Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 stycznia 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
Od 8.11.2006 jesteś 1872048 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-12-14:
„Mistrzowie tenisa stołowego”
Węgorzewo/Giżycko/Kętrzyn/Gołdap/Lidzbark Warmiński
„Cieszą mnie postępy moich zawodników, są bardzo zdyscyplinowani i otwarci”- mówi Piotr Lewko- trener drużyny tenisa stołowego naszego liceum. Nasza drużyna zaszła bardzo daleko. Od etapu międzyszkolnego, do szczebla wojewódzkiego. Nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko żeby osiągnąć ten cel. Treningi zaczęli pod koniec września po trzy razy w tygodniu pod czujnym okiem trenera. Swoją walkę o sukces zaczęli w naszym liceum węgorzewskim. Po czym z niewielkim trudem przeszli do Mistrzostw Powiatu gdzie było trochę trudniej, lecz to i tak nie sprawiło im większej trudności, żeby dostać się do Mistrzostw Rejonowych, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsca. Przed naszymi tenisistami najważniejszy etap do którego dostali się bez problemu- etap wojewódzki. Między tymi ważnymi zawodami nasi zawodnicy brali udział w otwartych zawodach, między innymi: z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w Giżycku, w Memoriale Kętrzyńskim, oraz w zawodach o Puchar Burmistrza w Gołdapi. Na każdych zawodach pokazywali ogromną klasę, oddanie oraz wykazywali się profesjonalizmem. „Czarnymi końmi” trenera są Marcin Skrypoczka oraz Alicja Kulinek, którzy zrobili ogromne postępy, swoim doświadczeniem, oddaniem i zacięciem sportowym pokazują na co ich stać i nie dają łatwo za wygraną przeciwnikowi przy czym sprawiają że na długo zostają w oczach rywala.
2016-12-14:
Magia listów i prawa człowieka
Węgorzewo. Amnesty International i Olimpiada o Prawach Człowieka we Współczesnym Świecie.

W nocy z 2 na 3 grudnia 2016 w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Zaruskiego już po raz czwarty odbył się Maraton Pisania Listów, czyli największe na świecie wydarzenie na rzecz praw człowieka, organizowane od 2001r przez Amnesty International. W tym roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, i nie tylko, podjęli się walki o trzy sprawy: Rodzinnej społeczności Peace River - Kanada, 20 lat więzienia za SMSa- omusoh Ivo Feh – Kamerun i Eren Keskin z Turcji za mówienie prawdy. Do akcji przystąpiło 27 osób, które przez całą noc dzielnie walczyli ze zmęczeniem, mając na celu napisanie jak największej ilości listów do władz państw bohaterów. Wydarzenie zakończyło się w sobotni poranek o 6:00, z łączną sumą ponad 219 listów. To przedsięwzięcie uświadomiło młodzieży jak istotne są zaangażowanie w pomoc innym i wrażliwość na ludzkie cierpienie.
-Jak radziliśmy sobie ze zmęczeniem i bolącymi palcami? W chwilach odpoczynku ubieraliśmy choinkę i przygotowywaliśmy świąteczne dekoracje. – opowiadają wolontariuszki.- Tego wieczoru, spotkała nas również miła niespodzianka. Tadeusz Ciborski podarował nam 20 koszulek z logo naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, dzięki czemu przy następnych akcjach, organizowanych na terenie naszej gminy i nie tylko, w których weźmiemy udział – poznacie nas po zielonych koszulkach . Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi za koszulkę i wsparcie na jakie z jego strony zawsze możemy liczyć.- dodają dziewczyny.
2016-12-14:
DORADZTWO ZAWODOWE
W miniony piątek (25.11) klasy trzecie brały udział w zajęciach z doradztwa zawodowego "Nowoczesne narzędzia poszukiwania pracy". W zaledwie 45 minut dowiedzieliśmy się m.in. czym jest networking oraz jak skutecznie inwestować w siebie oraz swoją przyszłą karierę. Dodatkowo poznaliśmy proces, który powinien towarzyszyć nam w wyborze studiów. Z pewnością już niedługo wykorzystany nabytą wiedzę!
