Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 18 listopada 2017 Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman
Od 8.11.2006 jesteś 1862257 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-11-02:
„Z Węgorzewa do Dubaju”
Wybór przyszłej kariery zawodowej jest dylematem wielu młodych ludzi, stojących u progu dorosłości. Niektórym brakuje motywacji w stawianiu górnolotnych celów, innym perspektywa ''wyrwania się'' z peryferii jest zbyt odległa i nieosiągalna. Pomocą w takiej sytuacji może się okazać opowieść osoby, której droga zawodowa układa się po najlepszej myśli. Dlatego też 19 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z Dawidem Potocznym, trenerem personalnym i dietetykiem i absolwentem węgorzewskiego liceum, w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Oprócz tego zwoje umiejętności zaprezentowali młodzi ludzie ze Szkoły Jazdy na Rolkach. –Ewolucje jakie wykonywali naprawdę były niesamowite, można raczej obejrzeć w talentschow’s, niż na żywo i to w wykonaniu naszych kolegów – mówi Ewa z Węgorzewa.
- Mam nadzieję, że goście Węgorzewskiej Kuźni Talentów zainspirują naszą młodzież. Już zaprosiliśmy na przełom stycznia i lutego profesora fizyki pana Marka Józefowicza - mówi Jolanta Rodzewicz- dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie.
2016-10-28:
Dzień Nauczyciela
13 października w Węgorzewskim Centrum Kultury obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział nasze licealne Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Nauczyciele zostali nagrodzeni za trud włożony w edukację i rozwój młodzieży. „To jest jeden z tych dni, w których ja jako dyrektor mam okazję podziękować swoim nauczycielom za pracę. Wydaje mi się, że jest to niezmiernie ważne, ale też uczniowie mają okazję podziękować swoim nauczycielom i to jest dla nas bardzo miłe.” - mówi Pani Jolanta Rodzewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie. „Myślę, że obchody Dnia Edukacji Narodowej są bardzo potrzebne, bo zawód nauczyciela jest mimo wszystko niedoceniany, a jednocześnie bardzo ciężki.”- dodaje Anna Czapska, ekspert do spraw edukacji i promocji zdrowia w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie.
2016-10-26:
PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
W dniu 24.10.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się w hali OSiR. Do turnieju przystąpiły dwa zespoły z LO pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, dwa zespoły z ZSZ oraz gościnnie drużyna z Gimnazjum. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO I w składzie:
2016-10-24:
PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
W dniu 20.10.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym zmierzyły się zespoły z LO w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego oraz reprezentantki z Zespołu Szkół Zawodowych.
Zgodnie z harmonogramem, o godz. 9.00 rozpoczęliśmy losowanie zespołów w systemie Bergera, co dało nam kolejność spotkań 1- 3 ; 2 – 3 oraz 1 – 2. Zespół pierwszy LO I tworzyły uczennice: Julita Fal – kl. III D, Michalina Stodolska – kl. III D, Monika Łyp – kl. III D, Martyna Tkacz – kl. III D, Weronika Sołtys – kl. III D, Wiktoria Rodzewicz – kl. I A, Izabela Libera – kl. III D, Klaudia Barańska – kl. I D, Wiktoria Zborowska – kl. I D, Kinga Subocz – kl. I D, Karolina Rutkowska – kl. I D i Klaudia Jadeszko – kl. II D. Drugą drużynę – LO II reprezentowały: Karolina Waraksa – kl. I C, Julia Kalus – kl. I C, Karolina Pyłypcio – kl. I C, Aleksandra Kuć – kl. I C, Zuzanna Wiśniewska – kl. I C, Aleksandra Miazga – kl. I C, Klaudia Nazarowicz – kl. I A, Oliwia Gnap – kl. I D, Wiktoria Tyszka – kl. I A, Róża Lipska – kl. II A, Laura Giczewska – kl. II A, Monika Drożyner – kl. II A, Alicja Joka – kl. II A oraz Urszula Saramak – kl. II A.
2016-10-18:
Hej ha otrzęsiny! Hej ha się bawimy!
Rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego przez naszych pierwszoklasistów nie mogło obejść się bez tradycyjnych otrzęsin. Na nieświadomych wrażeń uczniów czekało wiele atrakcji.
Uroczystość otworzyła przemowa boga mórz i oceanów- Posejdona, który z niecierpliwością oczekiwał darów przygotowanych na tę specjalną okazję. Fantazja uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania, hitem była skrzynia z żywiołami i eliksir miłości, na zawsze łączący Posejdona z ukochaną. Nie zabrakło również autorskich piosenek i ciekawych układów choreograficznych. Dodatkowym atutem występujących były przebrania o morskiej tematyce, które bardzo przypadły do gustu władcy oceanów. Wszystkie poprzednie atrakcje były tylko zapowiedzią do prawdziwego chrztu, bojowego sprawdzianu mającego na celu przetestowanie hardu ducha i sprawności fizycznej kajtków. Tor przeszkód przygotowany przez drugie klasy nie ominął nawet wychowawców, na szczęście każdy uczestnik poradził sobie z zadaniem i przyjął pasowanie na ,,morskiego zwierzaka".
2016-10-10:
BIEGI
W dniu 04.10.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Węgorzewskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Pozezdrzu. Zawody przeprowadzone były w przedziałach wiekowych dla klas pierwszych oraz drugich i trzecich na dystansie dwóch i trzech kilometrów. Wszyscy nasi dzielni lekkoatleci dobiegli do mety wykazując się hartem ducha i dużą wytrzymałością. W kategorii dziewcząt klas pierwszych nasze panie zdominowały swoją grupę i zajęły pierwsze trzy miejsca. I MIejsce zdobyła uczennica klasy I B Lilia Gasparian, drugie miejsce – Wiktoria Zborowska z klasy I D, a trzecie miejsce – Aleksandra Wojtczuk z klasy I D. W kategorii dziewcząt klas drugich i trzecich pierwsze miejsce zdobyła Joanna Kowalik z klasy III A, trzecie miejsce – Weronika Sołtys z klasy III D, a czwarte miejsce – Karolina Ciężar z klasy III A.
