Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 23 stycznia 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
Od 8.11.2006 jesteś 1872085 osobą odwiedzającą naszą stronę
2016-11-22:
Siatkarskie święto chłopców LO
Jak co roku w listopadzie, gdy za oknami szaro i ponuro, przychodzi czas emocji na Powiatowych. Rozgrywkach Piłki Siatkowej Chłopców. W tym roku nasi sportowcy spisali się na 200%. Drużyny LO I i LO II, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w pięknym stylu pokonały uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych.
Siatkarze z LO I w składzie: Mateusz Rodziewicz – kl. III A, Maciej Polakowski – kl. III D, Marcin Kowalewski – kl. III A, Michał Niedziółka – kl. III D, Kacper Oszako – kl. II B, Wiktor Szalast – kl. II B zdobyli mistrzostwo powiatu pokonując LO II (II miejsce w turnieju) w składzie: Piotr Meller – kl. II D, Jędrzej Kowalczyk – kl. II A, Jakub Szczepański – kl. II B, Radosław Majewski – kl. III A, Kasjan Biłas – kl. I B, Kacper Kramek – kl. I C i Emil Grunwald – kl. II A. III miejsce zajęli uczniowie z ZSZ.
2016-11-22:
Turniej siatkówki
W dniu 05.11.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w hali OSiR w Turnieju Siatkówki z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Do rozgrywek przystąpił zespół z Jednostki Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, reprezentacja „Przedsiębiorców”, Straży Granicznej, przedstawicieli Pozezdrza oraz drużyna „Eskulapa” sponsorowana przez Szpital Psychiatryczny. Mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupie walczyły o I i II miejsce, a zajmujące drugie miejsca – o III i IV.
2016-11-22:
Stypendystki z Węgorzewa
„Ach, jaka ta nasza młodzież zdolna...”- mogliśmy usłyszeć po raz kolejny, tym razem od Wicewojewody na uroczystej gali rozdania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
W miniony wtorek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, na której wyróżnionym uczniom województwa Warmińsko- Mazurskiego wręczono stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uświetniły przemówienia Wicewojewody i Wicekuratora oraz występy muzyczne uczniów olsztyńskich szkół. Wśród stypendystów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazły się przedstawicielki węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych: Julia Łapo, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen . Mariusza Zaruskiego oraz Klaudia Łoch z Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen Józefa Bema. Julia, zapytana o to, jak udało jej się osiągnąć tak dobre wyniki w nauce, zgadza się ze słowami zasłyszanymi na akademii rozdania "jak się chce, to się da".
2016-11-22:
Alicja Kulinek na podium
Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę licealiści z naszego miasta uczcili przy stołach ping-pongowych biorąc udział w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego w Giżycku z udziałem zawodników z Litwy.
Najlepszą lokatę bo I miejsce zajęła Alicja Kulinek natomiast II miejsce – Karolina Waraksa, a V-VI Eliza Drabyk.
W kategorii chłopców IV miejsce zajął Marcin Skrypoczka, a miejsce V-VI kolejny reprezentant Węgorzewa – Sebastian Kozakiewicz.
Minęła raptem doba nasi tenisiści idąc „za ciosem” wzięli udział w kolejnym turnieju (13.11.2016) tym razem o Memoriał Marty Komor w Kętrzynie. I tym razem możemy być dumni z naszych tenisistek. W finale Alicja Kulinek przegrała z reprezentantką ekstraklasy z Lidzbarka Warmińskiego 1:3. Wymiana piłek w niektórych fragmentach gry między tymi zawodniczkami była bardzo widowiskowa. Kolejny udany start zanotowała utalentowana zawodniczka z Zaruskiego – Karolina Waraksa – III miejsce. Marcin Skrypoczka z kategorii chłopców VII-VIII, a Sebastian Kozakiewicz IX-XII.
2016-11-10:
WYWIADÓWKA
17 listopada 2016 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
O godzinie 16:00, w centrum multimedialnym, odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.
2016-11-09:
Turniej pełen emocji
Węgorzewo. Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców w LO.
27 października na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie zgromadziło sie wielu uczniów, prócz zawodników znalazło się wielu kibiców dopingujących swoich faworytów.
- Trzymam kciuki za brata Daniela, wiem, że chociaż dobrze gra potrzebuje mojego wsparcia- mówi Aleksandara Oczkowska z klasy IID. Zawody w tenisa stołowego rozegrane zostały systemem do ''dwóch przegranych'' dającym szansę na 3 miejsce zawodnikom , którzy przegrali jeden mecz. - System ten powoduje, że każdy ma równe szanse- komentuje Kacper Oszako- jeden z sędziów zawodów.
Chociaż w kategorii dziewcząt udział wzięło 6 pań, to poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie utalentowane zawodniczki Alicja Kulinek (IA) i Karolina Waraksa (IC), które rozegrały pasjonujący finał. W pierwszym secie, po długotrwałej wymianie lepsza okazała się Ala, wygrywając 13:11. Drugą partie mocno zaczęła Karolina, dyktując szybkie tempo rozgrywki, które jednak wytrzymała Kulinek wygrywając ostatecznie 11: 9. Trzeci a zarazem ostatni set bezdyskusyjnie należał do Alicji, przypieczętowując jej zwycięstwo 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęła Milinkiewicz Patrycja z IID.