2016-12-14:
Klasowy konkurs rzutów do kosza klas I D i I B
W dniu 25.11.2016 r. w klasach 1 d i 1 b (dziewczęta) na zajęciach wychowania fizycznego odbył się klasowy konkurs rzutów do kosza. Konkurs miał na celu popularyzację piłki koszykowej wśród młodzieży szkolnej, propagowanie zdrowego stylu życia, propagowanie postawy fair play. W konkursie wzięło udział 9 chłopców z 1 d i 8 dziewcząt z 1 d i 1 b. Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Każdy uczestnik konkursu musiał wykonać 20 rzutów do kosza, w tym:
- 3 rzuty z dwutaktu po kozłowaniu z lewej strony - każdy celny rzut oceniany za 1 punkt,
- 3 rzuty z dwutaktu po kozłowaniu z prawej strony - każdy celny rzut oceniany za 1 punkt,
- 5 rzutów osobistych - każdy celny rzut oceniany za 2 punkty,
- 9 rzutów z za linii 6,75 m - 3 rzuty z lewej strony, 3 z prawej strony, 3 rzuty ze środka -każdy celny rzut oceniany za 3 punkty.
W kategorii dziewcząt podium wywalczyły:
I miejsce – Klaudia ŻRUBEK – 1 d;
II miejsce – Karolina RUTKOWSKA- 1 d; III miejsce – Lilia GASPARJAN- 1 d.

W kategorii chłopców podium wywalczyli:
I miejsce – Mateusz JUREWICZ – 1 d;
II miejsce – Daniel CYBULSKI- 1 d;
III miejsce – Jakub DUDA – 1 d.
2016-12-14:
Szkolenie klas mundurowych czas zacząć - rok szkolny 2016/2017.
No i zaczęliśmy kolejny rok szkolny 2016/1017 zajęć wojskowych organizowanych w ramach porozumienia podpisanego z 11 Mazurskim Pułkiem Artylerii w Węgorzewie. Nasze klasy o profilu mundurowym uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez żołnierzy zawodowych na terenie jednostki wojskowej. Młodzi adepci sztuki wojskowej z klas I D, II D, III D w miesiącach październiku, listopadzie 2016r. mieli możliwość praktycznego zapoznania się z następująca tematyką żołnierskiego rzemiosła:
- składanie się do strzału, celowanie i oddanie strzału – trening z wykorzystaniem trenażera „Cyklop”;
- strzelanie z broni pneumatycznej;
- marsz krokiem zwykłym i defiladowym;
- zapoznanie się z sprzętem gaśniczym będącym na wyposażeniu jednostki wojskowej.
2016-12-14:
Być jak Spartakus!
Węgorzewo. Zajęcia strzeleckie i siłownia w LO.

Nasz Klub Sportowy ''SPARTAKUS'', działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie pręży muskuły. Wszystko za sprawą organizowanych co tydzień zajęć strzeleckich i sportowych, gdzie uczestnicy dbają o swoją sprawność fizyczną, wzmacniają mięśnie i poprawiają sylwetkę. W dawnym pomieszczeniu technicznym, a obecnie przygotowanej dla celów treningowych strzelnicy, chętni uczniowie zapoznają się z budową i zasadami działania broni pneumatycznej krótkiej (pistolet) i długiej (wiatrówka) oraz sprawdzają się, strzelając do tarcz z odległości 10m i 15m w różnych postawach strzeleckich: stojącej, klęczącej i leżącej. Dodatkowo uczestniczą w wykładach o szkodliwości używek i dopalaczy dla organizmu ludzkiego i rozmawiają o formach zdrowego spędzania wolnego czasu.
2016-12-14:
Wolontariusze na medal
„Dodajemy świętom smaku”- pod takim hasłem odbyła się jubileuszowa 20. Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności. W ostatni weekend wolontariusze ze Szkolnych Kół Wolontariatu, działających przy węgorzewskim liceum oraz ich młodsi koledzy z węgorzewskiego gimnazjum, spisali się na medal. Po raz kolejny zbierali w węgorzewskich marketach produkty żywnościowe dla potrzebujących, pod troskliwym okiem opiekunów: Bożeny Cudowskiej, Doroty Kamińskiej i Hanny Domasławskiej-Pomian. W akcji, w tym roku wzięło udział ponad 80 młodych aktywistów z liceum i gimnazjum.
-Bardzo mi zależało, by wziąć udział w tej akcji, bo dzięki niej potrzebujący ludzie mogą przeżyć prawdziwą Wigilię, poza tym lubię pomagać, chciałabym, by potrzebujący wiedzieli, że o nich pamiętamy, zwłaszcza w tym szczególnym bożonarodzeniowym okresie.- mówi Paulina Chmielewska, uczennica liceum. – Pomaganie daje dużo satysfakcji, fajnie jest czuć, że ma się jakąś moc sprawczą i jest się komuś potrzebnym – dodaje Patrycja Szumowska.
2016-12-14:
Turniej pełen emocji
27 października w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców udział wzięło 27 uczestników. Na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie oprócz zawodników zgromadziło się wielu uczniów, dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandra Oczkowska z klasy IID.
Zawody rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz.
- System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując mocne tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11:9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji przypieczentowując jej zwycięstwo 3:0. Na najnizszym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
- Bardzo się denerwowałam przed zawodami. Chociaż zwyciężyłam nie jestem zadowolona, mogłam grać lepiej!- mówi Alicja Kulinek- zdobywczyni I miejsca.
2016-11-30:
SIATKARKI
W dniu 29.11.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organizatorem była nasza szkoła. Drużyna LO, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiła w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska, Martyna Głębocka, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Róża Lipska i Patrycja Wakszyńska.
W rozgrywkach uczestniczyły po dwa zespoły z Kętrzyna, z Lidzbarka Warmińskiego, z Bartoszyc oraz przewidziane regulaminem dwa zespoły z Węgorzewa (ZSZ – nie przystąpił do rozgrywek). Drużyny zostały podzielone na dwie grupy :
A. LO I Bartoszyce , ZSPO I Lidzbark Warmiński, PCE II Kętrzyn i ZSZ II Węgorzewo
B. ZSK I Kętrzyn, LO I Węgorzewo, ZS II Bartoszyce i ZSZ II Lidzbark Warmiński.
2016-11-30:
Węgorzewscy licealiści z awansem
Alicja Kulinek i Marcin Skrypoczka nie oddali nawet seta podczas Mistrzostw Rejonu w drużynowym tenisie stołowym, które rozegrane zostały 22.11.2016r. w Lidzbarku Warmińskim.
Prawo udziału w tych mistrzostwach mieli mistrzowie i wicemistrzowie czterech powiatów tj. lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i węgorzewskiego. W kategorii dziewcząt Ala wygrała wszystkie swoje pojedynki singlowe po 3:0 i gry deblowe wraz z Karoliną Waraksa. W kategorii chłopców również Marcin nie miał sobie równych. Idąc za przysłowiowym „ciosem” nasi licealiści wzięli udział w otwartym turnieju o Puchar Burmistrza Gołdapi (26.11.2016r.). W turnieju tym wzięli również udział zawodnicy z Federacji Rosyjskiej.
2016-11-22:
Siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego na najwyższych stopniach podium w PRPS
Minął tydzień od powiatowych rozgrywek chłopców, a dziewczęta udowodniły, że waleczna płeć piękna w naszej szkole przynosi nie mniej radości. Drużyny dziewcząt, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego zdobyły I i II miejsce w powiecie.
Turniej odbył się w hali Liceum Ogólnokształcącego w dniu 08.11.2016r. Drużyna LO I w składzie: Alicja Joka, Aleksandra Miazga, Aleksandra Furtak, Katarzyna Traczyk, Urszula Saramak, Laura Giczewska i Martyna Głębocka zajęła I miejsce i awansowała do turnieju rejonowego Szkolnego Związku Sportowego, a drużyna LO II w składzie: Aleksandra Kuć, Eliza Drabyk, Klaudia Jadeszko, Karolina Pyłypcio, Patrycja Wakszyńska i Aleksandra Sroka zajęła II miejsce. III miejsce w turniej zajęły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych, które przegrały mecze z LO I i LO II w stosunku 2:0. Nagrody w postaci pucharu oraz medali sponsorowało Starostwo Powiatowe, a wręczała p. Barbara Dawcewicz.