Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 53034 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-10-26:
Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców
W dniu 16 października 2017r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców, w którym brały udział dwa zespoły z LO pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego i jedna drużyna z ZSZ.
Po losowaniu odbyły się mecze pomiędzy LO I i ZSZ (16:10) oraz LO II i ZSZ (14:15), a turniej zamykało spotkanie LO I z LO II (17:10). W końcowej klasyfikacji drużyna LO I w składzie: Kacper Barszcz, Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Jakub Szczepański, Przemysław Dudziński, Szymon Jóźwiak, Jędrzej Kowalczyk, Adam Gryczka i Jakub Rutkowski zajęła I miejsce, a drużyna LO II w składzie: Paweł Sobieska, Mateusz Trzasko, Kamil Ślifirski, Kacper Kubajka, Kacper Kurpiewski, Sebastian Jurek, Kacper Szewczyk, Kacper Huszczo i Szymon Kępa zajęła III miejsce.
2017-10-26:
Wywiad z panem Pawłem Kraśniewskim, nauczycielem zajęć wojskowych i wychowania fizycznego, organizat
W: Jakie najważniejsze informacje warto przekazać odnośnie spotkań w strzelnicy "Spartakus"?
PK: Były to zajęcia sportowe, odbywające się dwa razy w tygodniu. Miesiąc obcowania z bronią pneumatyczną podsumowaliśmy zawodami strzeleckimi, w których uczniowie strzelali z trzech pozycji - leżącej, klęczącej oraz stojącej. Strzelano z broni o kalibrze 4,5 milimetra na odległość dziesięciu metrów. Przy każdej z pozycji zliczano punkty po pięciu strzałach. Maksymalnie można było zdobyć dwieście punktów.
W: Jak ocenia Pan zdolności strzelców?
PK: Uczniowie strzelają precyzyjnie i w skupieniu. Warto podkreślić, że na podium stanęli nie tylko uczniowie z klas o profilu wojskowym. Ola i Patrycja są uczennicami pierwszych klas, a strzelają równie dobrze jak starsi koledzy. Mamy ukryte talenty, o których nie wiemy!
W: Wiemy, że Szkolny Klub Strzelecki prosperuje drugi rok. Czy frekwencja z roku na rok wzrosła?
2017-10-12:
TENIS STOŁOWY
Dnia 06.10.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Zaruskiego w Węgorzewie odbył się coroczny turniej tenisa stołowego.
W rywalizacjach brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Turniej odbył się pod czujnym okiem trenera tenisa stołowego Pana Piotra Lewko. Pan Piotr bacznie obserwował zawodników i sprawiedliwie ich oceniał. Turniej został uroczyście rozpoczęty wystąpieniem dyrektora naszej szkoły Pana Waldemara Czapskiego oraz Pana Piotra. Po uroczystym otwarciu zawodnicy ustawili się przy stołach aby rozpocząć rywalizacje. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko i zawzięcie walczył o miejsce na podium. W finale dziewcząt zmierzyły się Alicja Kulinek oraz Karolina Waraksa. Po emocjonującym starciu dziewcząt wynik był ostateczny. Alicja stanęła na podium zdobywając honorowe pierwsze miejsce. Następnie w finale chłopców zmierzyli się Wiktor Szalast oraz Kacper Szewczyk. Chłopcy walczyli do końca, żaden nie ustępował drugiemu. Walka była zacięta. Po bardzo długiej rywalizacji Kacper zakończył starcie z rywalem pokonując go i zajmując przy tym pierwsze miejsce.
2017-10-12:
Licealiści na spotkaniu z przedstawicielami Ośrodka Debaty Międzynarodowej
Współpraca Polski z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej jako czynnik bezpieczeństwa Europy. Pod takim hasłem 25 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbyło się spotkanie klasy IC i IA z przedstawicielami Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. - Zaplanowaliśmy spotkania cykliczne, co dwa tygodnie dla klas akademickich i humanistycznych. – mówi Waldemar Ołyński, nauczyciel, inicjator i organizator spotkania -Chcemy przedstawić uczniom zagadnienia z zakresu polityki międzynarodowej, samorządności, ale również historii i kultury.
Wykład dla uczniów poprowadził dr. Krzysztof Żęgota z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, który w jasny i zrozumiały, a zarazem ciekawy sposób opowiedział historię obwodu kaliningradzkiego, polsko- rosyjskiej współpracy transgranicznej , przedstawił zagrożenia, korzyści i szanse płynące z naszego sąsiedztwa.
2017-10-12:
Pierwsza pomoc na wielorybie, czyli otrzęsiny w LO
Na początku października, tradycyjnie już, w Węgorzewskim LO odbyły się otrzęsiny i ślubowanie, po których pierwsze klasy oficjalnie zostały prawdziwymi Zaruszczakami.
