Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Agnieszka, Inez, Jarosaw
Od 8.11.2006 jesteś 53025 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-08-23:
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów klas IV SP.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w LO
4-go września (poniedziałek)
w Sali nr 15 o godzinie 15:00
Elżbieta Siwińska
Tel. 500251282
2017-08-18:
MAMY ZŁOTY MEDAL
Klaudia Nazarowicz UKS Sokół Węgorzewo została mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U 18 w siedmioboju. Zawody odbyły się w dniach 04-06.08.2017 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Klaudia zaczęła rywalizacje od biegu na 100 mppł uzyskała 14.56 s zaledwie o 0,02 s gorzej od rekordu życiowego. Drugą konkurencją pierwszego dnia był skok wzwyż, padł pierwszy rekord życiowy poprawiony o 5 cm, Klaudia skoczyła 161cm. Kolejną konkurencją było pchnięcie kulą, został pobity drugi rekord życiowy o 34 cm, odległość rekordu życiowego wynosi teraz 12,40m. Ostatnią konkurencją pierwszego dnia był bieg na 200 metrów, uradowana po bardzo dobrych wcześniejszych startach przyszedł czas i na trzeci rekord życiowy. Klaudia pobiegła o 0,34 s szybciej od poprzedniego rekordu który w tej chwili wynosi 26,14 s. Po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji Klaudia miała nad drugą zawodniczką przewagę 76 punktów nad trzecią 111 punktów, nad czwarta zawodniczka traciła już 333 pkt. Drugiego dnia rywalizacje siedmioboistki zaczynały od skoku w dal, wynik uzyskany przez Klaudię to 5,68 cm druga zawodniczka 5,23m zaś trzecia 5,09m. Tym konkursem Klaudia powiększyła przewagę nad rywalkami. Piątą konkurencją był rzut oszczepem, padł kolejny rekord życiowy 32,67m poprawiony o 3,17m. Przystępując do ostatniej konkurencji siedmioboku biegu na 800 metrów, zawodniczka Węgorzewa miała przewagę nad drugą o 177 pkt, jest to ok 13,5 sekundy. Czas który uzyskała Klaudia to 2:32:06s, kolejny rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy. Suma zgromadzonych punktów wyniosła 5062 pkt to o 429 oczek poprawiony rekord życiowy w siedmioboku, jako jedyna przekroczyła granicę 5000 tyś punktów.
2017-07-14:
MATURA 2017 W NASZEJ SZKOLE
Zdawalność w naszym liceum wyniosła 91,2%, gdzie zdawalność we wszystkich liceach w kraju to 84,4%, a w województwie 80,9%.
8,8% uczniów, którzy nie zdali egzaminu przystąpią do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

EGZAMINY OBOWIĄZKOWE
stanin średni: język polski, język angielski,
stanin powyżej średniego: matematyka, język niemiecki, język rosyjski.

Liczba osób, które uzyskały wyniki najwyższe i wysokie:

POZIOM PODSTAWOWY
język polski: 87% - 1 osoba , 86% - 1 osoba, 84%-1 osoba , 80%- 1 osoba, 76%-1 osoba
matematyka: 100% - 3 osoby, 98% - 7 osób, 96% - 2 osoby, 94% - 4 osoby, 92% - 6 osób, 90% - 1 osoba
język angielski: 100% - 13 osób, 98% - 5 osób, 96% - 7 osób, 94% - 5 osób, 92% - 2 osoby, 90% - 2 osoby
język niemiecki: 98% - 1 osoba, 92% - 1 osoba
język rosyjski: 100% - 1 osoba

POZIOM ROZSZERZONY
język polski poziom rozszerzony: 90%-1 osoba, 80%-1 osoba , 76%-1 osoba
język niemiecki: 90% - 1 osoba
język rosyjski: 88% - 1 osoba
matematyka: 84% - 1 osoba, 78% - 1 osoba , 76% - 1 osoba , 74% - 2 osoby
chemia: 82% - 1 osoba, 73% - 1 osoba
historia: 88% - 1 osoba
biologia 82% - 1 osoba, 77% - 1 osoba, 73% - 1 osoba, 72% - 1 osoba
geografia: 85% - 1 osoba , 80% - 1 osoba
wos: 85% - 1 osoba
fizyka: 67% - 2 osoby
2017-06-29:
SPARTAKIADA „7 POWIATÓW – WĘGORZEWO 2017”
W dniach 11-14 czerwca 2017r. uczniowie z LO w Węgorzewie uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych na obiektach OSiR -u i ZG-H Dziokan. Drużyny, pod opieką Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Laura Giczewska, Martyna Głębocka, Patrycja Wakszyńska, Klaudia Jadeszko i Furtak Aleksandra oraz Wiktor Szalast, Kacper Oszako, Mateusz Rodziewicz, Piotr Meller, Kacper Kramek i Jakub Szczepański dzielnie walczyły w turnieju finałowym i w końcowej klasyfikacji zajęły I miejsce wśród mężczyzn i II miejsce wśród kobiet. W imprezie udział brali reprezentanci powiatów: brzezińskiego, gołdapskiego, łobeskiego, wschowskiego, sztumskiego i węgorzewskiego.
