Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 18 listopada 2019 Imieniny obchodz: Aniela, Klaudyna, Roman
Od 8.11.2006 jesteś 135480 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-06-19:
KARKONOSZE-PRAGA
W dniach 27.05-02.06.2018 odbyła się wycieczka w Karkonosze zorganizowana przez wychowawców klas IIa i IIb.
Zwiedziliśmy w tym czasie Skalne Miasto, Krzeszów, Pragę i Wrocław, oraz zdobyliśmy szczyty takie jak Śnieżka czy Słonecznik i Pielgrzymy. Mieszkaliśmy w przytulnym pensjonacie „Polana” w Karpaczu, który podbił nasze serca szczególnie pysznym, domowym jedzeniem oraz wspaniałą atmosferą.
Pierwszego dnia wycieczki, po nocy spędzonej w autokarze weszliśmy na Śnieżkę! Jednak widoki jakie mogliśmy podziwiać w trasie jak i po podejściu były tego warte. Nasza przewodniczka nie dała nam się nudzić, na każdym postoju zajmowała nas wspaniałymi opowieściami o górach. Już pierwszego dnia dokonaliśmy czegoś wielkiego!
Drugiego dnia wycieczki wyjechaliśmy do Czech, zwiedzić przepiękne i imponujące wyglądem Skalne Miasto. Jednak zanim tam dojechaliśmy, odwiedziliśmy Krzeszów by zwiedzić Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
2018-06-11:
Theatrum Mundi
Theatrum Mundi u bram wielkiej kariery
Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca aktora? Czy wymaga poświęceń? O tym wiedzą najlepiej nasi węgorzewscy artyści z węgorzewskiego Teatru Świata.
Pod czujnym okiem swojego reżysera Adama Gulmantowicza oraz jego zastępcy Bartosza Banasiewicza, uczniów węgorzewskiego liceum, młodzi aktorzy z zapałem uczą się kunsztu aktorskiego. Skąd pomysł na założenie teatru? "Wszystko zaczęło się od konkursów recytatorskich w szkole podstawowej. Ta ambicja ciągle we mnie siedziała, jednak nie miałem wtedy na to czasu. Dopiero w liceum postanowiłem zrealizować swoje marzenia.”- mówi Adam. Jak wspominają sami aktorzy cała grupa świetnie się dogaduje, i pomimo tak młodego wieku są w stanie realizować się na bardzo wysokim poziomie.
2018-06-08:
LIMES
IX Powiatowy Konkurs Matematyczny LIMES dla gimnazjalistów organizowany przez LO im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

W konkursie uczestniczyło 10 trzyosobowych drużyn – 4 z Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie, 4 z ZPO Banie Mazurskie, 1 drużyna z Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Jana Pawła II oraz drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół w Radziejach.
Konkurs składał się z trzech części: testu indywidualnego, zespołowego rozwiązywania zadań i przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat „Paradoksy w matematyce”.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Bań Mazurskich w składzie: Bombała Oliwia, Piwowarczyk Marlena, Dąbrowski Paweł, podopieczni Bożeny Bułas.
Drugie miejsce drużyna z Węgorzewa w składzie: Piotr Bartosz, Piotr Zwierzchowski, Artur Sierakowski, podopieczni Sławomira Dobrowolskiego.
2018-06-08:
ŁOBEZ
W dniach od 27 do 30 maja br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, wchodząc w skład reprezentacji powiatu węgorzewskiego, uczestniczyli w II Spartakiadzie „7” Powiatów, która odbyła się w Łobzie. Pierwszą Spartakiadę powiatów zorganizował Samorząd Powiatu Węgorzewskiego w ubiegłym roku, zaś następna odbędzie się w 2019r. w Brzezinach.
W rozgrywkach sportowych przygotowanych dla młodzieży tj. w piłce siatkowej, drużyna dziewcząt z Węgorzewa zajęła II m-ce, natomiast drużyna chłopców III. Podczas uroczystego podsumowania Spartakiady w uroczym Młynie nad Starą Regą młodzież z Węgorzewa, opiekunowie oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i gadżety, w tym koszulki sportowe.
2018-05-24:
MISTRZOSTWA STRZELECKIE POWIATU GIŻYCKIEGO
W dniu 21 kwietnia 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat na II Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego. Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach k.Rynu. Reprezentowały nas trzy drużyny w składzie: - I drużyna - klasy o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Szymon Bednarz, Marcin Popławski; - II drużyna - Martyna Pacewicz, Sara Stadnyk, Dominika Szram; - III drużyna - Rozalia Krupka, Kamil Zaleski, Aleksandra Bednarz.
Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich. Startowało dziewięć drużyn. Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow”, do tarcz sportowych również o wymiarach 50 x 50 cm. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz, potocznie zwanych biatlonek. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej.