Zadania pełne humoru i dobrej zabawy przygotowali uczniowie klas drugich przebrani za diabełki i krewetki. Pierwszaki musiały udobruchać złego Posejdona i Jego żonę piosenką, układem tanecznym przygotowanym razem z wychowawcami, trenem na cześć antycznego boga oraz wykonaniem Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej na wielorybie. Zaraz po tym sprawdzono ich wiedzę na temat mórz i oceanów w quizie. Następnie musieli przejść ekstremalny tor przeszkód, który kończył się specjalnie przygotowaną morską miksturą- miks wszystkich smaków nie przypadł do gustu chyba nikomu a mimo to wszystkim klasom udało się wykonać każde z zadań. Potężny władca mórz oraz jego piękna żona bez wahania przyjęli nowych marynarzy na pokład naszego liceum.
- Bardzo mi się podobało. Byłem bardzo podekscytowany, ale jednocześnie przerażony, nie wiedziałem co mnie może czekać. Fajnie się bawiłem i super dopingowało mi się swoją klasę. Już od drugiego dnia w szkole czułem się Zaruszczakiem, ale teraz mam na to papier – śmieje się Szymon Wawrzynkowski z 1b, patrząc na akt chrztu, który otrzymali wszyscy uczniowie klas 1.- Zdążyłem się zaaklimatyzować, jest mi tu naprawdę dobrze.- dodaje.
2017-10-12:
POWIATOWE BIEGI SZTAFETOWE w POZEZDRZU
Zgodnie z kalendarzem powiatowych imprez sportowych w dniu 25.09.2017r., na terenie Orlika w Pozezdrzu odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Naszą szkołę, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego reprezentowali: Kamila Sojka - kl. I A,Wiktoria Zborowska kl.II, Kinga Subocz kl.II D, Kamila Kułaga – kl. I D, Rozalia Krupka – kl. I D, Sara Stadnyk – kl. I D, Martyna Pacewicz – kl. I D, Klaudia Nazarowicz – kl. II A, Wiktoria Królak – kl. II A, Klaudia Jadeszko – kl. III D, Jakub Kamiński – kl. I D, Jakub Skrzecz – kl. I D, Maciej Suchy – kl. I D, Dawid Sikora – kl. I D, Marcin Tokarz – kl. II B, Jakub Lewandowski – kl. I D, Piotr Szymczak – kl. III D, Damian Kondzior – III D, Tomasz Flis – kl. III D, Jakub Woźnica – kl. III D, Piotr Meller – kl. III D.
2017-10-03:
Świeżo upieczeni Zaruszczacy w plenerze
Na początku września odbyły się biwaki klas pierwszych.
Zawitaliśmy do miejsca spotkań uczniów, którzy integrowali się pod czujną opieką wychowawców: pani Elżbiety Siwińskiej, Karola Kępki, Pawła Kraśniewskiego oraz Anny Faj.
Uczniowie klas I A i B uczestniczyli w rozmaitych zajęciach, m.in. wykład pani Krystyny Jarosz na temat Wizny, natomiast pan Mikołaj Grochot opisał życie codzienne w Korei Północnej, gdzie spędził kilka miesięcy. Czas wolny spędzano przy tlącym się ognisku.
Z samego rana wykonywano orzeźwiającą, poranną gimnastykę.
Integracja trwała w najlepsze.
Uczniowie ciepło wspominali pobyt w domkach podczas czasu wolnego.- Największą wadą była pogoda - nieustannie padał deszcz, lecz nie przeszkadzał nam w integracji, tłumaczyli świeżo upieczeni Zaruszczacy.
2017-10-03:
WYNIKI XII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU EKOLOGICZNEGO NADZIEJA ZIEMI
Beneficjentami jednodniowego Turnieju Ekologicznego, który odbył się 29 września 2017r z okazji Światowego Dnia Drzewa byli gimnazjaliści.
Zmagania przebiegały w kilku etapach.
Pierwszy –polegał na wykonaniu i zaprezentowaniu albumów a także filmów lub prezentacji dotyczących ochrony i znaczenia drzew ze zdjęciami drzew i zadrzewień śródpolnych z miejscowości, z której pochodzą uczniowie ( 15 gatunków - 15 zdjęć autorskich, z nazwą polską i łacińską).
Drugi – rozwiązanie testu n/t znaczenia drzew rosnących w mieście, w lesie i drzew śródpolnych; skutków masowego wycinania drzew i ogólnej wiedzy o drzewach.
Trzeci - wykonanie zadań w terenie.
Każdy etap był punktowany. Suma punktów ze wszystkich kategorii pozwoliła wyłonić zwycięzców.
Wyniki XII MTE:
I miejsce zespół z Więcek (opiekun mgr Ewa Szarmacher) w składzie :
1. Bodnar Mateusz
2. Kicka Katarzyna
3. Smolińska Kamila
2017-09-01:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
7 września 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
O godzinie 16:00 na dolnym korytarzu spotkanie plenarne rodziców uczniów klas I.
Spotkania pozostałych rodziców z wychowawcami rozpoczynają się o godzinie 16:30. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2017-09-01:
KIERMASZ KSIĄŻEK UŻYWANYCH
Kiermasz książek używanych odbędzie się 6.09.2017 (środa), o godzinie 13:15 (po szóstej godzinie lekcyjnej.
2017-09-01:
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017r. (poniedziałek), o godz. 10:00.