2016-10-10:
IIB W SĄDZIE
W dniu 6 października 2016 roku dzięki uprzejmości Sędzi Sądu Rejonowego w Giżycku, Pani Lidii Merskiej, uczniowie klasy II B o profilu policyjnym wspólnie z kom. Piotrem Wysockim mieli okazję odwiedzić gmach V-ego Zamiejscowego Wydziału Karnego w Węgorzewie. Wizyta w Sądzie jest realizacją programu nauczania dla klas o profilu policyjnym „Edukacja Policyjna 2016”.
W trakcie rozmowy z Panią Sędzią uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką jej pracy oraz pracy Sądu.
Pani Sędzia wyjaśniła młodzieży, gdzie istnieją granice między głupstwem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Przedstawiając przykłady na podstawie doświadczeń z jej pracy przedstawiała konsekwencje łamania prawa przez młodych ludzi. Sędzia dużo uwagi poświęciła problemowi „cyberprzemocy” wśród młodzieży, która niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, oraz tragedii młodych ludzi. Uwrażliwiała uczniów na konieczność reagowania na krzywdę drugiej osoby.
2016-10-06:
Przyjęcie-niespodzianka dla 3a
8 września 3a obchodziła klasową osiemnastkę zorganizowaną przez wychowawczynię, Panią Anię Kmiecik. Zabawa była efektem spisku między Panią Anią, a naszymi rodzicami, toteż do dnia samego wyjazdu prawdziwy cel wyprawy pozostawał dla nas nieznany. Okazała się nim być Karczma u Komtura pod Mikołajkami, gdzie odbyła się nasza biesiada w iście średniowiecznym klimacie. Po odpowiedniej charakteryzacji i wzniesieniu toastu z komturem we własnej osobie, zasiedliśmy do uczty (oczywiście bez sztućców, jak na średniowiecze przystało). Był to dopiero początek czekających na nas atrakcji, czyli pojedynków o honor rycerski lub rękę pięknej białogłowy, konkursów o tytuł Jagienki czy najlepszego giermka.
2016-10-04:
Biegi
W dniu 29.09.2016 w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wielobojach lekko-atletycznych.
Drużyna dziewcząt w składzie:
1.Joanna Kowalik
2.Klaudia Nazarowicz
3.Wiktoria Zborowska
4.Kinga Subocz
w biegach sztafetowych zajęły II miejsce
w biegach na 100 m Kinga Subocz była II a Joanna Kowalik IV
w biegu na 400 m Wiktoria Zborowska była III
w skoku w dal Klaudia Nazarowicz osiągnęła II wynik nie liczony do klasyfikacji drużynowej
w skoku w dal Karolina Rutkowska IV miejsce
w pchnięciu kula Izabela Mendyk II miejsce.
2016-10-04:
Biegamy, strzelamy, walczymy …
1 października 2016 roku uczniowie klasy II d o profilu wojskowym Szymon Bednarz, Mateusz Sobieszczuk i Piotr Szymczak pod opieką nauczyciela zajęć wojskowych p. Pawła Kraśniewskiego uczestniczyli w „Wojewódzkich Zawodach Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Obronnym – 2016” w Olsztynie, reprezentując sekcję strzelecką węgorzewskiego oddziału Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju.
Zawody składały się z dwóch konkurencji. Pierwszą był marszobieg zespołowy na dystansie 2000 m, na trasie którego trzeba było wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z karabinka sportowego - kal. 5,6 mm, trafiając z odległości 50 m w tarczę - „biatlonkę” oraz dużą siłą, rzucając atrapą granatu F-1 o ciężarze 600 gram na odległość 30 m. Drugą konkurencją był pojedynek strzelecki rozgrywany systemem każdy z każdym, także z karabinka sportowego. Nasi uczniowie pomimo, że był to ich pierwszy start w tego typu zawodach z dużym zaangażowaniem i determinacją walczyli o podium. W pojedynku strzeleckim zajęli bardzo dobre trzecie miejsce, ale niestety strzelanie podczas pierwszej konkurencji zagwarantowało im dopiero piąte miejsce. W ogólnej klasyfikacji uplasowali się na tak nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu, tuż za podium.
2016-10-03:
I NAWET OLSZTYN NAM NIESTRASZNY!
I i III MIEJSCE NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE WYDZIAŁU FILOZOFII UWM!
W piątek 23 września 2016. niewielka grupa reprezentantów Naszej Szkoły odkrywała nieznane dotychczas filozoficzno-fotograficzne oblicze Olsztyna w ramach organizowanych tam Dni Nauki i Sztuki.
Zaruszczanie uczestniczyli w nadzwyczaj ciekawym warsztacie fotografii (na nim okazało się, że obraz i myśl są bardzo powiązane), stanowczo zbyt krótkim wykładzie filozoficznym, poświęconym związkom fotografii z antropologią oraz rozwiązywali psychotest " Zmierz swój światopogląd". Bardzo przyjemnym zakończeniem pobytu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim okazała się informacja, że Justyna Młotkowska zajęła I miejsce, a Weronika Kozłowska - III miejsce w trzeciej edycji konkursu " Bazar Idei : obrazy ze świata wartości" . Dziewczęta bardzo umiejętnie, za pomocą jedynie trzech fotografii i krótkiego eseju opowiedziały, czym są dla nich życie, wolność i wiedza. I najwyraźniej zasłużyły na swe laury.