2017-06-22:
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI
W dniach 6-8 czerwca 2017r. we Wrocławiu odbył się finał IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii''. W całej edycji olimpiady udział wzięło ponad 3000 uczniów, ale tylko 48 udało się awansować do etapu centralnego, w tym Mateuszowi Latawskiemu z Liceum w Węgorzewie, który wraz z dwiema osobami z województwa warmińsko-mazurskiego stworzył reprezentację. Drużyna musiała przygotować film na jeden z wybranych tematów i obronić ją w formule obrony pracy magisterskiej. Dodatkowo pozytywnie wypaść na egzaminie ustnym. - komisję tworzyło grono fachowców pod przewodnictwem prof. Jerzego Eislera- historyka, dyrektora warszawskiego IPN-u.
-Cieszę się, że podczas wystąpienia prof. Eisler zwrócił na mnie uwagę i wypowiadał się w pochlebnych słowach, "Chciałbym, aby nauczyciele historii myśleli tak jak ty"- powiedział.
2017-06-21:
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.
II Festiwal Nauk Humanistycznych za nami
Już po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się Festiwal Nauk Humanistycznych . 19 maja placówka gościła gimnazjalistów z 4 okolicznych szkół, którzy stanęli do rywalizacji w 5 konkursach języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, historycznym i mitologicznym. Po uroczystym otwarciu przez p. wicedyrektor Natalię Doktór uczestnicy wszystkich konkursów napisali 45 minutowy test dotyczący wybranych zagadnień.
- Zadania były dosyć trudne, ale myślę, że sobie poradziłem- mówi Bartosz Banasiewicz- uczeń Węgorzewskiego gimnazjum- zwycięzca konkursu Lemoniada.
12 Prac Herkulesa to Konkurs Mitologiczny organizowany cyklicznie przez 8 lat przez p. Ewę Zawadkę - Kocham mitologię od zawsze i cieszę się, że są uczniowie, którzy się tym interesują komentuje organizatorka.
2017-06-07:
Obóz przygotowawczy po raz drugi!
Gimnazjaliści biwakują w Liceum.
- Nudny weekend? My się nie nudzimy!- mówią gimnazjaliści, którzy wzięli udział w obozie Przygotowawczym Gimnazjalistów „Pierwszy krok”, organizowanym przez liceum w Węgorzewie już po raz drugi.
W ostatni piątek w internacie węgorzewskiego liceum zaroiło się od młodzieży . Wszystko to za sprawą uczniów gimnazjów z całego regionu, którzy licznie stawili się na obozie.- Wśród uczestników znaleźli się m.in. młodzi ludzie z Grabowa, Boćwinki, Kruklanek, Pozezdrza i Gołdapi. Nie zabrakło oczywiście uczniów z gimnazjum węgorzewskiego. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy, zgodnie z wyborem przyszłego profilu nauczania: grupa mieszana, e-sportowa i ciesząca się największą popularnością mundurowo-sportowa. Piątkowy wieczór poświęcony był nawiązywaniu kontaktów, czemu sprzyjały gry integracyjne, prowadzone przez pedagoga i ognisko, przy którym młodzież wraz z licealistami, należącymi do harcerstwa śpiewała piosenki i radośnie pląsała.
Dla profilu e- sportowego przygotowano wiele ciekawych zajęć. Młodzi informatycy spędzili kilka godzin na ciekawych zajęciach z uczestnikami klubu e-sportowego. Maciej Kaszucki oraz Jerzy Matuła przeprowadzili prelekcję na temat e-sportu i jego miejsca we współczesnym świecie. Organizatorzy zadbali, aby i w nocy młodzież się nie nudziła. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież do 6 rano grała w gry planszowe, oglądała filmy na nocy filmowej, a grupa e-sportowa rozegrała turnieje w gry FiFa, Leauge of Legend i CS: go. - Było naprawdę fajnie, myślę, że przyjdziemy do tej szkoły- zgodnie stwierdzają chłopcy.- Mysleliśmy , że noc w szkole to największy koszmar ucznia ale wcale nie! Nie sądziliśmy, że możemy dobrze się bawić w szkole i to w nocy.- dodają.