2016-11-02:
18 IIID
10 października klasa IIID wybrała się na grę terenową, która toczyła się w lesie niedaleko Pozezdrza. Mimo mżystej pogody humory dopisywały- w końcu nie ma lekcji w szkole . Szybko okazało się, że gra terenowa to tylko kamuflaż i że nasze wychowawczynie p. Hanna Domasławską-Pomian i p. Dorota Kamińska przygotowały klasową osiemnastkę. Przy ognisku wznieśliśmy toast różową oranżadą i skosztowaliśmy urodzinowego tortu. W końcu wszyscy znaleźli czas by przy pieczeniu kiełbasek po prostu ze sobą porozmawiać. Wychowawcy złożyli nam życzenia, abyśmy osiągnęli wszystko, co sobie wymarzymy i by w dorosłym życiu spotykały nas tylko dobre chwile a jeśli zdarzą się złe, abyśmy umieli przekuć porażkę w sukces.
2016-11-02:
„Z Węgorzewa do Dubaju”
Wybór przyszłej kariery zawodowej jest dylematem wielu młodych ludzi, stojących u progu dorosłości. Niektórym brakuje motywacji w stawianiu górnolotnych celów, innym perspektywa ''wyrwania się'' z peryferii jest zbyt odległa i nieosiągalna. Pomocą w takiej sytuacji może się okazać opowieść osoby, której droga zawodowa układa się po najlepszej myśli. Dlatego też 19 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z Dawidem Potocznym, trenerem personalnym i dietetykiem i absolwentem węgorzewskiego liceum, w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Oprócz tego zwoje umiejętności zaprezentowali młodzi ludzie ze Szkoły Jazdy na Rolkach. –Ewolucje jakie wykonywali naprawdę były niesamowite, można raczej obejrzeć w talentschow’s, niż na żywo i to w wykonaniu naszych kolegów – mówi Ewa z Węgorzewa.
- Mam nadzieję, że goście Węgorzewskiej Kuźni Talentów zainspirują naszą młodzież. Już zaprosiliśmy na przełom stycznia i lutego profesora fizyki pana Marka Józefowicza - mówi Jolanta Rodzewicz- dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie.
2016-10-28:
Dzień Nauczyciela
13 października w Węgorzewskim Centrum Kultury obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział nasze licealne Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Nauczyciele zostali nagrodzeni za trud włożony w edukację i rozwój młodzieży. „To jest jeden z tych dni, w których ja jako dyrektor mam okazję podziękować swoim nauczycielom za pracę. Wydaje mi się, że jest to niezmiernie ważne, ale też uczniowie mają okazję podziękować swoim nauczycielom i to jest dla nas bardzo miłe.” - mówi Pani Jolanta Rodzewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie. „Myślę, że obchody Dnia Edukacji Narodowej są bardzo potrzebne, bo zawód nauczyciela jest mimo wszystko niedoceniany, a jednocześnie bardzo ciężki.”- dodaje Anna Czapska, ekspert do spraw edukacji i promocji zdrowia w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie.
2016-10-26:
PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
W dniu 24.10.2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się w hali OSiR. Do turnieju przystąpiły dwa zespoły z LO pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, dwa zespoły z ZSZ oraz gościnnie drużyna z Gimnazjum. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO I w składzie:
2016-10-24:
PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
W dniu 20.10.2016r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym zmierzyły się zespoły z LO w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego oraz reprezentantki z Zespołu Szkół Zawodowych.
Zgodnie z harmonogramem, o godz. 9.00 rozpoczęliśmy losowanie zespołów w systemie Bergera, co dało nam kolejność spotkań 1- 3 ; 2 – 3 oraz 1 – 2. Zespół pierwszy LO I tworzyły uczennice: Julita Fal – kl. III D, Michalina Stodolska – kl. III D, Monika Łyp – kl. III D, Martyna Tkacz – kl. III D, Weronika Sołtys – kl. III D, Wiktoria Rodzewicz – kl. I A, Izabela Libera – kl. III D, Klaudia Barańska – kl. I D, Wiktoria Zborowska – kl. I D, Kinga Subocz – kl. I D, Karolina Rutkowska – kl. I D i Klaudia Jadeszko – kl. II D. Drugą drużynę – LO II reprezentowały: Karolina Waraksa – kl. I C, Julia Kalus – kl. I C, Karolina Pyłypcio – kl. I C, Aleksandra Kuć – kl. I C, Zuzanna Wiśniewska – kl. I C, Aleksandra Miazga – kl. I C, Klaudia Nazarowicz – kl. I A, Oliwia Gnap – kl. I D, Wiktoria Tyszka – kl. I A, Róża Lipska – kl. II A, Laura Giczewska – kl. II A, Monika Drożyner – kl. II A, Alicja Joka – kl. II A oraz Urszula Saramak – kl. II A.