Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 16 maja 2021 Imieniny obchodzą: Andrzej, Magorzata, Wieczysaw
Od 8.11.2006 jesteś 320228 osobą odwiedzającą naszą stronę
2019-02-01:
NOWY PLAN LEKCJI
Na stronie dostępny jest plan lekcji obowiązujący od 4 lutego 2019 r.
2019-01-18:
PIŁKA HALOWA
W dniu 14.01.2019r. w hali LO w Węgorzewie odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w którym naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego.
Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Zborowska, Kinga Subocz, Katarzyna Mielniczek, Natalia Zwierzykowska, Klaudia Bykowska, Natalia Bednarczyk, Karolina Sawczuk i Wiktoria Banasiewicz udowodniła, że z naszymi paniami nie warto zaczynać grać w twardym stylu, bo w rezultacie w ostatnich minutach na tablicy wyników pojawiło się 3:0 dla LO. Wygrana naszych reprezentantek to awans do rozgrywek rejonowych.
Drużyna chłopców LO 2 w składzie - Adam Gryczka, Kacper Kramek, Marcin Tokarz, Rafał Raiński, Mateusz Mielniczek, Kamil Ślifirski, Kacper Kurpiewski to prawdziwi profesjonaliści, którzy osiągnęli w walce z ZSZ wynik dwucyfrowy do zera. Mając taki zespół byli w stanie zwyciężyć z ZSZ 1 i ZSZ 2 oraz LO 1 i zdobyć I miejsce w powiecie. Reprezentacja LO 1 w składzie: Tomasz Szymański, Krystian Radzewicz, Jan Kukier, Adam Kun, Daniel Jurkiewicz, Stanisław Wałach, Jakub Jurczak, Mateusz Trzasko i Krystian Wołąziewicz to, z małym wyjątkiem, młode wilki, które w walce o II miejsce w pięknym stylu pokonała ZSZ 1 i ZSZ 2.
2019-01-15:
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW
17 stycznia 2019 r. (czwartek) o godzinie 17:00, odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:20 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.
2018-12-19:
SZS chłopcy
W dniu 13 grudnia 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego uczestniczyli w Mistrzostwach Rejonu 2 W-M SZS Piłki Siatkowej Chłopców, które odbyły się w MOSiR w Kętrzynie. W turnieju udział wzięli zespoły z ZSO Kętrzyn, ZSP 2 Bartoszyce, ZSZ Lidzbark Warmiński, ZSiPD Lidzbark Warmiński – I miejsce, ZSCKR Karolewo - II miejsce, ZSP nr1 Bartoszyce i LO Węgorzewo.
Nasza drużyna w składzie: Kamil Ślifirski, Mateusz Trzasko, Kacper Kramek, Wiktor Szalast, Sebastian Jurek, Stanisław Wałach, Maciej Kaszucki i Jan Kukier zajęła III miejsce ulegając w półfinale ZSiPD z Lidzbarka Warmińskiego 2:0. Przed meczem półfinałowym nasi dzielni chłopcy pokonali w pięknym stylu ZSO Kętrzyn i ZSP 2 Bartoszyce, a w walce o trzecie miejsce ZSP nr1 Bartoszyce.
2018-12-19:
Piłka ręczna dziewcząt
W dniu 10.12.2018 w hali sportowej OSiR w Kętrzynie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych ,, Licealiada,,.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt pod opieką prof. Ewy Wesołowskiej w składzie:
Kinga Subocz III D, Klaudia Bykowska II A, Weronika Aftyka II B, Doriana Cimo II B, Wiktoria Banasiewicz II B, Nina Woynarowska II B, Karolina Sawczuk II C, Maryna Pacewicz II D, Rozalia Krupka II D, Wiktoria Zborowska III D.
W klasyfikacji końcowej drużyna po rozegranych meczach zajęła III miejsce i wróciła z dyplomem i pucharem.
2018-12-19:
Siatkarki LO w Węgorzewie w trójce najlepszych w regionie
dniu 17.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyły w Półfinale Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w hali Urania w Olsztynie. Nasze mistrzynie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiły w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Martyna Pacewicz, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock, Dominika Szram i Maja Sawicz.
Po ciężkich bojach panie uległy zespołom z Olsztyna (LO Chemik i LO IV) natomiast w kolejnym spotkaniu pokonały 2:0 odwieczne rywalki z ZSP 2 Bartoszyce i zajęły III miejsce w 1 regionie.
2018-12-19:
SZS
W dniu 14.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, uczestniczyły w turnieju rejonowym w ramach eliminacjach do Mistrzostw Regionu I Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej. Zespół w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Martyna Pacewicz, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Aleksandra Sobolewska, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock i Dominika Szram od godziny 10.00 do godziny 18.00 walczył o nominację do rozgrywek półfinałowych w Olsztynie.
Turniej odbywał się na dwóch halach w Kętrzynie. Nasz zespół, po losowaniu, rozpoczął rozgrywki w ZS im. Marii Skłodowskiej - Curie będąc w grupie z ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz ZSZ Kętrzyn. Nasze panie dzielnie pokonały oba zespoły po 2:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału pokonując w nim ZSZ Lidzbark Warmiński 2:0 w hali PCSTiR Kętrzyn. W finale reprezentantki LO spotkały się z ZSP2 Bartoszyce i uległy w tie-breaku 13:15. W walce o III miejsce PCE Kętrzyn pokonało ZSZ Lidzbark Warmiński. W końcowej klasyfikacji, na sześć drużyn, LO Węgorzewo zajęło II miejsce i awansowało do rozgrywek Regionu w Olsztynie, które odbędą się 17 grudnia 2018r. w hali Urania.