Grupa mundurowa wybrała się pod opieką nauczycieli na nocny wymarsz w kierunku tzw. Cmentarza Betezdy, który jest najstarszą nekropolią na terenie powiatu węgorzewskiego. – Na sama myśl , że to był były cmentarz ciarki przechodzą po plecach, a my wybraliśmy się tam przed samą północą – opowiada Ola.
2017-06-07:
LIMES
2 czerwca, gościliśmy w naszej szkole najlepszych matematyków wśród gimnazjalistów naszego powiatu.
VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny LIMES dla gimnazjalistów zorganizowało nasze liceum i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.
W konkursie uczestniczyło 7 trzyosobowych drużyn – 4 z Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie, 2 drużyny z Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Jana Pawła II oraz drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół w Radziejach.
Konkurs składał się z trzech części: testu indywidualnego, zespołowego rozwiązywania zadań i przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat „Statystyka wokół nas”.
2017-06-07:
Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego najlepsza w województwie.
W dniu 25-28 maj 2017 roku 9 uczniów klasy II d o profilu mundurowym, dokładnie wojskowym naszego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką swojego nauczyciela zajęć wojskowych p. Pawła Kraśniewskiego, brała udział w 4- dniowym „Obozie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe”. Szkołą reprezentowali: Szymon Bednarz, Cezary Romejko, Piotr Meller, Michał Gorczyca, Klaudia Jadeszko, Paulina Chmielewska, Marta Podpirka, Magdalena Rozmysłowska, Patrycja Szumowska.
Obóz zorganizowała Liga Obrony Kraju we współpracy z Biurem ds. Proobronnych MON. W obozie oprócz naszych uczniów wzięli udział uczniowie z Elbląga, Kętrzyna, Gołdapi i Olecka. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli na terenie ośrodka ”Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna k/Klewek. Zasadniczym celem obozu było opanowanie umiejętności, wiedzy oraz ujednolicenia działania w zakresie: szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa, szkolenia medycznego, musztry, taktyki, survivalu i wychowania fizycznego przez nauczycieli oraz uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe.
2017-05-26:
SIATKÓWKA
Mistrzynie powiatu węgorzewskiego kobiet, drużyna uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Aleksandra Miazga, Katarzyna Traczyk, Alicja Joka, Laura Giczewska, Martyna Głębocka i Aleksandra Kuć po wygraniu eliminacji rejonowych i pokonaniu 2:0 zawodniczek z Wydmin, spotkały się w półfinale województwa z siatkarkami ULKS „Derby Biała Piska” i MKS Dobre Miasto. Awans do finału uzyskały pokonując panie z Dobrego Miasta 2:0 i ulegając ULKS Biała Piska 25:23 i 25:18.
Rozgrywki półfinałowe odbyły się 7 maja 2017r. w ZS w Białej Piskiej. Węgorzewskie dziewczęta ambitnie walczyły i uzyskując drugie miejsce zapewniły sobie awans do finału Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Siatkówce Kobiet 2017.
2017-05-26:
SPRAWOZDANIE Z FINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WMZ LZS W SIATKÓWCE KOBIET 2017r.
Po rozegraniu rundy eliminacyjnej rejonów, następnie półfinałów do finału Mistrzostw w Ostródzie awansowała z pierwszego miejsca LZS OSA Ząbrowo – G Iława, która w systemie pucharowym miała spotkać się z drużyną LO Węgorzewo. W drugiej grupie ULKS Derby Biała Piska, z pierwszego miejsca spotkała się z MLKS FOTO OLA Ostróda. Zwycięzcy grup walczyli o I i II miejsce, a przegrywający o III i IV. W tym samym czasie drużyny mężczyzn rozgrywały turniej finałowy na hali głównej.
Nasze panie w składzie: Alicja Joka, Katarzyna Traczyk, Laura Giczewska, Natalia Kisielewska, Urszula Saramak, Martyna Głębocka i Patrycja Wakszyńska, pod opieką Rajmunda Klukowskiego rozegrały turniej na wyznaczonej z losowania małej hali, która do końca nie odpowiadała standardom Mistrzostw Województwa (niski sufit, brak wentylacji, niewłaściwa struktura podłogi – brak możliwości odbioru piłki padem).