Po podsumowaniu wyników drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna z klas o profilu wojskowym. Nieco słabiej poszło dwóm pozostałym drużynom, które uplasowały się: III drużyna na piątym i II drużyna na szóstym miejscu. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczył uczeń z klasy o profilu wojskowym Marcin Popławski. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów jest Paweł Kraśniewski. Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły.
2018-05-21:
WYWIADÓWKA
24 maja 2018 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2018-05-10:
PROFESOR HAŚKO
Społeczność naszej Szkoły z żalem odebrała wiadomość o śmierci zasłużonego emerytowanego nauczyciela, Eugeniusza Haśki. Profesor Haśko uczył chemii wiele pokoleń uczniów Szkoły, był także niezapomnianym wychowawcą. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek obdarzony ogromnym poczuciem humory, świetny sportowiec i w końcu człowiek, który w ostatnim okresie życia niezwykle dzielnie zmagał się z chorobą.
2018-05-07:
MATURA Z MATEMATYKI PP
W czasie matur z matematyki odwiedził nas dziennikarz RMF FM i absolwent naszej szkoły Piotr Bułakowski.
O tegorocznej maturze będzie można usłyszeć w Faktach o 12:00 i o 14:00. Dodatkowo, po godzinie 14:00, na profilu RMF24 na Facebooku Tomasz Wierzchowski będzie na żywo pokazywał jak rozwiązać zadania.
Polecamy!
https://www.facebook.com/rmf24/?ref=br_rs
2018-04-26:
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Zgodnie z Statutem Szkoły, dnia 28 marca 2018r. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. W tym roku bardzo mocno swoją obecność zaznaczyli uczniowie najmłodszych klas i to w większości oni zgłosili chęć kandydowania do Samorządu Uczniowskiego.
Swoje kandydatury zgłosili:
Banasiewicz Bartosz, Banasiewicz Wiktoria, Cimo Doriana, Dudys Magdalena, Rodzewicz Wiktoria, Świrska Julia i Wawrzynkowski Szymon.
2018-04-26:
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia obchodzimy pamiątkę dnia w którym odkryto prawdę na temat śmierci polskich oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940r. Z tej okazji pod Dębem Pamięci mjr Alfonsa Michnowicza i innych Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przy węgorzewskim liceum, odbył się apel. Na uroczystości pojawiła się rodzina oficera.
Przez trzy lata rodziny nie wiedziały co działo się z ich bliskimi, a później przez ponad pół wieku prawda była ukrywana, ponieważ ludzie bali się kar, które obowiązywały za prawdę. - Stało się to bardzo dawno, my wiedzieliśmy o tym już wcześniej. Fakt, że można o tym mówić teraz bez obaw, jest ogromnym sukcesem i ulgą- stwierdza pani Barbara Świrkowicz, wnuczka mjr Alfonsa Michnowicza
-Ja o wydarzeniach w Katyniu dowiedziałem się będąc już dorosły, nie mówiło się o tym w domu z obawy przed niebezpieczeństwem. A czym to jest dla nas... oczywiście czymś strasznym, przerażającym. Pradziadek przecież przeszedł tyle wojen, walczył na pierwszej linii frontu, a zginął w taki sposób- dodaje Edward Świrkowicz. - Takie dni powinny pomagać w tworzeniu nowej historii, abyśmy wszyscy mogli omijać błędy popełnione przez naszych przodków. Powinno to nauczyć młodych, by unikać sporów, szczególnie o błahe sprawy. Jednak czy każdy weźmie to sobie do serca? Raczej nie. Nie każdy zrozumie, nie każdemu da się dogodzić –podsumowuje Barbara Świrkowicz.
2018-04-26:
Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” 2 maja 2018
W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad ośmiuset uczestników podzielonych na 20 kategorie według wieku i płci. Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Początek biegów o godzinie 8:15, ostatni bieg o godzinie 11:30. Pierwsze startują najstarsze kategorie następnie coraz młodsze.
Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest dokonanie zgłoszenia oraz wypełnienie Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem opiekuna, wyrażającego zgodę na udział w biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach przygotowanych przez organizatora. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów, najpóźniej na 15 minut przed startem odpowiedniej grupy wiekowej. Druki do pobrania: oświadczenie dla uczestnika - .
.
http://www.osir.wegorzewo.pl/files/Dokumenty/O%C5%9Bwiadczenie%20XXII%20BD.pdf .
.
Po dokonaniu procedury zgłoszeniowej, każdy młody biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę promującą XXII Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” (liczba koszulek ograniczona – 850 szt.). .
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i dużo nagród. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych po zakończeniu biegu otrzymają: pamiątkowy medal, wodę i rogalika. Za miejsca I – VI (w rocznikach od 1998 do 2011) najlepsi otrzymają nagrodę. .
W biegach dziecięcych w kategoriach 2012; 2013 i młodsi – dzieci nie będą klasyfikowane, najmłodsi biegacze w tych kategoriach otrzymają upominek rzeczowy (na mecie). .
Każde dziecko, które ukończy bieg jest zwycięzcą!!! .