2018-12-19:
FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH
Dnia 7 grudnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal nauk przyrodniczych. Z tej okazji liceum gościło uczniów i nauczycieli z 8 szkół (polskich i zagranicznych): w Baniach Mazurskich, Wydminach, Radziejach, Pozezdrzu, Srokowie, Czerniachowsku - Rosja, Niemieżu i Niemenczynie – Litwa. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, zaś dyscyplinami naukowymi, wokół których skupiało się wydarzenie były: biologia, fizyka i chemia. - "Uczniowie chętnie przyjeżdżają, nie tylko na konkursy, ale też żeby zwiedzać miasto."- Opowiadają opiekunowie z Obwodu Kaliningradzkiego. „Młodzież czeka na grudzień, bo wie, że będzie konkurs i chętnie się do niego przygotowuje."- dodają.
W pierwszym etapie uczestnicy wzięli udział w konkursie indywidualnym min. rozwiązywanie testu z biologii, chemii oraz fizyki. Tematyką tegorocznych konkursów indywidualnych było:
Planeta Terra - biologia - Czy możliwe jest życie bez bakterii?
Ceres - chemia - Czy mamy bać się smogu?
Wstęga Mőbiusa - fizyka - Odmienne stany i niezwykłe przemiany.
Zwycięscy konkursu z poszczególnych przedmiotów zostali wyłonieni na podstawie liczby punktów zdobytych w teście.
- Bardzo mi się podoba atmosfera panująca w szkole podczas festiwalu, tym bardziej, że jestem absolwentką tej szkoły!- opowiada Anna Piech-Wróbel, opiekun drużyny z Bań Mazurskich
-Byłam tu parę razy i sądzę, że poziom jest wyrównany. Znam panią od chemii, była moją nauczycielką, więc sądzę, że ten test nie mógł być za trudny- śmieje się.
W drugim etapie brały udział drużyny, które miały za zadanie przygotować pokazy i prezentacje dotyczące szeroko rozumianych zagadnień ekologicznych, jak również przybliżające pojęcia i zjawiska przyrodnicze. Drużyny, które brały udział w rywalizacji otrzymywali punkty przeliczeniowe za test oraz za część praktyczną. Prezentacje uczestników oceniała komisja powołana spośród nauczycieli szkół, biorących udział w konkursie. Ocenie podlegały: poprawność merytoryczna wystąpień, sposób zaprezentowania zjawiska, oryginalność i wkład pracy uczniów w przygotowanie pokazu oraz wykorzystanie 5-minutowego limitu czasu.
Obok przystępnej formy, przygotowane wystąpienia zawierały solidną dawkę wiedzy, a przy tym były tak sugestywne i ciekawe, że nawet bariera językowa nie stanowiła problemu.
2018-12-19:
Światowy Dzień Praw Człowieka
Dnia 10 grudnia miał miejsce Światowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji w węgorzewskim liceum zorganizowana została akcja „Brak odpowiedzi nie oznacza zgody”. Tematyką akcji było zapobieganie przemocy, również tej seksualnej, a także propagowanie informacji gdzie szukać pomocy, kiedy jest niezbędna. - W całej szkole rozwiesiliśmy plakaty promujące tę akcję oraz uświadamiające młodzież w sprawie problemu molestowania zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zawarliśmy w nich numery telefonów zaufania, przyczyny i skutki molestowania oraz utwierdziliśmy potencjalne ofiary w przekonaniu, że nigdy nie powinny czuć się winne za to, co się stało, a obarczać winą powinniśmy sprawcę, nie strój osoby molestowanej- opowiadają licealiści, uczniowie II klasy humanistycznej, którzy byli pomysłodawcami i realizatorami akcji. - Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i poparciem wśród uczniów, z czego bardzo się cieszymy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję stworzyć więcej kampanii na temat tak ważnych spraw.
2018-12-05:
MARSZ NIEPODELGŁOŚCI
10 listopada br.roku odbył się półmaraton I Marsz Niepodległości. Od godz. 9 trwały zapisy biegaczy. W między czasie,rozpoczął się Marsz Niepodległości,który cieszył się dużą frekwencją,podobnie jak same biegi. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami. Dla zgromadzonych była przygotowana darmowa kawa i herbata. Nie obeszło się bez smakowitych babeczek. Biegaczom została przyrządzona kiełbaska z grila. Zawody mogły się odbyć dzięki pomocy wolontariuszy ze szkolnego szkoła wolontariatu,który chętnie zaangażowali się w wydarzenie.
2018-12-05:
ZAWODY
Sprawozdanie z zawodów sprawnościowo – obronnych dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączonych z konkursem wiedzy w 100 odzyskania niepodległości.
W dniu 09 listopada 2018 r. odbyły się zawody sprawnościowo - obronne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączone z konkursem wiedzy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorem zawodów był 11 Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie. Wsparcia finansowego organizatorowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Gmina Węgorzewo. Wsparcia organizacyjnego Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Celem zawodów było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz stworzenie warunków do zdrowej rywalizacji w różnych dyscyplinach dla młodzieży. Na starcie zawodów stanęło siedemnaście 3-osobowych drużyn z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego.