w Białej Piskiej. Węgorzewskie dziewczęta ambitnie walczyły i uzyskując drugie miejsce zapewniły sobie awans do finału Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Siatkówce Kobiet 2017.
2017-05-26:
SPRAWOZDANIE Z FINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WMZ LZS W SIATKÓWCE KOBIET 2017r.
Po rozegraniu rundy eliminacyjnej rejonów, następnie półfinałów do finału Mistrzostw w Ostródzie awansowała z pierwszego miejsca LZS OSA Ząbrowo – G Iława, która w systemie pucharowym miała spotkać się z drużyną LO Węgorzewo. W drugiej grupie ULKS Derby Biała Piska, z pierwszego miejsca spotkała się z MLKS FOTO OLA Ostróda. Zwycięzcy grup walczyli o I i II miejsce, a przegrywający o III i IV. W tym samym czasie drużyny mężczyzn rozgrywały turniej finałowy na hali głównej.
Nasze panie w składzie: Alicja Joka, Katarzyna Traczyk, Laura Giczewska, Natalia Kisielewska, Urszula Saramak, Martyna Głębocka i Patrycja Wakszyńska, pod opieką Rajmunda Klukowskiego rozegrały turniej na wyznaczonej z losowania małej hali, która do końca nie odpowiadała standardom Mistrzostw Województwa (niski sufit, brak wentylacji, niewłaściwa struktura podłogi – brak możliwości odbioru piłki padem).
2017-05-26:
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 8 maja uczniowie klas pierwszych naszego liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w sprzątaniu okolic naszego pięknego miasta. Wysprzątali między innymi: promenadę i plażę miejską, Kal, cmentarz Niemiecki. Wszyscy z zaangażowaniem sprzątali Węgorzewo, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Dużo śmiechu i zabawy a przede wszystkim zdrowy spacer i pomoc społeczeństwu. Nasi Zaruszczacy zebrali ogromną ilość śmieci. Po ciężkiej lecz przyjemnej pracy każda klasa zorganizowała sobie ognisko przy którym mogli troszkę odpocząć i naładować energię. Po wyśmienitej zabawie wszyscy rozeszli się do domów.
2017-05-26:
Spotkanie z prof. Markiem Józefowiczem
5 maja 2017 r. w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów odbyło się spotkanie z dr hab. Marek Józefowiczem Prof. nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, pracującego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej w Zakładzie Fotofizyki Molekularnej i Dydaktyki Fizyki. Profesor Józefowicz spotkał się z uczniami klas pierwszych oraz członkami Klubu Fizyków Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Bardzo miło było nam gościć tak wybitnego Absolwenta węgorzewskiego liceum oraz wsłuchać tak pasjonującego wykładu.
Dziękujemy